Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


banner diversey
HOTELARZ » POLECAMY (1) » Eiffage Polska z kontraktem na prace przy niedokończonym hotelu System w Zakopanem

Eiffage Polska z kontraktem na prace przy niedokończonym hotelu System w Zakopanem


Firma Eiffage Polska Budownictwo podpisała kontrakt na dokończenie budowy hotelu przy ul. Jagiellońskiej w centrum Zakopanego. Obiekt połączony z aquaparkiem należącym do spółki Polskie Tatry na wznowienie przerwanych prac czekał blisko dziesięć lat.Jak informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku za proces otwarcia 4-gwiazdkowego hotelu ze 135-pokojami odpowiada firma Hotel Consulting Group, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia PERBO Projekt.Zakres prac objętych umową z Eiffage Polska dotyczy wykończenia wnętrza budynku, wykonania instalacji wewnętrznych oraz naprawy i uzupełnienia elewacji. Przed hotelem powstanie również nowy parking z 35 miejscami dla samochodów. Otwarcie hotelu planowane jest na III kwartał 2017 roku.Obecnie budynek jest w stanie surowym zamkniętym. Posiada siedem kondygnacji naziemnych z częścią hotelową, gastronomiczną i SPA oraz miejscami parkingowymi dla 23 samochodów. Pod hotelem, na poziomie -1, znajdują się dodatkowe 33 miejsca parkingowe.

W hotelu powstanie 135 pokoi dla gości, restauracja, bar, gabinety SPA i trzy nowoczesne sale konferencyjne dla klientów biznesowych. Planowany jest także łącznik pomiędzy hotelem a Aquaparkiem, który umożliwi gościom hotelu korzystanie z oferty kompleksu basenowego.

Obiekt pierwotnie miał powstać w ramach sieci Hotel System stworzonej przez krakowskiego dewelopera Grupę Salwator. Była to pierwsza próba wprowadzenia na polski rynek inwestycji w systemie condo. W ramach sieci otwarto hotele w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Dźwirzynie, rozpoczęto też inwestycję w Warszawie przy ul Wspólnej (gdzie działa dziś Hampton by Hilton) i w Zakopanem. Ostatecznie jednak projekt sieci się nie powiódł z powodu problemów finansowych Salwatora. Już działające obiekty przejęły spółdzielnie założone przez indywidualnych nabywców pokoi, szkielet w Warszawie sprzedano austriackiej firmie S+B Gruppe za spłatę długów wobec wykonawców, a budowa w Zakopanem trafiła do syndyka masy upadłościowej, który próbował ją przez lata bezskutecznie sprzedać, najpierw za 52 mln zł, a potem za 45 mln.

Obecni właściciele to osoby, które 10 lat temu kupiły pokoje w budynku od pierwszego inwestora hotelu System, zawiązały spółkę i spłaciły innych dłużników zbankrutowanego dewelopera. 10 lat temu hotel planowany był jako 5-gwiazdkowy obiekt ze 150 pokojami i rozbudowaną strefą SPA & wellness.

Eiffage Polska Budownictwo należy do Grupy Eiffage – jednej z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie. Jest również głównym wykonawcą hotelu Radisson Blue w Zakopanem (otwarcie planowane jest na początek 2018 roku), a od października 2016 r. prowadzi prace przy budowie hotelu sieci Hampton by Hilton przy ul. Postępu w Warszawie. Do najważniejszych, nowych realizacji należą: wielofunkcyjny obiekt OVO we Wrocławiu, w którym mieści się m.in. pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, , apartamentowiec Angel Wawel, centrum opieki nad seniorami Angel Care we Wrocławiu oraz osiedla mieszkaniowe: „Zajezdnia” i „Botanika” w Poznaniu, „Mennica Residence”, „Żoliborz Artystyczny” i „Studio Mokotów” w Warszawie.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.
Bezpłatny newsletter
Najnowsze informacje
2017-04-21 Hakerzy wykradli dane klientów IHG
2017-04-21 Orange obniża cenę za kompleks kamienic w Gdańsku
2017-04-20 Najważniejsze w hotelu są komfort, czystość i przyjazna obsługa
2017-04-20 Rusza budowa ogromnego Parku Wodnego pod Warszawą
2017-04-18 Moderna otworzy kolejny hotel w Trójmieście
2017-04-13 Wnętrza gdańskiego hotelu Number One
więcej...

Na piszemy:

Get Adobe Flash playerNasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA