ibis budget Toruń razem z działką pod ibis Styles za 11 mln zł

Bydgoska spółka Cube zawarła przyrzeczoną umowę kupna od Orbisu hotelu ibis budget Toruń za blisko 6,5 mln. zł. Jednocześnie ustalono, że sprzedaż sąsiedniej nieruchomości przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki, z niedokończonym budynkiem hotelowym za ponad 4,5 mln. zł nastąpi nie później niż do 31 grudnia 2019 r.

Na podstawie długoterminowych umów franczyzy ibis budget Toruń będzie kontynuował działalność pod dotychczasową marką, a na sąsiedniej nieruchomości powstanie ibis Styles. Transakcja sprzedaży hotelu ibis budget i sąsiedniej działki jest zgodna ze strategią Orbisu, która ma na celu m.in. koncentrację inwestycji własnych na kluczowych rynkach regionu, optymalizację zwrotu z zainwestowanego kapitału oraz powiększanie sieci hoteli.

Firma deweloperska Cube, która w 2013 r. uruchomiła franczyzowy Mercure Bydgoszcz Sepia, w 2017 r. kupiła też od Orbisu hotel Mercure Toruń za 18 mln zł. Obecnie więc jest właścicielem trzech hoteli pod markami AccorHotel z 283 pokojami i planuje uruchomienie kolejnego ze 110 pokojami.  Po stronie Cube obsługę prawną transakcji przeprowadził Doradca Prawny Trustlex Adam Nawrocki, podobnie jak w przypadku Mercure Toruń Centrum.

ibis Budget Toruń z 83 pokojami powstał w 2009 r. (wówczas jako Etap) na działce po wyburzonym hotelu Kosmos. Od początku planowany był tam też drugi hotel ze 110 pokojami, który miał działać pod marką ibis, ale w związku ze zmianą strategii Orbis wstrzymał jego budowę.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *