Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » INWESTYCJE, Z Branży » J.W. Construction zbuduje hotel w Krakowie

J.W. Construction zbuduje hotel w Krakowie


Firma J.W. Construction wygrała przetarg na zakup od banku PKO BP budynku przy ul. Dietla 86,88 i 90 w Krakowie. Wartość transakcji to 44,1 mln zł. Warszawski deweloper zamierza uruchomić tam hotel.


Na podstawie umowy przedwstępnej zawartej 25 lipca tego roku strony zobowiązały się do podpisania umowy sprzedaży do 30 października.
Właściciel J.W. Construction Józef Wojciechowski zapewnił w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, że w gmachu powstanie luksusowy hotel i zastanawia się nad sprowadzeniem jednej z zagranicznych marek hotelowych. Nie chciał jednak zdradzać, z którą z sieci hoteli rozmawia.
Główna część nieruchomości, którą kupił Wojciechowski, ma powierzchnię 8,2 tys. m kw. Do tego dochodzi dziesięć mieszkań od strony ulicy Dietla o łącznej powierzchni ponad 600 m kw. Najmniejsze ma 23 m kw., a największe prawie 96 m kw. Kilka z nich jeszcze do niedawna było wynajmowanych.
Gmach wpisany jest od 1968 roku do rejestru zabytków Krakowa. Teren, na którym się znajduje, nie jest objęty na razie żadnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a w studium oznaczony jest symbolem UM - tereny zabudowy usługowej oraz zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej.
Obecnie obiekt w 70% należy do Orange Polska, a w 30% do Poczty Polskiej, w tym m.in. kopuła z zegarem i część przy ul. Westerplatte.


Do warszawskiego dewelopera J.W. Construction należą obecnie hotele Czarny Potok w Krynicy Zdroju, Dana w Szczecinie i trzy Hotele 500 w Zegrzu, Strykowie i Tarnowie Podgórnym. Jest on także właścicielem 115-pokojowego aparthotelu Apartamenty Varsovia Jerozolimskie w warszawskich Włochach, planuje także otwarcie pod koniec roku aparthotelu przy ul. Kasprzaka z 340 pokojami, a także budowę obiektu przy skrzyżowaniu ul. Pileckiego i Puławskiej z 220 pokojami.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

ABC Inwestycji Hotelowych

Wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza” wszyscy prenumeratorzy otrzymają także raport „ABC Inwestycji hotelowych”. Uruchomienie ekonomicznego hotelu ze 100 pokojami wymaga minimum 20 mln zł. Koszt (...)

Prezes Nosalowego Dworu w panelu dotyczącym hoteli resortowych podczas Hotel Trends Poland&CEE

Wiktor Wróbel, prezes zarządu Grupy Nosalowy Dwór, weźmie udział w panelu „Rynek hoteli resortowych w Polsce – kreowanie marki, nakłady i zwrot z inwestycji” podczas (...)

400 prac polskich artystów we wnętrzach hotelu Raffles Europejski w Warszawie

W pierwszym kwartale przyszłego roku pierwszych gości przyjmie długo oczekiwany Raffles Europejski w Warszawie. Hotel odda do dyspozycji gości 106 pokoi i apartamentów, SPA, centrum (...)

Qubus z nowym hotelem w Katowicach?

Spółka Qubus Hotel System  uzyskała decyzję o rozbudowie i zmianie sposobu użytkowania budynku usługowo-biurowego w Katowicach na hotel, który miałby powstać w biurowcu na rogu (...)

Jan Wróblewski podczas Hotel Trends Poland&CEE

Jan Wróblewski, współzałożyciel i współwłaściciel rodzinnego holdingu Zdrojowa Invest & Hotels z Kołobrzegu, weźmie udział w panelu „Rynek hoteli resortowych w Polsce – kreowanie marki (...)
Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA