Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » KOMUNIKATY BRANŻOWE » Profim na targach Warsaw Home Expo 2017

Profim na targach Warsaw Home Expo 2017

Beautifully functional” to esencja filozofii marki Profim, stawiającej na wyszukane wzornictwo i ergonomiczne rozwiązania, a zarazem motyw przewodni wystawy zaplanowanej na Warsaw Home Expo 2017. W dniach 6-8 października firma zaprezentuje aż 4 premierowe kolekcje. Gościem specjalnym wydarzenia będzie francuski designer Christophe Pillet, autor kolekcji Chic Air nagrodzonej Red Dot Awards 2017. II edycja targów będzie też okazją by po raz pierwszy obejrzeć efekty dotychczasowej współpracy Profim z marką Vzór.


Premierowe kolekcje

Od ponad 26 lat Profim wyznacza trendy i standardy w dziedzinie siedzisk biurowych. W tym roku marka rozbudowała swoją ofertę o nowości, które po raz pierwszy zaprezentowano w październiku 2016 r. na międzynarodowych targach Orgatec w Kolonii. Przyszła kolej na polską premierę wyczekiwanych kolekcji. Pierwszą z nich jest rodzina krzeseł obrotowych Violle zaprojektowana przez niemieckie studio projektowe ITO Design. Wyjątkowo elegancka i przemyślana forma sprawia, że są to produkty premium w segmencie foteli pracowniczych. Innowacyjny mechanizm synchroniczny wyposażony w łatwo dostępne, zintegrowane z siedziskiem regulacje powoduje, że Violle wyróżnia najwyższy poziom ergonomii. Nadchodzące targi będą wyjątkową okazją do obejrzenia kolekcji, która do regularnej sprzedaży wejdzie na początku 2018 r. Odwiedzający stoisko będą mogli zapoznać się z jeszcze jednym projektem z portfolio ITO Design, który od niedawna jest dostępny w ofercie Profim. Mickey to odpowiedź na potrzeby współczesnego pracownika i zupełnie nowy styl pracy. Wyjątkową zaletą stołka jest łatwość dostosowania do aktualnej pozycji użytkownika – z klasycznej niskiej pufy szybko zamienia się w podparcie podczas pracy na stojąco. Możliwość odchylania na boki i szeroki zakres regulacji wysokości pozwalają na dynamiczne i swobodne korzystanie z produktu, a nieszablonowy design wpływa na bardziej swobodną atmosferę w biurze.

Kolejne premiery podczas Warsaw Home Expo to wyrafinowane kolekcje stworzone dla Profim przez uznanego projektanta Christophe'a Pillet. Wprowadzona w połowie roku linia Chic jest przykładem smukłej i niezwykle dopracowanej formy. Kolekcja jest dedykowana do mniej formalnych, lecz wciąż eleganckich przestrzeni, jak kawiarnie, restauracje, czy biurowe i hotelowe lobby. W drugiej, najnowszej propozycji francuskiego designera - Chic Air - znajdziemy fotele, krzesła i ławki przyciągające uwagę niezwykłą wizualną lekkością mebli i subtelnym, minimalistycznym wzorem. Geometryczny, wysublimowany design zachwycił już niejednego miłośnika oraz eksperta dobrego wzornictwa, czego potwierdzeniem jest przyznanie Chic Air nagrody Red Dot Award 2017. Dodatkową niespodzianką podczas targów będzie możliwość spotkania z projektantem Christophem Pillet. Jako gość specjalny spotkania prasowego, które odbędzie się 6.10.2017 r. o godz. 11:30, opowie o kulisach powstawania nowych kolekcji oraz współpracy z Profim.

Zapraszamy na stoisko Profim - A4/B14 w hali F na terenie Ptak Warsaw Expo, w Nadarzynie k. Warszawy, przy Alei Katowickiej 62.

Vzorowa kooperacja

W bezpośrednim sąsiedztwie stoiska Profim swą ofertę na Warsaw Home EXPO 2017 zaprezentuje także marka Vzór. Wśród ich eksponatów znajdą się 3 kultowe modele siedzisk prof. Romana Modzelewskiego produkowane dla Vzoru właśnie przez Profim. Młoda marka powstała 5 lata temu z misją odkrywania, reaktywowania i szerokiego udostępniania ikon polskiego designu z lat 50. i 60. XX wieku. Nadaje życie zapomnianym modelom, dodając im jednak to co wypracowało współczesne wzornictwo przemysłowe. Dawne koncepcje są przeformułowywane, dostosowywane do potrzeb współczesnego użytkownika (o bardziej ergonomiczne rozwiązania, nowoczesne materiały) i przygotowywane do masowej produkcji. W 2016 r. Vzór związał swą drogę z firmą Profim, która została jego inwestorem branżowym. „Jako marka z bogatym doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku chętnie wspieramy młodych przedsiębiorców. Popieramy idee wskrzeszania klasycznego wzornictwa przemysłowego i promowania świadomego i dobrze zaprojektowanego polskiego designu. Kiedy pojawił się pomysł na rozpoczęcie współpracy z pracownią Vzór, nie mieliśmy wątpliwości jak interesujący i wartościowy jest ten koncept. Uczestnicząc we wdrożeniu foteli RM56, RM57 oraz tapicerowanej wersji kultowego RM58 wnieśliśmy swój potencjał projektowy, technologiczny i produkcyjny.” – podsumowuje Katarzyna Bukowiecka, kierownik działu marketingu Profim.

Design to dla nas nie tylko dbałość o styl i oryginalność wyrobów. To także odpowiednia interakcja oraz relacja przedmiotów z użytkownikiem. Tylko dobry, przemyślany projekt, zrodzony w głowie doświadczonego, uzdolnionego projektanta, po przejściu naszych wymagających testów może zmienić się w znakomity produkt. Współpraca z zespołem Vzór daje nam wiele satysfakcji. Chcemy wspierać młodych, polskich przedsiębiorców, którzy wracają do korzeni naszego rodzimego wzornictwa przemysłowego, promując je w Polsce i na całym świecie.” - mówi Ryszard Rychlik, założyciel Profim.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy Profim podczas Warsaw Home Expo 2017.

Ptak Warsaw Expo, Al. Krakowska 62, Nadarzyn

Hala F, stoisko A4/B14

6 - 8 października 2017 r.

Zapraszamy też na specjalną konferencję prasową, która odbędzie się 6.10.2017 r. o godz. 11.30.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Ostatnie w tym roku spotkanie z Akademią Hotelarza

W ostatni czwartek 14 grudnia w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbyło się szesnaste i zarazem ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Akademii (...)

7 NAJ w najnowszym „Hotelarzu”

Już po raz dziewiąty redakcja „Hotelarza” w ramach podsumowania roku przyznaje swoje nagrody 7 NAJ (bo w siedmiu kategoriach), którymi wyróżnia ludzi, hotele, sieci i (...)

Zainwestuj w rodzinną rekreację i biznesową integrację w nadwiślańskim pejzażu

Inwestorów i dzierżawców zainteresowanych wieloletnim wydzierżawieniem nowoczesnego obiektu restauracyjno-konferencyjnego „Wyspa Wisła” zaprasza do inwestowania Towarzystwo Przyjaciół Stężycy. Cena dzierżawy do uzgodnienia. Możliwa jest również sprzedaż (...)

Znamy termin i miejsce Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018

Hotel Investment Trends Poland&CEE, druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się 17 maja przyszłego roku (...)

Recepcjonista Roku 2017 – Aleksandra Hinz z Sofitela Grand Sopot

Rozstrzygnięty został konkurs na Recepcjonistę Roku 2017 organizowany przez polską sekcję Stowarzyszenia Zastępców Dyrektorów Generalnych  i Kierowników Recepcji Hoteli Luksusowych – A.I.C.R. Polska. Wygrała Aleksandra (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA