Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Z Branży » W Katowicach powstanie hotel sieci Puro?

W Katowicach powstanie hotel sieci Puro?


Grupa Genfer, norweski właściciel sieci hoteli Puro, kupiła trzy nieużytkowane działki przy al. Korfantego 10 w ścisłym centrum Katowic – pisze serwis Katowice.pro.

Poprzedni właściciel, spółka Millenium Rondo z Warszawy parokrotnie od 2004 roku zapowiadała start inwestycji obiecując zabudowę hotelową czy apartamentową.

W międzyczasie dla całej strefy uchwalono plan zagospodarowania, wyburzono istniejący w tym miejscu 2-kondygnacyjny pawilon, gdzie przez lata działało Centrum u Michalika, a 1,8 tys. m² terenu po zachodnie stronie przeznaczono pod budowę ul. Winklera. Miasto zajęło ten fragment ziemi ramach tzw. specustawy drogowej.

Była to jedna z przyczyn sporu toczącego się między właścicielem a urzędem. Jak donosiła w 2013 r. „Wyborcza”, Millenium Rondo chciało od Katowic 46 mln zł odszkodowania, w tym również za bezprawne i zbyt długie – zdaniem właściciela – korzystanie z terenu podczas przebudowy tej strefy śródmieścia. Firma skarżyła się, że nie może użytkować własnego gruntu. Ostatecznie miasto wypłaciło nieco ponad 4 mln zł za część działki zajętej pod budowę drogi. Z kolei w 2014 r. urząd sprzedał spółce za 1,7 mln zł teren o powierzchni 685 m² od strony al. Korfantego, który jest dziś jedną z trzech działek tworzących nieruchomość.

Obecnie grunt ma w sumie powierzchnię 3 508 m² i nowego właściciela. Transakcję całości sfinalizowano na przełomie października i listopada br. Wartość umowy nie została ujawniona. Millenium Rondo sprzedała teren spółce z Grupy Genfer, zależnej od Puro Hotell Holding z Norwegii i będącej właścicielem obiektów oraz marki Puro Hotels.

 

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Nowa dyrektor ibis Styles Gniezno

Dyrektorem ibisa Styles Gniezno została Monika Pawlik, która od czerwca pracowała jako manager gastronomii tego hotelu. Wcześniej przez 13 lat związana była z gastronomią Pałacu (...)

Praktycznie o revenue management w Akademii Hotelarza

Praktyczne zastosowanie „Revenue management”, czyli maksymalizacja przychodów w hotelu, było tematem kolejnego ze szkoleń Akademii Hotelarza, które odbyło się w ostatni 7 grudnia w hotelu (...)

Budimex wybuduje hotel w Uniejowie za ponad 65 mln zł

Budimex został wybrany generalnym wykonawcą Aparthotelu Uniejów (ostatecznie obiekt ma zostać skategoryzowany na 4-gwiazdki). Łączna wartość inwestycji to 65 mln 128 tys. zł, a budowa (...)

Z Marriotta w Sopocie do Hamptona by Hilton Gdańsk Lotnisko

Kamil Lipski, przez ostatnie 6 lat dyrektor sprzedaży w hotelu Sopot Marriott Resort&Spa (funkcjonującego wcześniej pod nazwą Mera Spa Hotel), objął stanowisko zastępcy dyrektora generalnego (...)

Michał Całka na czele Holiday Inn Dąbrowa Górnicza

Michał Całka został dyrektorem generalnym hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. Zastąpił Macieja Kaczmarczyka, który został dyrektorem ds. rozwoju i inwestycji w tej samej spółce (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA