Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 06/2016, TECHNOLOGIE I WYPOSAŻENIE » Dekoracje okienne: wiele mozliwości

Dekoracje okienne: wiele mozliwości

Dekoracja okna w pokoju hotelowym potrafi wpłynąć na całościowe wrażenie gościa dotyczące wystroju hotelu, bo chcąc nie chcąc, co chwila spogląda on w okno, na okno, przez okno. A jeżeli jeszcze ma problem z jego zasłonięciem lub odsłonięciem, to wrażenie z pobytu na pewno nie będzie pozytywne.

Możliwości dekoracji okna jest ogromna ilość. Na rynku dostępny jest szeroki wybór zasłon i firan, rolet i żaluzji itd. A na wybór produktu do konkretnego hotelu wpływ ma wiele czynników, dlatego należy dokładnie przeanalizować, jaki wybrać, mając na uwadze, co chce się uzyskać dekoracją okna, czy ma być ona „przezroczysta”, nie przeszkadzając w kontemplowaniu widoku na zewnętrz, czy też stanowić mocny akcent designerski nadający charakter całemu pokojowi. Ale są też inne problemy, często jest nim np. to, jak podpiąć tkaninę, żeby lepiej ułożyć ją na oknie.

Estetycznie i praktycznie

W przypadku dekoracji okiennych przede wszystkim muszą być spełnione dwa warunki: estetyczny i praktyczny. Na szczęście w dzisiejszych czasach, przy tak dużej ofercie, można je połączyć. Estetyka polega na takim doborze tkaniny, aby komponowała się z resztą wyposażenia hotelowego. Znaczącą rolę odgrywa kolor zasłon lub rolet w zależności od typu hotelu. Jeśli chodzi o praktykę, dobrym rozwiązaniem są zasłony wykonane z tkaniny typu blackout nie przepuszczającej światła, bo po przysłonięciu okna gość może zasnąć w niemal całkowitej ciemności. Do zasłon stosuje się firany woalowe w czystej bieli lub w odcieniu ecru. Dekoracyjne produkty typu roleta rzymska, zasłona na fleksach (haczykach) czy na kołach są dobrą opcją, gdy pomieszczenie nie zawiera zbyt wielu ozdobników. Nie należy „przeładować” wnętrza, gdyż nadmierna ilość elementów może do niego wprowadzić chaos. W p [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.Dostęp dla prenumeratorów Hotelarza
Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
 • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
 • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
 • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
 • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
 • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
 • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
 • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
 • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl


Autor: Anna Patoleta

1 Komentarz dla “Dekoracje okienne: wiele mozliwości”

 1. Kasia Zaseta

  To niesamowite, że okna mogą być problemem. Z jednej strony chcemy aby były jak największe, a później je zasłaniamy. Aby nie przesadzić chyba najlepiej jest nakleić na takie okno naklejkę witrażową http://www.dekoracjenawymiar.pl/520/naklejki/kolekcje-specjalne/naklejki-witrazowe sporo światła, a jednak zasłania i pięknie wygląda.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Otwarto hotel ibis Styles Warszawa City

W czwartek 15 marca oficjalnie otwarto mieszczący się przy ulicy Grzybowskiej 220-pokojowy hotel ibis Styles Warszawa City. Na uroczystej inauguracji jego działalności pojawiło się wielu (...)

Jeszcze w tym roku na rynek wejdze 8 tys. pokoi hotelowych

W tym roku w Polsce oddanych zostanie ponad 8 tysięcy pokoi hotelowych, co stanowi około 6% bazy hotelowej w naszym kraju, wynika z danych zawartych (...)

Efektywna i zyskowna sprzedaż konferencji i bankietów

W czwartek 15 marca w warszawskim hotelu Courtyard by Marriott odbyło się drugie w tym roku seminarium szkoleniowe z cyklu Akademii Hotelarza. Nasi eksperci, Blanka (...)

Nowa dyrektor sprzedaży i marketingu Grupy Arche

Magdalena Żelech, ostatnio zwązana z Grupą Zdrojowa Invest, dołączyła do zespołu Arche Hotele, gdzie objęła stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu w warszawskim biurze spółki. Magdalena (...)

Pałac Alexandrinum zyskał dodatkowe pokoje i powierzchnię konferencyjną

Pałac Alexandrinum, 4-gwiazdkowy hotel położony w Krubkach-Górkach 13 km od Warszawy, zyskał dwie nowoczesne sale balowo – konferencyjne, oraz 18 dodatkowych pokoi. Jak mówi dyrektor (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA