Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Jest projekt hotelu w Gdańsku na miejscu budynku LOT

Jest projekt hotelu w Gdańsku na miejscu budynku LOT


Rozstrzygnięto konkursu na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną działki przy Bramie Wyżynnej w Gdańsku, na której obecnie stoi budynek dawnej siedziby LOT, a powstać ma m.in. hotel. Zaprojektuje go  Pracownia KD Kozikowski Design. Budynek LOT-u rozebrany zostanie jesienią przyszłego roku, a nowy hotel ruszyć ma przełomie 2020/21 r.


Inwestorem jest gdyńska firma Elfeko, która kupiła działkę z budynkiem jeszcze w 2012 r. za 12,5 mln zł i od tamtego czasu zapowiada budowę w tym miejscu hotelu. Wiosną tego roku firma ogłosiła konkurs pod patronatem Stowarzyszenia Architektów Polskich (Oddział Wybrzeże) na koncepcję zabudowy działki z budynkiem LOT-u oraz sąsiedniej bliżej Targu Węglowego. W rozstrzygniętym niedawno konkursie  jury nie przyznało pierwszej nagrody, ale inwestor do dalszych prac projektowych zaprosił laureata drugiego miejsca, gdańską pracownię KD Kozikowski Design. W budynku znajdą się hotel, biura i pasaż handlowo-usługowy. –  Budynek nazywany powszechnie LOT-em to element bardzo charakterystyczny, który ostatnio funkcjonował głównie jako obiekt handlowy. Wiemy, że tak charakterystyczny punkt wymaga nietuzinkowej, ale i ładnej zabudowy. Tu potrzeba czegoś co będzie dopełnieniem, zamknięciem Targu Węglowego od strony północno-zachodniej. Budynek ma spełniać funkcje hotelowo-biurowe. Pierwsza kondygnacja przeznaczona będzie na funkcje usługowo-handlowe  – powiedział Tomasz Feil, prezes Elfeko. – Pracownię KD Kozikowski Design zaprosimy do dalszych prac nad projektem architektoniczno-budowalnym. Równolegle prowadzone będą prace archeologiczne, które potrwają mniej więcej rok. Obecny budynek LOT-u zostanie rozebrany nie wcześniej niż jesienią 2018 r., a nowy obiekt powstanie najwcześniej pod koniec 2020 r.


Jak powiedział Krzysztof Cichoń z KD Kozikowski Design „Dziennikowi Bałtyckiemu”: – Uznaliśmy, że budynek od strony Wałów Jagiellońskich musi lekko szokować, stąd wprowadzenie architektury typowej dla biurowców w połączeniu z charakterystyczną dla Gdańska ceglaną. Bryła jest od tej strony dość mocna, ale dzięki temu wykorzystaliśmy cała działkę. Zastosowaliśmy też podwójny system szklenia. Od strony Targu Węglowego bryła jest bardziej regularna, wykorzystano w niej materiały zastosowane w okolicznych budynkach czyli piaskowiec i cegłę.

 


Komentarze: 2 dla “Jest projekt hotelu w Gdańsku na miejscu budynku LOT”

  1. Arch. Bruce Kopytek, Rochester Hills, USA

    Hotel wygląda jak Niemcy z lat 60. Oryginalny Danziger Hof był prawdziwą częścią Gdańska, wizytówką miasta. Powinien zostać przywrócony do jego miejsca, zamiast „typowych” (mam na myśli w złym tego słowa znaczeniu) budynków, które można zbudować w dowolnym miejscu.

  2. Michal, USA

    Piękny projekt

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dobre zarządzanie personelem – fanaberia, czy konieczność?

Ostatnie lata w relacjach pracownik-pracodawca to ogromna transformacja. Rynek pracodawcy przekształcił się w rynek pracownika. Do tego doszły zmiany i strukturalne i jakościowe społeczeństwa, wychowania (...)

Maciej Bochyński z Apricot Capital Group do Sun & Snow

Maciej Bochyński dołączył do zespołu Sun & Snow i objął stanowisko dyrektora realizacji inwestycji deweloperskich. Będzie odpowiadać za przygotowywanie nowych projektów do realizacji, współpracę z (...)

Wkrótce otwarcie hotelu Renaissance w Warszawie

W marcu tego roku pierwszych gości przyjmie pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Lotnisku Chopina w Warszawie, pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do Marriott (...)

Zdobyć i utrzymać najlepszych pracowników

Coraz niższy wskaźnik bezrobocia i coraz wyższe oczekiwania finansowe personelu powodują, że właściciele i osoby zarządzające hotelami muszą na nowo definiować swoje podejście do rynku (...)

Turcja – jakość w dobrej cenie

Tureckie hotele nie bez powodu szczycą się bardzo dobrą jakością w stosunku do ceny. Standard zdecydowanej większości z nich nie odbiega od tego, czego oczekują (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA