MŚ w Starych Jabłonkach zakończone!

Zakończyła się jedna z najważniejszych imprez siatkówki plażowej na naszym globie – Mistrzostwa Świata 2013, które w tym roku po raz pierwszy rozgrywane były w Polsce – na boiskach Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, zrzeszonego w grupie Polish Prestige Hotels & Resorts. W dniach 01–07 lipca 2013 r. kibice z kraju i zagranicy mogli śledzić zmagania najlepszych zawodników siatkówki plażowej z całego świata. Impreza zorganizowana została na najwyższym światowym poziomie, jak zgodnie stwierdzali kibice, dziennikarze, komentatorzy, a przede wszystkim sami zawodnicy, biorący udział w turnieju. Do sukcesu tego wydarzenia z pewnością przyczynił się fakt, że organizatorzy turnieju mistrzowskiego w Starych Jabłonkach mają wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu imprez o charakterze międzynarodowym. Hotel Anders może się bowiem poszczycić 10-letnim doświadczeniem w organizacji prestiżowego turnieju World Tour – Pucharu Świata w siatkówce plażowej. Podczas 7 dni trwania turnieju dziesiątki tysięcy kibiców, zgromadzonych na trybunach Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, miało możliwość śledzenia na żywo poszczególnych meczów turnieju finałowego. Rozgrywki transmitowane były na cały świat za pośrednictwem międzynarodowych kanałów telewizyjnych. Najlepszymi siatkarzami świata zostali Holendrzy – Robert Meeuwsen oraz Alexander Brouwer, którzy w finale pokonali parę brazylijską – Ricardo Santosa oraz Álvaro Filho. Brązowymi medalistami mistrzostw świata zostali Niemcy – Jonathan Erdmann i Kay Matysik, którzy w meczu o 3. miejsce pokonali faworyzowanych, broniących tytułu Brazylijczyków – Alisona Ceruttiego i Emanuela Rego. Złoty medal wśród kobiet zdobyły Chinki – Chen Xue i Xi Zhang, pokonując w finale po tie-break’u Niemki – Karlę Borger i Brittę Büthe. Brązowy medal mistrzostw świata zdobyły Brazylijki Liliana Maestini i Barbara Seixas. W turnieju udział wzięło także siedem par z Polski – trzy kobiece i cztery męskie. Polskie drużyny rozegrały w sumie 27 meczów.