Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » INWESTYCJE, Z Branży » Strabag wybuduje Unity Centre z hotelem Radisson RED

Strabag wybuduje Unity Centre z hotelem Radisson RED


Strabag został generalnym wykonawcą krakowskiego projektu wielofunkcyjnego Unity Centre, którego koszt realizacji wyniesie 380 mln zł. Jednym z jego elementów będzie hotel Radisson RED z 230 pokojami.

Powstający przy rondzie Mogilskim w ramach przebudowy słynnego „Szkieletora” (jego budowa zaczęła się – i stanęła – w latach 70.) kompleks składał się będzie z pięciu budynków.

W ramach inwestycji powstanie przestrzeń biurowo-usługowa oraz hotelowa. Wyjątkowym elementem Unity Centre ma być przestrzeń publiczna: reprezentacyjne schody wiodą na piazzę przebiegającą w głównej osi całego założenia i prowadzącą ruch pieszy od ronda Mogilskiego poprzez cały kompleks - łącząc w ten sposób nowe obiekty z Uniwersytetem Ekonomicznym. Dwukondygnacyjny podziemny parking znajdujący się pod całym kompleksem ma obsługiwać ok. 600 abonamentów.

Przewiduje się, że przy projekcie będzie pracowało w różnych okresach łącznie ok. 1500 osób, włączając w to zarówno pracowników firmy Strabag, jak i podwykonawców. Inwestorem Unity Centre jest spółka Treimorfa Project, której udziałowcami są Eurozone Equity Company oraz krakowska firma GD&K Group. Autorem projektu kompleksu jest natomiast krakowskiej biuro architektoniczne DDJM.

Hotel zarządzany będzie przez Rezidor Hotel Group. Radisson RED to nowa marka sieci Carlson Rezidor, stworzona w 2014 roku, skierowana do generacji milenialsów. Oparta jest na wartościach ważnych dla tego pokolenia, takich jak: technologia, design, moda, muzyka i sztuka. Pierwszy hotel Radisson RED otwarto w Brukseli w kwietniu ubiegłego roku, a drugi w Minneapolis w listopadzie. Do 2020 roku powstać ma 60 obiektów.

Obecnie w ramach Rezidor Group działa w Polsce dziewięć hoteli (siedem Radisson Blu, jeden Park Inn w Krakowie oraz Rezydent w Sopocie zarządzany przez Rezidora), a cztery kolejne są w przygotowaniu – oprócz Radisson RED również Park Inn w Poznaniu, który ruszyć ma w tym roku, oraz dwa Radissony Blu w Zakopanem i Szklarskiej Porębie, których start zaplanowany jest na przyszły rok (budowa tego drugiego jeszcze się nie rozpoczęła).

 

 

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Ostatnie w tym roku spotkanie z Akademią Hotelarza

W ostatni czwartek 14 grudnia w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbyło się szesnaste i zarazem ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Akademii (...)

7 NAJ w najnowszym „Hotelarzu”

Już po raz dziewiąty redakcja „Hotelarza” w ramach podsumowania roku przyznaje swoje nagrody 7 NAJ (bo w siedmiu kategoriach), którymi wyróżnia ludzi, hotele, sieci i (...)

Zainwestuj w rodzinną rekreację i biznesową integrację w nadwiślańskim pejzażu

Inwestorów i dzierżawców zainteresowanych wieloletnim wydzierżawieniem nowoczesnego obiektu restauracyjno-konferencyjnego „Wyspa Wisła” zaprasza do inwestowania Towarzystwo Przyjaciół Stężycy. Cena dzierżawy do uzgodnienia. Możliwa jest również sprzedaż (...)

Znamy termin i miejsce Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018

Hotel Investment Trends Poland&CEE, druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się 17 maja przyszłego roku (...)

Recepcjonista Roku 2017 – Aleksandra Hinz z Sofitela Grand Sopot

Rozstrzygnięty został konkurs na Recepcjonistę Roku 2017 organizowany przez polską sekcję Stowarzyszenia Zastępców Dyrektorów Generalnych  i Kierowników Recepcji Hoteli Luksusowych – A.I.C.R. Polska. Wygrała Aleksandra (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA