Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Czy Zygmunt Solorz-Żak kupi hotel Belvedere?

Czy Zygmunt Solorz-Żak kupi hotel Belvedere?


Należący do Grupy Trip 4-gwiazdkowy hotel Belvedere w Zakopanem wkrótce zmieni właściciela – pisze Gazeta Krakowska. Nowym nabywcą zostanie Zygmunt Solorz-Żak, miliarder, którego majątek szacuje się na niemal 10 mld zł. Hotel nie został sprzedany – komentuje w mailu przesłanym do redakcji "Hotelarza" Małgorzata Chechlińska, prezes Grupy Trip. Wciąż jednak nie wiemy, czy rozmowy wciąż trwają, a jeśli tak to na jakim są etapie.

Osoby blisko związane z Grupą Trip potwierdziły, że umowa przedwstępna na sprzedaż hotelu została już podpisana, a kwota transakcji oscyluje w granicach 50 milionów złotych – pisze Gazeta Krakowska.
- To bzdury - podkreśla Małgorzata Chechlińska w rozmowie z Tygodnikiem Podhalańskim – prowadzę rozmowy z panem Solorzem na temat współpracy, m. in. kwestii promocyjnych. O tym mówiłam dziennikarzowi. Teraz mam spotkanie z adwokatem. Niebawem wydamy oświadczenie w tej sprawie.

W niedzielę „Hotelarz” próbował potwierdzić te informacje bezpośrednio u źródeł. Niestety dotąd na maile wysłane do biur prasowych Polkomtelu i Grupy Trip nie dostaliśmy jeszcze odpowiedzi. Gdy tylko to się stanie, opublikujemy je na naszych łamach.

Jak wcześniej informowaliśmy na łamach „Hotelarza” istniejąca od 1990 roku Grupa Trip przeżywa poważne problemy finansowe. W lipcu Sąd Rejonowy w Łodzi na wniosek PKO BP ogłosił upadłość likwidacyjną spółki Park Edukacji SA (poprzednio Hotel Ossa Grupa Trip SA), obejmującą likwidację majątku dłużnika i wyznaczył syndyka masy upadłościowej.

Wcześniej bank PKO BP wystawił na sprzedaż warte ponad 162 mln zł wierzytelności hotelu zabezpieczenone m.in. hipoteką na 258 mln zł za nieruchomości hotelu Ossa, a także pozostałych obiektów Grupy w tym Belvedere, kwalifikując je do kategorii ryzyka „stracone”.

Jak pisze Gazeta Krakowska trzy lata temu Grupa Trip odkupiła udziały w hotelu Belvedere od przedsiębiorcy z branży rybnej - Dariusza Bobińskiego. Za jego 50 procent akcji Chechlińska i jej życiowy partner Grzegorza Krzanik zapłacili 31 mln złotych, z czego aż 20 mln pochodziło z kredytu. Po tej transakcji para miała już 75 proc. udziałów w zakopiańskim obiekcie.
Hotel został rozbudowany do 175 pokoi. Zaledwie kilka miesięcy po jej zakończeniu, w grudniu 2013 roku częściowo spłonął. Trzeba więc było wydać kolejne miliony na odbudowę.
Długi Grupy Trip zaczęły się nawarstwiać i z początkiem tego roku sięgnęły ponad 120 mln złotych. W połowie wakacji przedstawiciele banku nieoficjalnie informowali, że nie wykluczają, iż jeśli szybko Chechlińska nie spłaci im przynajmniej części zobowiązań, pod młotek pójdzie każdy jej hotel. Dziś nieoficjalnie wiadomo, że termin ultimatum banku mija za kilka dni. Dlatego prezes Trip szukała kupców na najcenniejszy swój obiekt - hotel Belvedere.


Komentarze: 2 dla “Czy Zygmunt Solorz-Żak kupi hotel Belvedere?”

  1. Niech odda pieniadze elektrimowi i jego akcjonariusza

  2. Co by było gdyby wszyscy trzymali się sanacyjnej zasady: „kanalii nie podaje ręki” Od szemranej biznesmenki nie kupuję . mało tego za darmo nie chcę!!!!!!!

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dobre zarządzanie personelem – fanaberia, czy konieczność?

Ostatnie lata w relacjach pracownik-pracodawca to ogromna transformacja. Rynek pracodawcy przekształcił się w rynek pracownika. Do tego doszły zmiany i strukturalne i jakościowe społeczeństwa, wychowania (...)

Maciej Bochyński z Apricot Capital Group do Sun & Snow

Maciej Bochyński dołączył do zespołu Sun & Snow i objął stanowisko dyrektora realizacji inwestycji deweloperskich. Będzie odpowiadać za przygotowywanie nowych projektów do realizacji, współpracę z (...)

Wkrótce otwarcie hotelu Renaissance w Warszawie

W marcu tego roku pierwszych gości przyjmie pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Lotnisku Chopina w Warszawie, pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do Marriott (...)

Zdobyć i utrzymać najlepszych pracowników

Coraz niższy wskaźnik bezrobocia i coraz wyższe oczekiwania finansowe personelu powodują, że właściciele i osoby zarządzające hotelami muszą na nowo definiować swoje podejście do rynku (...)

Turcja – jakość w dobrej cenie

Tureckie hotele nie bez powodu szczycą się bardzo dobrą jakością w stosunku do ceny. Standard zdecydowanej większości z nich nie odbiega od tego, czego oczekują (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA