4 września br, odbył się IX Oławski Bieg Koguta

Na starcie stanęło około 900 zawodników. Ten bieg to największe wydarzenie sportowe w Oławie, które co roku przyciąga biegaczy z Dolnego Śląska, a nawet z całej Polski. Sponsorem głównym biegu jest oławska firma SCA, która współpracuje z organizatorami Biegu Koguta już od pięciu lat. Oprócz wsparcia finansowego i organizacyjnego, firma promuje bieganie wśród swoich pracowników. Już po raz piąty SCA wystawiło swoją drużynę biegaczy. W sierpniu w oławskim kinie oraz na kanale YouTube emitowany był film promujący zawody i firmę SCA. Film jest nadal dostępny na oficjalnym kanale Biegu Koguta – https://www.youtube.com/watch?v=XDnkgWY1Ng8. Wszystkie ujęcia zostały nakręcone w Oławie lub w okolicy, na trasach jakie najczęściej wybierają biegacze na treningi. W materiale wystąpili pracownicy SCA i biegacze uczestniczący w programie Trenuj z Harcownikiem. W tym roku po raz pierwszy została wprowadzona kategoria klubowa. Trzy kluby, a właściwie pięciu zawodników z tych klubów z najlepszymi czasami, otrzymało karty przedpłacone o wartości 300, 200 i 100 PLN odpowiednio za 1, 2 i 3 miejsce. Nagrody ufundowała firma SCA. Na oławskim stadionie, gdzie odbyła się dekoracja zawodników, nagrody wręczali: Tomasz Frischman, Burmistrz Oławy, Tomasz Wasula, Dyrektor SCA oraz Dariusz Wtkowski, Dyrektor OCKF.