Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 02/2011, TECHNOLOGIE I WYPOSAŻENIE » Jak urządzić hotelowy pokój

Jak urządzić hotelowy pokój

ht_2011_02-30.jpgWystrój pokoju jest indywidualną kwestią każdego inwestora, jego gustu i możliwości finansowych. Najlepiej jeśli zatrudni do tego projektanta wnętrz. Ale warto, aby sam też wiedział, czego może oczekiwać i na co go stać. Aby stworzyć spójną estetycznie całość współgrać musi ze sobą to co jest na podłodze, to co jest na ścianach, to co wisi przy oknach i leży na łóżku. Jak to wszystko odpowiednio dobrać, tak aby jeszcze do tego służyło jak najdłużej piszą zajmujący się tym eksperci.Jak i jakie wybrać okleiny

Współczesne wnętrze hotelu jest jak współczesny człowiek. Musi być dobrze zorganizowane i odporne na szybkie tempo toczącego się życia. Jednym z elementów wnętrza, który decyduje zarówno o jego atrakcyjności dla gościa hotelowego, jak i o bezpieczeństwie ekonomicznym hotelu, jest wystrój ścian.

Tak, jak zwracamy uwagę na odczucia związane z przemieszczaniem się po różnych rodzajach posadzek (ich twardość czy specyficzny odgłos kroków), tak w przypadku ścian istotny jest dotyk, ich grafika i kolor. Ponieważ ogromną rolę w odczuciach gościa, które wpływają na ocenę hotelu, odgrywa jego stan techniczny i czystość, należy zwrócić szczególną uwagę na dobór materiałów dekoracyjnych pod kątem ich wytrzymałości użytkowej oraz łatwości w usuwaniu ewentualnych zabrudzeń, takich jak ślady po obcasach, kolorowych płynach, szmince itp. Doświadczony przedsiębiorca hotelowy raczej oszczędza poprzez wykonanie optymalnego projektu architektonicznego, odpowiednią organizację pracy czy dobór dostawców usług i galanterii hotelowej używanej na co dzień, niż poprzez używanie jak najtańszych, a co za tym często idzie słabych jakościowo elementów wystroju wnętrza.


Szybkie i czyste

Produktem, który jest najodpowiedniejszy do wnętrz hotelowych, są szerokie (110−130cm) okleiny ścienne. Okleiny pozwalają szybko i stosunkowo niedrogo zarówno zabezpieczyć ściany przed brudem i bezmyślnością gości hotelowych, jak i nadać im szlachetny i elegancki wygląd, dopasowany do oczekiwanej przez nas grupy odbiorców. Pomimo że obecnie są tysiące różnych rozwiązań materiałów wykończeniowych, okleiny ścienne łączą w sobie kilka bardzo istotnych cech. Są szybkie i czyste w montażu, a więc można je zainstalować w ostatnim niemalże momencie, a nawet można prowadzić prace już po otwarciu hotelu, kiedy goście nawet nie będą zdawać sobie z tego sprawy. Okleiny pozwalają w 100 proc. kontrolować zgodność projektu z jego realizacją, co jest szczególnie ważne przy koordynacji pracy wielu ekip budowlanych. Dobrej jakości okleiny można użytkować przez 10−15 lat bez konieczności konserwacji. W przypadku oklein winylowych, można je często myć miękkimi detergentami i ciepłą wodą czy alkoholem, jeżeli zabrudzenia tego wymagają.


Co w pokoju, a co w lobby

Planując stosowanie oklein możemy bardzo precyzyjnie dobrać ich rodzaje do określonych stref. I tak na korytarzach zdecydowanie najlepiej sprawdzają się okleiny winylowe na podkładzie materiałowym o gramaturze powyżej 450 g/mkw lub okleiny tekstylne, o gęstym utkaniu, z grubych włókien syntetycznych. W strefach korytarzy i lobby, gdzie ściany są mniej narażone na „ataki walizek i wózków ze sprzętem do mycia”, możemy stosować okleiny tekstylne z włókien naturalnych i syntetycznych zabezpieczonych teflonem przed przypadkowym zaplamieniem i nadmiernym osiadaniem kurzu. W lobby i hallu recepcyjnym coraz częściej, zamiast drogich ciężko wyglądających dekoracji z płyt meblowych, metaloplastyki czy rzeźb, stosuje się obrazy graficzne czy fotografię nadrukowaną na bazę z szerokich, winylowych oklein ściennych. Daje to ogromne możliwości twórcze architektom i pozwala w prosty sposób zindywidualizować wnętrze hotelu. Przy wyborze dostawcy należy zwrócić uwagę na ich jakość wykonania na dostarczonych próbkach, zmywalność alkoholem i wodnymi roztworami detergentów oraz to czy producent /dostawca oferuje dodatkowy serwis, taki jak darmowe fotografie, grafiki czy nawet możliwość wykonania wizualizacji wnętrza z wybraną grafiką. Jeżeli chodzi o pokoje, to wystarczy nam gramatura 350 gram/mkw. z wyjątkiem takich, gdzie występuje wąski korytarz czy zbyt wąskie przejścia komunikacyjne i obawa o ciągłe ocieranie się ciężkiego bagażu o ściany. W pokojach można też zastosować podział na ściany [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.Dostęp dla prenumeratorów Hotelarza
Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
 • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
 • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
 • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
 • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
 • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
 • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
 • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
 • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze: 5 dla “Jak urządzić hotelowy pokój”

 1. w kilku hotelach spotkałam się z kamieniem na jednej ścianie, fajnie to wyglądało zwłaszcza wieczorem podświetlone, taki przyjemny domowy klimat :) kamień był podobny do tego http://www.luxury-house.pl/image,type-gallery_images,mbiz-1000,00000000000317001.JPG

 2. Mariano Italiano

  Daj spokój, tandeta tragiczna.

 3. W hotelach liczą się detale. Obrusy, żaluzje czy nawet świeczki decydują o tym, czy gościom się podoba czy też nie. Teraz fajne świece ledowe mają w Bottonexie, polecam wam zajrzeć na ich stronę ;)

 4. Ja tam mysle, ze trzeba kombinowac by wszystko miało „luksusowy” wyglad wzglednie tanim kosztem. W moim hotelu pomontowałem ostatnio do apartamentów i do recepcji sufity napinane. Polecono mi http://sufitywarszawa.pl/ i okazało sie, ze wyniosło mnie to sporo mniej niz myślałem, a gwarancje dają naprawde solidną.

 5. Wszystko zależy od tego, na co stylizuje się dany hotel. U nas panuje styl glamour, więc nie wyobrażam sobie winylowych oklein na ścianach. Meble w odpowiednim dla nas styku zamawiamy na milsystem.pl.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Akademia Hotelarza podczas targów WorldHotel

W czwartek 22 marca, drugiego dnia targów WorldHotel, odbyło się kolejne ze spotkań z cyklu Akademii Hotelarza, tym razem poświęcone Organizacji pracy hotelu. Elżbieta Nitsze (...)

Adam Żygadło dyrektorem trzech warszawskich hoteli Satoria Group

Adam Żygadło objął stanowisko dyrektora trzech hoteli należących do Satoria Group – Best Western Portos, Start Atos i Aramis łącznie z blisko 700 pokoi. Z (...)

Zmienił się dyrektor hotelu Sheraton Warszawa

Fadlallah Zayat, ostatnio dyrektor generalny hotelu luksusowej marki JW Marriott w Bukareszcie, objął zarządzanie hotelem Sheraton Warszawa. Zastąpił Gonçalo Duarte Silvę, który od pięciu lat (...)

Powraca temat budowy mega hotelu w Szczecinie

Zapowiadana od lat, jedna z największych inwestycji w Szczecinie, dostała kolejne życie. Konsorcjum spółek – Tian Yu i Recca Investment, zapowiadające od ponad 10 lat (...)

Hilton Złotym Sponsorem Hotel Investment Trends Poland&CEE

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska, została Sponsorem Złotym organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniu 17 (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA