Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 11/2017, TECHNOLOGIE I WYPOSAŻENIE » O zarządzaniu pościelą

O zarządzaniu pościelą

Czysta pościel bardzo dobrej jakości to podstawowy element wyposażenia pokoju hotelowego i nieoceniony element tworzenia atmosfery. W istotny sposób wpływa na komfort wypoczynku gościa hotelowego. Dlatego też należy ją kupować starannie, biorąc pod uwagę rodzaj tkaniny, z której jest wykonane.Środki chemiczne stosowane w pralniach przemysłowych osłabiają włókna tkaniny, a tym samym trwałość tekstyliów. Warto zatem sprawdzić, czy tkanina była testowana pod tym kątem, by jak najdłużej zachowała swój pierwotny wygląd. Ile prań wytrzyma? Czy za dwa-trzy lata będzie możliwość uzupełnienia braków magazynowych tekstyliami o tej samej jakości? Tekstylia hotelowe dobrej jakości to niemały wydatek dla hotelu, do tego dochodzą koszty prania i uzupełnienia asortymentu w związku ze zniszczeniami, zaginięciami, plamami nie do usunięcia itp. Bez względu na to, jak nieprzewidziana sytuacja nastąpi, hotelarz musi je mieć zawsze pod ręką, czyli odpowiednio nimi zarządzać. A jakie są m [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.Dostęp dla prenumeratorów Hotelarza
Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
 • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
 • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
 • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
 • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
 • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
 • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
 • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
 • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl


Autor: Aleksandra Kamyczek. Autorka jest managerem w firmie Blycolin

Komentarze: 2 dla “O zarządzaniu pościelą”

 1. Dobra pościel to podatawa każdego hotelu.

 2. KamKryst.pl

  Można powiedzieć, że pościel jest wizytówką każdego hotelu i często ma duży wpływ na ocenę gości całego pobytu. Naszym wielu Klientom prowadzącym małe, rodzinne pensjonaty i kwatery prywatne polecamy pościel z kory bielawskiej. Taka pościel jest trwała i wytrzymała, posiada certyfikaty i jest wykonana ze 100% bawełny. Jednak jej główną zaletą jest brak konieczności prasowania, co w znacznym stopniu ogranicza koszty prowadzenia tego typu placówek.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Akademia Hotelarza podczas targów WorldHotel

W czwartek 22 marca, drugiego dnia targów WorldHotel, odbyło się kolejne ze spotkań z cyklu Akademii Hotelarza, tym razem poświęcone Organizacji pracy hotelu. Elżbieta Nitsze (...)

Adam Żygadło dyrektorem trzech warszawskich hoteli Satoria Group

Adam Żygadło objął stanowisko dyrektora trzech hoteli należących do Satoria Group – Best Western Portos, Start Atos i Aramis łącznie z blisko 700 pokoi. Z (...)

Zmienił się dyrektor hotelu Sheraton Warszawa

Fadlallah Zayat, ostatnio dyrektor generalny hotelu luksusowej marki JW Marriott w Bukareszcie, objął zarządzanie hotelem Sheraton Warszawa. Zastąpił Gonçalo Duarte Silvę, który od pięciu lat (...)

Powraca temat budowy mega hotelu w Szczecinie

Zapowiadana od lat, jedna z największych inwestycji w Szczecinie, dostała kolejne życie. Konsorcjum spółek – Tian Yu i Recca Investment, zapowiadające od ponad 10 lat (...)

Hilton Złotym Sponsorem Hotel Investment Trends Poland&CEE

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska, została Sponsorem Złotym organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniu 17 (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA