Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 08/2015, SPA » Sztuka konstruowania zabiegów autorskich w SPA

Sztuka konstruowania zabiegów autorskich w SPA

Zaprojektowanie zabiegu autorskiego jest wyzwaniem dla całego zespołu SPA. Manager SPA może proces zainicjować, jednak to nie jest wyłącznie zadanie dla niego, bo aby był to wartościowy zabieg, nie może być wynikiem pracy wyłącznie jednej osoby. A jest to naprawdę inspirujące wyzwanie, które daje wiele satysfakcji i gościom hotelowego SPA, i zespołowi, który go zaprojektował, i budżetowi.Na naszym rynku kosmetyki profesjonalnej mamy już wiele renomowanych międzynarodowych marek. Skończyły się czasy, kiedy polskie kosmetyczki musiały przewozić ich produkty w walizkach z Niemiec, bo w Polsce nie były one osiągalne. Dzisiaj świat kosmetyki profesjonalnej wygląda bardzo podobnie na całym świecie. Dzięki temu mamy też w zasięgu ręki dobre i cenione za swoje walory doskonałe zabiegi. Możemy wybierać i przebierać, a walka konkurencyjna pomiędzy firmami dystrybucyjnymi sprzyja hotelowym SPA w negocjowaniu bardzo dobrych warunków współpracy. W związku z tym można oferować gościom zabiegi dostępne w wielu zagranicznych hotelach SPA czy też w wielkich metropoliach. Ale ta zaleta jest też jednak jednocześnie ich wadą – są dostępne w wielu miejscach, mają powtarzalną ofertę i nie dają nikomu wyłączności na nie.

Burza mózgów nad zabiegiem

Inaczej sprawa wygląda z zabiegami autorskimi, które zaprojektowane przez zespół terapeutów SPA są jedyne, niepowtarzalne i sprawiają, że hotel SPA może wyróżnić się nimi na lokalnym, a nawet ogólnokrajowym rynku. Ale proces przygotowania takiego zabiegu nie jest krótki, bo wymaga dokładnego i bardzo skrupulatnego przygotowania wszystkich działań. Jak zawsze najważniejszy jest zamysł i dobór odpowiednich osób do wykonania tego zadania. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zrobienie burzy mózgów w całym zespole terapeutów. Zaufanie, jakim zostanie obdarzony zespół przy takim projekcie, powinno zaowocować bardzo dużym zaangażowaniem w projektowanie zabiegu autorskiego i ogromnym błędem jest wyłączanie z tego zadania naszych współpracowników. W pierwszym etapie należy zastanowić się, jaki rodzaj zabiegu chcemy zaprojektować, bo to będzie determinowało dobór współpracowników. Czy ma to być zabieg kosmetyczny oparty na walorach regionu, czy też, z uwagi na duże umiejętności naszyc [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.Dostęp dla prenumeratorów Hotelarza
Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl


Autor: Anita Bajdalska

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Ostatnie w tym roku spotkanie z Akademią Hotelarza

W ostatni czwartek 14 grudnia w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbyło się szesnaste i zarazem ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu Akademii (...)

7 NAJ w najnowszym „Hotelarzu”

Już po raz dziewiąty redakcja „Hotelarza” w ramach podsumowania roku przyznaje swoje nagrody 7 NAJ (bo w siedmiu kategoriach), którymi wyróżnia ludzi, hotele, sieci i (...)

Zainwestuj w rodzinną rekreację i biznesową integrację w nadwiślańskim pejzażu

Inwestorów i dzierżawców zainteresowanych wieloletnim wydzierżawieniem nowoczesnego obiektu restauracyjno-konferencyjnego „Wyspa Wisła” zaprasza do inwestowania Towarzystwo Przyjaciół Stężycy. Cena dzierżawy do uzgodnienia. Możliwa jest również sprzedaż (...)

Znamy termin i miejsce Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018

Hotel Investment Trends Poland&CEE, druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej odbędzie się 17 maja przyszłego roku (...)

Recepcjonista Roku 2017 – Aleksandra Hinz z Sofitela Grand Sopot

Rozstrzygnięty został konkurs na Recepcjonistę Roku 2017 organizowany przez polską sekcję Stowarzyszenia Zastępców Dyrektorów Generalnych  i Kierowników Recepcji Hoteli Luksusowych – A.I.C.R. Polska. Wygrała Aleksandra (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA