Wystartował Radisson Hotel & Suites w Gdańsku

Na Wyspie Spichrzów w Gdańsku otwarto 350-pokojowy hotel  Radisson Hotel & Suites. Jest on pierwszym w Europie obiektem działającym pod tą należącą do Radisson Hospitality marką. Umowa zarządzania i dzierżawy została podpisana na okres 20 lat.


Na gości czeka 350 pokoi i apartamentów, w tym 12 apartamentów typu junior suites, 5 apartamentów suites i 4 apartamenty. W obiekcie działa także bar w holurestauracja, siłownia, spa i basen. Przestrzeń konferencyjna o powierzchni 1000 m obejmuje sale balową, jedenaście sal konferencyjnych i oddzielny obszar, który może być używany jako foyer lub przestrzeń funkcyjna.

Hotel zaprojektowany został przez biuro architektoniczne KD Kozikowskiego, a projekt i aranżacja wnętrz jest dziełem LOFT Magdaleny Adamus.

Nowy Radisson uzupełnia projekt Deo Plazy na Wyspie Spichrzów w Gdańsku,  gdzie na powierzchni użytkowej około 40 000 m2 powstają apartamenty mieszkalne z widokiem na Motławę, apartamenty inwestycyjne, oraz strefa handlowo-usługowa z restauracjami i kawiarniami.

Zbigniew Nowak, właściciel i dyrektor generalny DEO Hotel Company, powiedział: -4 marca otwarto jeden z największych hoteli konferencyjnych zlokalizowanych w ścisłym centrum Gdańska, nasi goście będą mieli niepowtarzalną okazję do skorzystania z najwyższej jakości usługi świadczonych przez międzynarodową markę Radisson, czerpiąc jednocześnie radość i czerpiąc inspirację z kultury zbudowanej na ponad tysiącletniej historii w tym wyjątkowym mieście.

Należący do spółki właściciela zakładów mięsnych Zbigniewa Nowaka hotel początkowo miał działać pod niezależną marką Deo Plaza, a jego operatorem miała być spółka Dobry Hotel. Ostatecznie w lipcu ubiegłego roku umowa z Dobrym Hotele została rozwiązana, a inwestor zdecydował się związać ze skandynawską marką.

Dyrektorem otelu jest Marzena Kijak, zarządzająca ostatnio gdańskim Hamptonem by Hilton Old Town.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *