Prezydencki zbankrutował

Sąd Rejonowy w Rzeszowie ogłosił upadłość likwidacyjną spółki, do której należy hotel Prezydencki w tym mieście. Nie była ona w stanie spłacić kredytu zaciągniętego na rozbudowę. Upadłość nie oznacza jednak zaprzestania działalności operacyjnej przez sam hotel, który nadal działa. Rozbudowa w 2011 roku i wejście w segment 4-gwiazdkowy przypadły na okres, gdy w Rzeszowie pojawiło się kilka innych nowych hoteli, a gospodarka przeżywała spowolnienie. Konieczność spłaty rat kredytowych i silna konkurencja zmusiły zarząd do wystąpienia z wnioskiem o upadłość.

– Decyzja o rozbudowie podjęta została słusznie. Przedstawiliśmy bankowi wiarygodny biznesplan. Wpływ na naszą sytuację ma przede wszystkim ogólna sytuacja gospodarcza kraju – powiedział w rozmowie z lokalnym dodatkiem „Gazety Wyborczej” Janusz Żuczek, prezes spółki Hotele Prezydenckie. W funkcjonowaniu hotelu nic się nie zmieniło. Pracownicy nadal przychodzą do pracy, hotel przyjmuje gości i organizuje imprezy. – Nikt nie został zwolniony, nie ma takiej potrzeby – powiedział „Gazecie” syndyk Marek Leszczak. Hotel Prezydencki działa od 1992 roku, początkowo pod nazwą Budimex. Składa się z dwóch części: 3-gwiazdkowej z 59 pokojami oraz 4-gwiazdkowej z 37 pokojami. Posiada także centrów konferencyjne z dziesięcioma salami konferencyjnymi z możliwością organizacji konferencji łącznie na tysiąc osób. Rzeszowski rynek hotelowy stał się ostatnio bardzo konkurencyjny. W ostatnich dwóch–trzech latach otwarto tam Hilton Garden Inn, 5-gwiazdkowy Bristol Tradition, hotel Rzeszów i Best Western, a ostatnio Zimowit. Obecnie w Rzeszowie działa 12 hoteli 3-gwiazdkowych, sześć hoteli 4-gwiazdkowych i jeden 5-gwiazdkowy.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *