Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Z Branży » Zamkną hotel w Limanowej

Zamkną hotel w Limanowej


Miasto wypowiedziało Limanowskiemu Domowi Kultury zarządzanie hotelem „Siwy Brzeg”, który zostanie ostatecznie zamknięty na początku października. Wraz z zamknięciem obiektu zatrudnienie stracą dotychczasowi pracownicy – pisze serwis „limanowa.in”.


Wybudowany w 1979 roku, 1-gwiazdkowy hotel jest własnością miasta. Od czasu powstania przechodził jedynie drobne remonty, dlatego dziś część hotelowych pomieszczeń nie spełnia wymogów określonych w przepisach przeciwpożarowych. Z tego powodu zostały one wyłączone z użytkowania i dostępnych jest jedynie połowa miejsc.

Koszty niezbędnego remontu, dzięki któremu pokoje zostałyby dostosowane do przepisów, jest zdaniem władz miasta dosyć wysoki – wstępnie wartość prac oszacowano na kwotę około 200 tys. zł. Obiekt wymaga modernizacji również dlatego, że hotel nie spełnia współczesnych standardów.

Sprzedaż obiektu w drodze przetargu ma być obwarowana pewnymi warunkami. Przede wszystkim, w budynku nadal ma działać hotel, do którego rozbudowy i modernizacji zobowiąże się nabywca. Po przebudowie obiekt miałby oferować ponad sto miejsc. Co ważne, jednym z warunków będzie realizacja inwestycji w oparciu o opracowany przez miasto projekt, tak by zachować zewnętrzną spójność architektoniczną z Limanowskim Domem Kultury po jego planowanej modernizacji. Zabezpieczeniem dla miasta byłyby określone w umowie kary finansowe, a w celu ich zabezpieczenia nabywca ustanowi na rzecz miasta hipotekę w określonej wysokości.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

400 prac polskich artystów we wnętrzach hotelu Raffles Europejski w Warszawie

W pierwszym kwartale przyszłego roku pierwszych gości przyjmie długo oczekiwany Raffles Europejski w Warszawie. Hotel odda do dyspozycji gości 106 pokoi i apartamentów, SPA, centrum (...)

Qubus z nowym hotelem w Katowicach?

Spółka Qubus Hotel System  uzyskała decyzję o rozbudowie i zmianie sposobu użytkowania budynku usługowo-biurowego w Katowicach na hotel, który miałby powstać w biurowcu na rogu (...)

Jan Wróblewski podczas Hotel Trends Poland&CEE

Jan Wróblewski, współzałożyciel i współwłaściciel rodzinnego holdingu Zdrojowa Invest & Hotels z Kołobrzegu, weźmie udział w panelu „Rynek hoteli resortowych w Polsce – kreowanie marki (...)

Nowa dyrektor sprzedaży i marketingu w DoubleTree by Hilton Łódź

Katarzyna Myszka objęła stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu w hotelu DoubleTree by Hilton Łódź. Zastąpiła na tym stanowisku Joannę Płauszewską-Dekę, która zajmowała to stanowisko od (...)

Anna Gasińska – dyrektor hoteli Kossak i Senacki w Krakowie – w panelu dyrektorów podczas konferencji Hotel Trends

Anna Gasińska, Hotelarz Roku 2016 w kategorii Dyrektor Generalny Hotelu Niezależnego, weźmie udział w panelu „Dyrektorzy generalni o polskim rynku hotelarskim” podczas konferencji Hotel Trends (...)
Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA