Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1), PERSONALIA » Dariusz Oleksiak na czele powstającego hotelu Renaissance w Warszawie

Dariusz Oleksiak na czele powstającego hotelu Renaissance w Warszawie


Spółka Chopin Airport Development wybrała dyrektora powstającego przy lotnisku w Warszawie 5-gwiazdkowego hotelu Renaissance Airport Hotel. Został nim Dariusz Oleksiak, związany z branżą hotelarską od ponad 25 lat.Warszawski Renaissance będzie pierwszym hotelem tej marki w Europie Środkowo-Wschodniej. Budynek ma 11 kondygnacji, w tym 3-poziomowy parking. W 225 pokojach będzie mogło zamieszkać do 400 gości. Będzie dysponował także pięcioma salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 650m. kw., basenem, SPA, centrum fitness oraz restauracją. Jego otwarcie planowane jest na drugą połowę 2017 roku.

- Jestem szczęśliwy, że będę miał okazję uczestniczyć, po raz drugi w życiu, w otwarciu hotelu przy lotnisku Chopina w Warszawie – mówi Dariusz Oleksiak. - Jestem również przekonany, że Renaissance Airport Hotel szybko stanie się wizytówką Warszawy i kraju.


Dariusz Oleksiak swoją historię z hotelarstwem rozpoczął wraz z pierwszą grupą pracowników uczestniczących w otwarciu hotelu Marriott w Warszawie, gdzie pracował do września 2000. Podczas 11 lat pracy dla tej sieci Oleksiak uczestniczył w otwarciu hoteli Marriott na Arubie, Goa Budapeszcie, Chicago, Amsterdamie i w Bukareszcie.

W 2003 objął stanowisko dyrektora operacyjnego w nowo powstającym na lotnisku hotelu Courtyard by Marriott Airport Warszawa, aby potem awansować na stanowisko dyrektora hotelu. Od 2005 otwierał i zarządzał kolejnymi hotelami sieci Marriott w Kazachstanie (Renassaince Aktau) i Sankt Petersburgu (Courtyard by Marriott Vasilievsky). W latach 2009 - 2012 kierował hotelem Jan III Sobieski w Warszawie, gdzie uczestniczył we włączeniu hotelu pod markę Radisson Blu. W ostatnich latach Dariusz Oleksiak doradzał na rzecz Centrum Kongresowego Warszawianka, oraz zarządzał należącymi do Satorii hotelami Best Western Portos, Atos i Aramis w Warszawie.


- Zatrudnienie dyrektora to bardzo ważny etap w przygotowywaniu naszego hotelu do wielkiej premiery. Jesteśmy na finiszu tej inwestycji – mówi Gheroghe Marian Cristescu, prezes Chopin Airport Development. –Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączyła osoba, która ma międzynarodowe doświadczenie w przygotowywaniu i otwieraniu hoteli oraz zna specyfikę marki Renaissance by Marriott. Do pracy w tym hotelu zgłasza się wielu fachowców, którzy chcieliby dołączyć do zespołu Renaissance. Nie jest zresztą tajemnicą, że obecnie rekrutujemy, zapraszając do pracy najlepszych pracownikom na rynku.

Prace przy budowie warszawskiego hotelu Renaihttps://e-hotelarz.pl/mht/wp-admin/index.phpssance rozpoczęły się jeszcze w 2011 roku, ale w połowie 2013 roku zostały przerwane z powodu bankructwa generalnego wykonawcy Alpine Bau. Budowa ruszyła na nowo dopiero w ubiegłym roku, a nowym generalnym wykonawcą zostało wybrane konsorcjum austriackiej firmy Porr i jej polskiej spółki córki. Otwarcie obiektu nastąpić ma w drugiej połowie przyszłego roku.

Chopin Airport Development jest spółką powołaną przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” z misją realizacji inwestycji zlokalizowanych w sąsiedztwie portów lotniczych. CAD jest jednocześnie inwestorem, operatorem oraz administratorem istniejących obiektów i inwestycji realizowanych od podstaw. W portfelu spółki znajdują się hotel Courtyard by Marriott sąsiadujący z warszawskim Lotniskiem Chopina, dwa hotele Hampton by Hilton w Warszawie i Gdańsku a także znajdujący się na półwyspie Helskim, wypoczynkowo – konferencyjny Best Western Hotel Jurata.
W grudniu 2014 roku został podpisany List Intencyjny z Górnośląskim Towarzystwem Lotniczym, dotyczący dzierżawy działki pod budowę hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice. Nowy obiekt udostępniony zostanie pod należącą do sieci Marriott marką Moxy a do dyspozycji gości oddane zostanie 100 pokoi rozmieszczonych na 6 kondygnacjach.

Komentarze: 2 dla “Dariusz Oleksiak na czele powstającego hotelu Renaissance w Warszawie”

  1. Nie jest to pierwszy hotel pod ta marka w Europie srodkowo wschodniej… w Minsku( Białoruś ) hotel pod taka właśnie marka funkcjonuje od kwietnia 2014 roku….

  2. Darek Oleksiak

    Tak, to prawda. Przepraszam za pomyłkę kolegów redagujacych ta informacje. Mój kolega Dirk, otworzył R w Mińsku przed nami. Pozdrawiam Serdecznie.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Ruszył ibis Poznań Centrum pod jednym dachem z Novotelem

Zakończył się trzyletni proces modernizacji hotelu Novotel  Poznań Centrum, w wyniku którego w tym samym budynku otwarty został na sześciu niższych piętrach ibis Poznań Centrum (...)

Stowarzyszenie najlepszych dyrektorów

Europejskie Stowarzyszenie Dyrektorów Hoteli to organizacja skupiająca ponad 400 dyrektorów, prezesów i operatorów najlepszych hoteli 5- i 4-gwiazdkowych. Z Polski jest tylko jeden – Paweł (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA