Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » KOMUNIKATY BRANŻOWE » Gambero Rosso po raz ósmy w Polsce!

Gambero Rosso po raz ósmy w Polsce!

Już po raz ósmy w Warszawie, największy włoski kulinarno-winiarski koncern mediowy zaprezentował najnowszy przewodnik po najlepszych włoskich winach Vini d’Italia 2016/17. W tym roku dzięki firmie North Coast, poza najlepszymi trunkami, uczestnicy spotkania mieli okazje spróbować także typowo włoskich serów marki Nuova Castelli.Przewodnik Gambero Rosso wydano już po raz 30, uroczysta premiera w naszym kraju odbywa się od 8 lat. Podczas wydarzenia zaproszeni goście mieli możliwość skosztować najlepszych włoskich win wyróżnionych w prestiżowym zestawieniu, co dało im możliwość przekrojowej degustacji win pochodzących z oferty producentów z różnych regionów Półwyspu Apenińskiego.
Vini d’Italia to najbardziej wpływowa i prestiżowa publikacja winiarska Włoch. Każdorazowo, premiera rocznika cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród koneserów wina na całym świecie. Ocenie Gambero Rosso poddawanych jest każdego roku ok. 50 000 win, tylko nieliczne z nich zdobywają elitarne wyróżnienie. W tym roku magazyn docenił aż 429 win, część z nich zaprezentowano podczas tegorocznej edycji Vini d’Italia Tour.

Wydarzeniu towarzyszyło seminarium prowadzone przez redaktora magazynu Gamberro Rosso i redaktora naczelnego Magazynu Wino.
O prawdziwie włoską atmosferę zadbała także firma North Coast, dystrybutor produktów spożywczych z Włoch. Zaproszeni goście mogli także skosztować typowych dla tego kraju serów marki Nuova Castelli. Na smakoszy włoskich przysmaków czekały takie sery jak: Parmigiano reggiano, Grana padano, Hard cheese Gran Castelli, Sheep’s cheese Pecorino Romano, Scamorza white i Scamorza smoked.

W portfolio Spółki North Coast znajduje się kilkanaście marek win, a także inne produkty spożywcze pochodzące z Włoch, łącznie ponad 70 czołowych producentów markowych wyrobów spożywczych. Firma poza działalnością sprzedażową oferuje także fachowe porady dotyczące doboru i wykorzystania swoich produktów. W 2015 roku Spółka North Coast weszła w skład grupy Nuova Castelli, dzięki czemu rozbudowano asortyment serów i firma stała się jedynym polskim dostawcą pełnej gamy włoskich serów.
Nuova Castelli S.p.A powstała w 1892 roku (w tym czasie powstał pierwszy zakład produkujący ser Gorgonzola). Dzisiaj, z obrotem ponad 500 milionów euro, jest wiodącym producentem i dystrybutorem znanych włoskich serów z certyfikatem DOP, co oznacza, że ser od początku do końca produkcji przechodzi przez wszystkie fazy na jednym obszarze. Główna siedziba Nuova Castelli kontroluje rozległą sieć spółek zależnych we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Skandynawii, Rosji i Polski. Grupa posiada własną produkcję serów, dojrzewających we Włoszech, na Węgrzech i w Polsce.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Ostatnie w tym roku spotkanie z Akademią Hotelarza

W ostatni czwartek 14 grudnia w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbyło się szesnaste i zarazem ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Akademii (...)

7 NAJ w najnowszym „Hotelarzu”

Już po raz dziewiąty redakcja „Hotelarza” w ramach podsumowania roku przyznaje swoje nagrody 7 NAJ (bo w siedmiu kategoriach), którymi wyróżnia ludzi, hotele, sieci i (...)

Zainwestuj w rodzinną rekreację i biznesową integrację w nadwiślańskim pejzażu

Inwestorów i dzierżawców zainteresowanych wieloletnim wydzierżawieniem nowoczesnego obiektu restauracyjno-konferencyjnego „Wyspa Wisła” zaprasza do inwestowania Towarzystwo Przyjaciół Stężycy. Cena dzierżawy do uzgodnienia. Możliwa jest również sprzedaż (...)

Znamy termin i miejsce Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018

Hotel Investment Trends Poland&CEE, druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się 17 maja przyszłego roku (...)

Recepcjonista Roku 2017 – Aleksandra Hinz z Sofitela Grand Sopot

Rozstrzygnięty został konkurs na Recepcjonistę Roku 2017 organizowany przez polską sekcję Stowarzyszenia Zastępców Dyrektorów Generalnych  i Kierowników Recepcji Hoteli Luksusowych – A.I.C.R. Polska. Wygrała Aleksandra (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA