Raport Demand Outlook wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza”

Wszyscy prenumeratorzy „Hotelarza” wraz z najnowszym wydaniem miesięcznika otrzymają także opracowany przez specjalistów z Z-Factor raport „Demand Outlook, Polska&Europa Środkowo-Wschodnia 2018” opisujący rynek spotkań w Polsce i 16 innych państwach europejskich.


Według Demand Outlook – systemu monitorującego rynek spotkań,w2018 roku w naszym kraju odbyło się o 6,9% wydarzeń mniej niż w roku 2017. Spadek liczby spotkań, jaki jest dostrzegalny w Polsce, najbardziej widoczny jest w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Poznań i Łódź. Zyskały natomiast Aglomeracja Śląska, Trójmiasto i Wrocław.

Zajętość sal konferencyjnych – czyli ich procentowe wykorzystanie w stosunku do ogólnej dostępnej na rynku liczby wyniosło w 2018 roku 12,5%. Oznacza to spadek o 2,4%w porównaniu do roku wcześniejszego. Pod względem liczby wydarzeń w poszczególne dni tygodnia w 2018 najwięcej ichodbyło się w środy – spadek o 6,6% względem 2017, czwartki – spadek o 9,9% względem 2017 oraz we wtorki – spadek o 8,4%.

W 2017 roku w Polsce najwięcej spotkań odbyło się w październiku oraz w maju, identycznie jak w roku 2018. Obydwa roczniki najniższą liczbę wydarzeń wykazały w sierpniu.

Więcej szczegółów w raporcie, wraz z najnowszym „Hotelarzem”, którego prenumeratę, bądź pojedynczy egzemplarz można zamówić TUTAJ.

Czasopismo, wraz z raportem od przyszłego tygodnia dostępne będzie także w salonach Empik na terenie całego kraju.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *