Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Z Branży » Zamkną hotel w Limanowej

Zamkną hotel w Limanowej


Miasto wypowiedziało Limanowskiemu Domowi Kultury zarządzanie hotelem „Siwy Brzeg”, który zostanie ostatecznie zamknięty na początku października. Wraz z zamknięciem obiektu zatrudnienie stracą dotychczasowi pracownicy – pisze serwis „limanowa.in”.


Wybudowany w 1979 roku, 1-gwiazdkowy hotel jest własnością miasta. Od czasu powstania przechodził jedynie drobne remonty, dlatego dziś część hotelowych pomieszczeń nie spełnia wymogów określonych w przepisach przeciwpożarowych. Z tego powodu zostały one wyłączone z użytkowania i dostępnych jest jedynie połowa miejsc.

Koszty niezbędnego remontu, dzięki któremu pokoje zostałyby dostosowane do przepisów, jest zdaniem władz miasta dosyć wysoki – wstępnie wartość prac oszacowano na kwotę około 200 tys. zł. Obiekt wymaga modernizacji również dlatego, że hotel nie spełnia współczesnych standardów.

Sprzedaż obiektu w drodze przetargu ma być obwarowana pewnymi warunkami. Przede wszystkim, w budynku nadal ma działać hotel, do którego rozbudowy i modernizacji zobowiąże się nabywca. Po przebudowie obiekt miałby oferować ponad sto miejsc. Co ważne, jednym z warunków będzie realizacja inwestycji w oparciu o opracowany przez miasto projekt, tak by zachować zewnętrzną spójność architektoniczną z Limanowskim Domem Kultury po jego planowanej modernizacji. Zabezpieczeniem dla miasta byłyby określone w umowie kary finansowe, a w celu ich zabezpieczenia nabywca ustanowi na rzecz miasta hipotekę w określonej wysokości.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Nowa dyrektor ibis Styles Gniezno

Dyrektorem ibisa Styles Gniezno została Monika Pawlik, która od czerwca pracowała jako manager gastronomii tego hotelu. Wcześniej przez 13 lat związana była z gastronomią Pałacu (...)

Praktycznie o revenue management w Akademii Hotelarza

Praktyczne zastosowanie „Revenue management”, czyli maksymalizacja przychodów w hotelu, było tematem kolejnego ze szkoleń Akademii Hotelarza, które odbyło się w ostatni 7 grudnia w hotelu (...)

Budimex wybuduje hotel w Uniejowie za ponad 65 mln zł

Budimex został wybrany generalnym wykonawcą Aparthotelu Uniejów (ostatecznie obiekt ma zostać skategoryzowany na 4-gwiazdki). Łączna wartość inwestycji to 65 mln 128 tys. zł, a budowa (...)

Z Marriotta w Sopocie do Hamptona by Hilton Gdańsk Lotnisko

Kamil Lipski, przez ostatnie 6 lat dyrektor sprzedaży w hotelu Sopot Marriott Resort&Spa (funkcjonującego wcześniej pod nazwą Mera Spa Hotel), objął stanowisko zastępcy dyrektora generalnego (...)

Michał Całka na czele Holiday Inn Dąbrowa Górnicza

Michał Całka został dyrektorem generalnym hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. Zastąpił Macieja Kaczmarczyka, który został dyrektorem ds. rozwoju i inwestycji w tej samej spółce (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA