Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 08/2017, RYNEK HOTELI » Bitwa o Litwor z Belvederem i Solorzem w tle

Bitwa o Litwor z Belvederem i Solorzem w tle

Jak u Hitchcocka – zaczęło się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie tylko rosło. W nocy 30 lipca 5-gwiazdkowy hotel Litwor w Zakopanem przejęli ochroniarze, którzy wcześniej zameldowali się jako zwykli goście. Wykonywali zadanie zlecone przez nowego właściciela hotelu – kancelarię Modrzejewski i Wspólnicy. Rano zwykli goście musieli się wyprowadzić, a hotel został zamknięty. Kilka dni później w asyście policji został odzyskany przez dotychczasowego dzierżawcę – spółkę Małgorzaty Chechlińskiej. Kancelaria odpowiedziała na to zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przez nią oszustwa w związku ze sprzedażą innego hotelu.Formalnym powodem przejęcia i zamknięcia Litwora miały być „poważne nieprawidłowości w zakresie ochrony przeciwpożarowej”. Ostatecznie okazało się, że tak naprawdę cała historia dotyczy hotelu Belvedere, który od Małgorzaty Chechlińskiej chciał kupić Zygmunt Solorz, a Litwor stanowił zadatek. Kancelaria Modrzejewski i Wspólnicy, obsługująca spółki Zygmunta Solorza, twierdzi, że została „doprowadzona do niekorzystnego rozporządzenia znaczną kwotą pieniędzy, tj. przekazała zadatek, który pomimo że umowa sprzedaży nie doszła do skutku, nigdy nie został zwrócony”. Według nieoficjalnych informacji „Wprost” chodzi o 20 mln zł.

30 lipca, niedziela, godz. 3.15

Ze swoich pokoi na korytarze Litwora wychodzi ok. 20 ochroniarzy i nakazuje pracownikom (czyli recepcjoniście i portierowi) opuszczenie budynku. Rano po obudzeniu goście mogą jeszcze zjeść śniadanie, ale potem muszą się wyprowadzić. Kancelaria Modrzejewski i Wspólnicy wydaje oświadczenie, w którym informuje, że jest obecnym właścicielem hotelu i dlatego „ze względu na poważne nieprawidłowości w zakresie ochrony przeciwpożarowej w obiekcie [stwierdzone przez Powiatową Państwową Straż Pożarną w protokole z 4 lipca i w związku z decyzjami Komendanta PPSP w Zakopanem z 19 lipca] powodujące zagrożenie dla życia i zdrowia osób przebywających w budynku zmuszony jest do natychmiastowego zamknięcia hotelu Litwor”. Kancelaria podkreśla, że zamknięcie hotelu „jest niezbędne w celu niedopuszczenia do narażenia osób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz związanej z tym odpowiedzialności cywilnej i karnej”. Jednocześnie zaznacza, że wzywała dzierżawcę hotelu – spółkę Centrum Kongresowe Plus, powiązaną z Grupą Trip, „do doprowadzenia nieruchomości hotelu Litwor do stanu niezagrażającego życiu lub zdrowiu ludzkiemu (…) l [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.Dostęp dla prenumeratorów Hotelarza
Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl


Autor: Piotr Stawiński

Komentarze: 2 dla “Bitwa o Litwor z Belvederem i Solorzem w tle”

  1. asfsadfsadfasf

  2. asdsa asdsadasd fdfasdfd asdsdsadsad sadsadsa sadasdasd

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Orbis sprzedał ibisa w Zabrzu

Grupa Orbis sprzedała za 7,6 mln zł hotel ibis w Zabrzu ze 114 pokojami, zawierając jednocześnie długoterminową umowę franczyzy. Do transakcji doszło jeszcze w ub (...)

W lipcu ruszyć ma hotel Golden Tulip Magnus Bielsko-Biała w Bystrej

1 lipca w Bystrej pod Bielskiem-Białą otwarty ma zostać 4-gwiazdkowy hotel Golden Tulip z 77 pokojami i 11 domkami wypoczynkowymi oraz czterema salami konferencyjnymi, basenem (...)

106-pokojowy Raffles Europejski zatrudni ponad 200 pracowników

Raffles Europejski Warsaw, którego otwarcie zaplanowano w pierwszym kwartale 2018 roku planuje zatrudnić ponad 200 pracowników. Zaprasza „osoby z pasją, aby dołączyły do zespołu i (...)

Cushman & Wakefield patronem merytorycznym konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018

Cushman & Wakefield, wiodącą na świecie firma świadcząca usługi na rynku nieruchomości komercyjnych, została patronem merytorycznym organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends (...)

Budowa hotelu Four Points by Sheraton Warsaw Mokotów nabiera tempa

Spółka Mokotów Business & Airport Hotel, inwestor powstającego na Służewcu w Warszawie hotelu Four Points by Sheraton Warsaw Mokotów, rozpoczęła współpracę z grupą doradczą hotelAG (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA