Warimpex znów aktywny w branży hotelowej

Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG poinformowała o zakupie obiektu hotelowego w niemieckim mieście Darmstadt. Strony nie podały wartości tansakcji.

Spółka planuje ponowne otwarcie zamkniętego obecnie 3-gwiazdkowego hotelu konferencyjnego w III kwartale 2019 roku, po dokonaniu rewitalizacji i przebudowy, tworząc obiekt pod nową marką. Działka, na której stoi hotel, posiada rezerwowy teren na dodatkowe powierzchnie biurowe i komercyjne o wysokim standardzie.

 

- Cieszymy się, że dzięki temu zakupowi ponownie pojawimy się w branży hotelarskiej w Niemczech. Darmstadt to miasto cieszące się doskonałą infrastrukturą w regionie Ren-Men, którego gospodarka rozwija się bardzo dynamicznie. Rynek hotelarski jest również bardzo obiecujący, bo region odwiedza bardzo wielu gości biznesowych – w okresach targowych korzysta na niezwykle licznie odwiedzanych targach we Frankfurcie“, wyjaśnia prezes Warimpeksu Franz Jurkowitsch.

 

Obiekt hotelowy

Trzygwiazdkowy hotel konferencyjny w Darmstadt został otwarty w 1988 roku, a w 2009 został poddany kompleksowemu remontowi. Przed zamknięciem w lipcu ubiegłego roku był prowadzony przez spółkę-córkę Telekomu „Commundo“, jako jeden z sześciu niemieckich hoteli konferencyjnych. Obiekt jest położony w dzielnicy Telekomu, największej dzielnicy biurowej w regionie. Darmstadt, określane mianem „miasta nauki”, w 2018 roku zostało po raz czwarty z rzędu wyróżnione przez pismo „Wirtschaftswoche“ jako miasto przyszłości nr 1 w Niemczech.

 

Obiecnie hotel ma 16 801 m² powierzchni użytkowej, 324 pokoje, 26 pomieszczeń konferencyjnych oraz 820 m² powierzchni biurowej i 217 miejsc parkingowych. W pierwszym etapie inwestycji Warimpex planuje szybkie repozycjonowanie hotelu, tak aby zapewnić ofertę lifestylową i możliwość organizacji konferencji w określonym segmencie oraz powierzchnię co-workingową.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *