Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » KOMUNIKATY BRANŻOWE » Vaia Dark Platinum matt

Vaia Dark Platinum matt

Dornbracht uzupełnia swoje portfolio wysokiej jakości wykończenia powierzchni o nowy wariant: ciemną matową platynę. Naturalność i oryginalność ciemnego, ciepłego koloru, poszerzają zakres indywidualnych możliwości projektowych w łazience. Ciemna matowa platyna wyróżniająca się lekko szczotkowanym jedwabiście matowym wykończeniem daje uczucie niezwykłości i elegancji, stwarzając zmysłowy ton w łazience. Nowe wykończenie – ciemna matowa platyna – będzie dostępne od listopada, początkowo wyłącznie dla serii armatury Vaia.


Dornbracht to wybitne kompetencje w zakresie wykończenia powierzchni – zarówno pod względem jakości jak i różnorodności. Oferowany wybór powierzchni, który producent premium zapewnia do wszystkich swoich projektów armatur wyróżnia się pod wieloma względami. Wyjątkowa intensywność i głębokość barw wykończeń firmy Dornbracht opierają się na indywidualnym rozwoju i kompozycji kolorów oraz na złożonej ręcznej produkcji.


Rzemiosło najwyższej jakości

Aksamitne wykończenie nowej ciemnej matowej platyny uzyskuje się w specjalnym procesie matowania, który Dornbracht opracował specjalnie dla delikatnego, miękkiego kształtu baterii Vaia. Armatura jest wykonana z najlepszego mosiądzu, a każda jej część jest obrabiana ręcznie w ustalonym kierunku przed nałożeniem powierzchni. Zapewnia to, że poszczególne części wykończenia osadzają się w najdelikatniejszych szczelinach pod pociągnięciem szczotki. Dzięki tej sekwencji przetwarzania, specyficznej dla firmy Dornbracht i wymagającej najwyższego technologicznego i rzemieślniczego know-how, struktura pozostaje nienaruszona i nabiera niezwykłego wyglądu.

 


Uniwersalne możliwości projektowe

Dornbracht postrzega wykończenie powierzchni obok kształtu projektu jako niezależny wymiar projektowania produktu. Wybór materiałów ma istotny wpływ na styl i efekt przestrzenny: i tak w zależności od wykończenia powierzchni, armatura w łazience może decydować o tym, czy wnętrze jest ponadczasowe i eleganckie, chłodne i nowoczesne, czy też zmysłowe i ciepłe. Mogą harmonijnie podkreślić styl lub stworzyć fascynujące ekstremalne przeciwieństwo.

 


Równoważący i ziemisty: ciemna matowa platyna

Rozważania te znalazły odzwierciedlenie podczas opracowania nowego wykończenia – ciemnej matowej platyny. Skoordynowana z nową serią armatury Vaia, która łączy elementy stylu klasycznego i progresywnego, ciemna matowa platyna daje efekt harmonii i ziemi. Ciepły kolor podkreśla miękki, wyważony język formy armatury i działa jako element łączący różne style.

 

Niezwykła symbioza kolorów i kształtów

Opierając się na projektach nowojorskiego architekta Rafaela Cárdenasa, Mike Meiré Dyrektor Kreatywny opracował architekturę łazienki, w której Vaia działa jako element łączący różne style. Zgodnie z trendem projektowania wnętrz „Transitional Style” Vaia w wykończeniu ciemna matowa platyna zaprezentowana została w środowisku pełnym kontrastów: w otoczeniu pozornie organicznej, katedralnej architektury Vaia pojawia się na monolitycznej umywalce soliterowej, wykonanej z kostek różnych materiałów, takich jak marmur czy przydymione szkło. Kątowa forma strefy mycia kontrastuje z językiem formy armatury, jak również z pełną łuków architekturą. Cegła, jeden z najstarszych elementów budowlanych, tworzy dramatyczne tło dla jedwabistego wykończenia w ciemnej matowej platynie.

 


O firmie Dornbracht

Firma Aloys F. Dornbracht GmbH & Co. KG z siedzibą w Iserlohn jest działającym na skalę międzynarodową, rodzinnym przedsiębiorstwem produkującym wysokiej jakości, stylową armaturę oraz wyposażenie do łazienek/spa i kuchni. Hasło marki „Culturing Life” odnosi się do wieloletniego zajmowania się tematem tych przestrzeni życiowych i poszerza fundament wysokich kompetencji w zakresie wzornictwa i wykorzystania wody. Postęp technologiczny w rozumieniu kompatybilności i wygody, a także profilaktyka zdrowotna oraz dotycząca dobrego samopoczucia coraz bardziej kształtują linię marki i rozwój produktów w przyszłości. W ten sposób firma Dornbracht pozwala ciągle na nowo cieszyć się życiem. Wieloletnie zaangażowanie na polu kultury w ramach Culture Projects stale dostarcza firmie Dornbracht nowych impulsów i pozwala jej zajmować pozycję lidera rynku w zakresie innowacji i technologii w przestrzeni życiowej, jaką jest kuchnia i łazienka. Inteligentny, otwarty system Smart Water sprawia, że Dornbracht jako jeden z pierwszych przenosi możliwości, które daje digitalizacji do tych środowisk. Dornbracht należy do Dornbracht Group, która wraz z Alape jest jednym z dwóch dostawców rozwiązań do łazienek i kuchni klasy premium.

 


Więcej o firmie Dornbracht w Internecie:

dornbracht.com - facebook.de/dornbracht - twitter.com/dornbracht - youtube.com/dornbracht pinterest.com/dornbracht

https://lifespa.dornbracht.com

 


Biuro prasowe Dornbracht:

JBcomm, ul. Mochnackiego 4/69, 02-042 Warszawa, tel.: +48 22 409 429 8, Joanna Bartnik, e-mail: joanna.bartnik@jbcomm.pl

Twój kontakt w Dornbracht:

Honorata Broniowska, Tel. +48 (95) 728 261 7, Mobile +48 (602) 471319, Fax +48 (95) 728 261 7,

e-mail: biuro@dornbrachtgroup.pl

 


 

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Awanse w kołobrzeskich obiektach Zdrojowej Hotels

Monika Murawska objęła stanowisko dyrektora Marine Hotel & Ultra Marine, a Bartosz Borowski rozpoczął pracę jako zastępca dyrektora Diune Hotel & Resort. Monika Murawska po (...)

W Krakowie otwarto INX Design Hotel

Na Kazimierzu przy ul. Starowiślnej od niedawna działa 4-gwiazdkowy INX Design Hotel ze 122 pokojami, którego wnętrza inspirowane są stylem art deco z geometrycznymi formami (...)

Otwarto Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa

Otwarto siódmy obiekt Hampton by Hilton w Polsce. Jest nim 101-pokojowy hotel w Gdańsku Oliwie. – Niezmiernie cieszymy się z otwarcia Hampton by Hilton Gdansk (...)

Grupa Arche otworzyła Folwark Łochów

Grupa Arche uruchomiła przy Pałacu Łochów z 86 pokojami 4-gwiazdkowy kompleks konferencyjno-wypoczynkowy Folwark Łochów ze 120 pokojami w kilku budynkach, a do końca roku ma (...)

Minister sportu i turystyki gościem specjalnym konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2017

Minister sportu i turystyki Witold Bańka wygłosi wykład na otwarcie V edycji konferencji Hotel Trends Poland & CEE, która odbędzie się w dniach 27-28 listopada (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA