Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » INWESTYCJE, Z Branży » J.W. Construction zbuduje hotel w Krakowie

J.W. Construction zbuduje hotel w Krakowie


Firma J.W. Construction wygrała przetarg na zakup od banku PKO BP budynku przy ul. Dietla 86,88 i 90 w Krakowie. Wartość transakcji to 44,1 mln zł. Warszawski deweloper zamierza uruchomić tam hotel.


Na podstawie umowy przedwstępnej zawartej 25 lipca tego roku strony zobowiązały się do podpisania umowy sprzedaży do 30 października.
Właściciel J.W. Construction Józef Wojciechowski zapewnił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, że w gmachu powstanie luksusowy hotel i zastanawia się nad sprowadzeniem jednej z zagranicznych marek hotelowych. Nie chciał jednak zdradzać, z którą z sieci hoteli rozmawia.
Główna część nieruchomości, którą kupił Wojciechowski, ma powierzchnię 8,2 tys. m kw. Do tego dochodzi dziesięć mieszkań od strony ulicy Dietla o łącznej powierzchni ponad 600 m kw. Najmniejsze ma 23 m kw., a największe prawie 96 m kw. Kilka z nich jeszcze do niedawna było wynajmowanych.
Gmach wpisany jest od 1968 roku do rejestru zabytków Krakowa. Teren, na którym się znajduje, nie jest objęty na razie żadnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a w studium oznaczony jest symbolem UM - tereny zabudowy usługowej oraz zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.
Obecnie obiekt w 70% należy do Orange Polska, a w 30% do Poczty Polskiej, w tym m.in. kopuła z zegarem i część przy ul. Westerplatte.


Do warszawskiego dewelopera J.W. Construction należą obecnie hotele Czarny Potok w Krynicy Zdroju, Dana w Szczecinie i trzy Hotele 500 w Zegrzu, Strykowie i Tarnowie Podgórnym. Jest on także właścicielem 115-pokojowego aparthotelu Apartamenty Varsovia Jerozolimskie w warszawskich Włochach, planuje także otwarcie pod koniec roku aparthotelu przy ul. Kasprzaka z 340 pokojami, a także budowę obiektu przy skrzyżowaniu ul. Pileckiego i Puławskiej z 220 pokojami.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Ostatnie w tym roku spotkanie z Akademią Hotelarza

W ostatni czwartek 14 grudnia w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbyło się szesnaste i zarazem ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Akademii (...)

7 NAJ w najnowszym „Hotelarzu”

Już po raz dziewiąty redakcja „Hotelarza” w ramach podsumowania roku przyznaje swoje nagrody 7 NAJ (bo w siedmiu kategoriach), którymi wyróżnia ludzi, hotele, sieci i (...)

Zainwestuj w rodzinną rekreację i biznesową integrację w nadwiślańskim pejzażu

Inwestorów i dzierżawców zainteresowanych wieloletnim wydzierżawieniem nowoczesnego obiektu restauracyjno-konferencyjnego „Wyspa Wisła” zaprasza do inwestowania Towarzystwo Przyjaciół Stężycy. Cena dzierżawy do uzgodnienia. Możliwa jest również sprzedaż (...)

Znamy termin i miejsce Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018

Hotel Investment Trends Poland&CEE, druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się 17 maja przyszłego roku (...)

Recepcjonista Roku 2017 – Aleksandra Hinz z Sofitela Grand Sopot

Rozstrzygnięty został konkurs na Recepcjonistę Roku 2017 organizowany przez polską sekcję Stowarzyszenia Zastępców Dyrektorów Generalnych  i Kierowników Recepcji Hoteli Luksusowych – A.I.C.R. Polska. Wygrała Aleksandra (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA