Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 08/2014, AKTUALNOŚCI » Hotel Dana zmienia się w Wellstreet

Hotel Dana zmienia się w Wellstreet

4-gwiazdkowy Dana Hotel & SPA w Zielonej Górze z 62 pokojami oraz strefą SPA & wellness o pow. 2,8 tys. mkw. zmienił właściciela i od września będzie działał pod nową nazwą Wellstreet Hotel. Po całościowej modernizacji hotel utrzymany będzie w klimacie amerykańskim.Jak tłumaczy Maja Łuczak, nowa dyrektor hotelu związana z wrocławską Kancelarią Doradztwa Gospodarczego Ab Initio specjalizującą się „w restrukturyzacjach, mediacjach, negocjacjach, wprowadzaniu systemów oddłużeniowych oraz podnoszeniu rentowności przedsiębiorstw z zakłóconą operacyjnością biznesową”, Wellstreet Hotel jest przedsięwzięciem, które wykracza poza sferę zmiany nazwy i odświeżenia wizerunku. – U źródła projektu Wellstreet stoi dążenie do efektywnego wykorzystania potencjału dostępnej bazy noclegowej, strefy SPA, centrum konferencyjnego oraz pozostałych elementów oferty, z której korzystają klienci o bardzo zróżnicowanych potrzebach i wymaganiach – mówi. – Zaczęliśmy od rebrandingu samej marki, a teraz wprowadzamy na rynek nowy produkt wykraczający poza usługę hotelową czy SPA. Wnętrza pokoi i części wspólnych zostały wykończone zgodnie z nową identyfikacją wizualną hotelu. – Prace remontowe i dekoratorskie wciąż trwają. To gigantyczne przedsięwzięcie niosące ze sobą m.in. nowe kolory ścian, zmianę wystroju sal konferencyjnych i klubu bowlingowego czy remont oraz przeniesienie recepcji SPA – wyjaśnia. Wystrój apartamentów inspirowany jest amerykańskimi miastami – Nowym Jorkiem, Miami, Las Vegas, San Francisco oraz dzielnicą Los Angeles – Hollywood. Wnętrza nawiązujące do USA i wszystkie pozostałe amerykańskie akcenty (od steków w menu restauracji po kulę dyskotekową i nowy parkiet na kręgielni) składać się mają na klimat, który pozwoli gościom poczuć się jak w najwyższej klasy obiekcie w Stanach Zjednoczonych. Zlokalizowany przy wjeździe do Zielonej Góry hotel Dana uruchomiony został w 2010 roku. Jego cechą wyróżniającą było jedno z największych w Polsce centrum SPA, w którego skład wchodziły m.in. strefa saun stylizowanych na kamienne groty, strefa kardio, kriokomora, grota lodowa i solna, basen, gabinety zabiegowe. Inwestorem hotelu była spółka Euro Center zielonogórskiego przedsiębiorcy budowlanego Bernarda Imańskiego, a koszt całej inwestycji wyniósł ok. 30 mln zł. Inwestor liczył, że uda mu się zainteresować ofertą turystów z Niemiec. Jednak hotel nie był w stanie się spłacić. W maju ubiegłego roku, w wyniku trudnej sytuacji finansowej spółki, bank zlecił przejęcie zarządu nad obiektem Kancelarii Ab Initio.

Komentarze: 13 dla “Hotel Dana zmienia się w Wellstreet”

 1. Ta pani już nie jest dyrektorem w tym hotelu,całe szczęście ktoś w końcu zauważył co ta ekipa z Wrocławia wyrabia tylko trochę za pózno,niezle się urządzili nie ma co,teraz powinien zająć się nimi prokurator

 2. K.ażde podjete działania kończa się własnie w ten sposób

 3. Każde podjęte przez nich działania kończą się właśnie w ten sposób

 4. A ja zostałam przez nich oszukana!! Wiedzieli już jakie są problemy, a przyjęli moją rezerwację, podali konto managera p. Pawlickiego i wyłudzili 600 zł!! Do dzisiaj brak zwrotu!

  • Proszę o kontakt zostałam także oszukana i chcę złożyć pozew do sądu o oddanie mi wpłaconej zaliczki na poczet komunii.

 5. A może ktoś jeszcze został tak oszukany?? Jeżeli tak, to piszcie, może uda się wspólnie odzyskać choć część pieniędzy.

 6. Szkoda,świetny hotel i dużo w nim się działo,mam nadzieję że jeszcze kiedys się otworzy

 7. Wspaniałe sauny,szkoda że już nieczynne

 8. również są mi dłużni pieniądze jestem za wnioskiem do sądu

 9. O, ja znam tylko jeden Hotel Dana – w Szczecinie.Ciekawa jestem czy to jest tego samego właściciela ale chyba nie bo wyglądają zupełnie inaczej.

 10. Proszę o kontakt tez zostałam oszukana.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

ABC Inwestycji Hotelowych

Wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza” wszyscy prenumeratorzy otrzymają także raport „ABC Inwestycji hotelowych”. Uruchomienie ekonomicznego hotelu ze 100 pokojami wymaga minimum 20 mln zł. Koszt (...)

Prezes Nosalowego Dworu w panelu dotyczącym hoteli resortowych podczas Hotel Trends Poland&CEE

Wiktor Wróbel, prezes zarządu Grupy Nosalowy Dwór, weźmie udział w panelu „Rynek hoteli resortowych w Polsce – kreowanie marki, nakłady i zwrot z inwestycji” podczas (...)

400 prac polskich artystów we wnętrzach hotelu Raffles Europejski w Warszawie

W pierwszym kwartale przyszłego roku pierwszych gości przyjmie długo oczekiwany Raffles Europejski w Warszawie. Hotel odda do dyspozycji gości 106 pokoi i apartamentów, SPA, centrum (...)

Qubus z nowym hotelem w Katowicach?

Spółka Qubus Hotel System  uzyskała decyzję o rozbudowie i zmianie sposobu użytkowania budynku usługowo-biurowego w Katowicach na hotel, który miałby powstać w biurowcu na rogu (...)

Jan Wróblewski podczas Hotel Trends Poland&CEE

Jan Wróblewski, współzałożyciel i współwłaściciel rodzinnego holdingu Zdrojowa Invest & Hotels z Kołobrzegu, weźmie udział w panelu „Rynek hoteli resortowych w Polsce – kreowanie marki (...)
Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA