Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Bez kategorii, Najnowsze Informacje (1) » Przy Porcie Lotniczym Wrocław powstaną dwa hotele

Przy Porcie Lotniczym Wrocław powstaną dwa hotele


Grupa Arche planuje rozpoczęcie wiosną budowy 120-pokojowego hotelu przy lotnisku we Wrocławiu. Ukończony ma być pod koniec przyszłego roku. Również sam Port Lotniczy Wrocław chce uruchomić swój hotel. Obecnie jest na etapie wyboru globalnej marki pod jaką będzie działał.

Projekt hotelu Arche
Hotel Arche powstanie u zbiegu ul. Rdestowej i Granicznej w sąsiedztwie terminalu. W 3-gwiazdkowym obiekcie oprócz 120 pokoi (w tym 12 apartamentów) znajdzie się też restauracja, całodobowy bar, cztery sale konferencyjne o łącznej powierzchni 350 m kw., a na ostatnim, siódmym piętrze strefa wellness z dwie saunami, jacuzzi i siłownią. Grupa Arche posiada już osiem hoteli m.in. w Warszawie, Łodzi, Częstochowie i Janowie Podlaskim, w tym roku planuje otworzyć trzy kolejne w Warszawie, rozpoczęła też inwestycję w przebudowę na hotel byłego szpitala pediatrycznego we Wrocławiu na Karłowicach.

Jeszcze w tym roku swoją inwestycję hotelową chce też rozpocząć Port Lotniczy Wrocław. Zlokalizowana będzie  przy powstającym przed terminalem parkingiem, z którym zostanie połączona zadaszonym przejściem. – Aktualnie rozstrzyga się konkurs na operatora hotelu. Pod uwagę brane są dwie prestiżowe sieci hotelarskie o zasięgu globalnym, specjalizujące się w tego typu obiektach. W kolejnym kroku ustalany będzie projekt budynku. Docelowo hotel ma mieć 3 gwiazdki, oferować zaplecze konferencyjne i kongresowe – powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, serwisowi Investmap.pl. – Budowa hotelu to jedna z kluczowych inwestycji podnoszących jakość obsługi pasażerów wrocławskiego lotniska. Jest ściśle skorelowana z rosnącym ruchem lotniczym we Wrocławiu, pojawieniem się nowych sieciowych przewoźników (SWISS, Air France) i rozbudową siatki linii już obecnych we Wrocławiu.

Według prezesa Portu Lotniczego Wrocław: „Potencjał na usługi hotelarskie przy lotnisku jest bardzo duży. W związku z tym zarówno planowana inwestycja przy ulicy Rdestowej, jak i hotel renomowanej, międzynarodowej sieci budowany bezpośrednio przy porcie na nasze zlecenie idealnie wpasują się w potrzeby rynku. Zakładamy, że oferta obu obiektów będzie się uzupełniać, na czym skorzystają szczególnie nasi pasażerowie”. W 2017 r. lotnisko we Wrocławiu obsłużyło 2,85 mln pasażerów (o 18 proc. więcej niż rok wcześniej), co daje mu piąte miejsce w Polsce po Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Katowicach. W spółce Port Lotniczy Wrocław ponad 49 proc. akcji posiada Miasto-Gmina Wrocław, 31 proc. Województwo Dolnośląskie, a niecałe 20 proc. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” .

1 Komentarz dla “Przy Porcie Lotniczym Wrocław powstaną dwa hotele”

  1. ciekawe kiedy port lotniczy wroclaw bedzie miec drugi pas startowy,no i autobusy lotniskowe firmy TAM,

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Samsung Sponsorem Strategicznym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Samsung Electronics –światowy lider w zakresie rozwiązań informatycznych, została trzeci rok z rzędu Sponsorem Strategicznym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która w (...)

Qubus wróci do Katowic?

Sieć hotelowa Qubus Hotel, nieobecna w Katowicach od 2016 roku, po tym jak miejsce hotelu Qubus Prestige zajął Courtyard by Marriott, planuje powrót do tego (...)

InterContinental i Huawei tworzą pierwszy na świecie smart hotel 5G

InterContinental, Shenzhen Telecom i Huawei podpisały strategiczną umowę o współpracy na rzecz stworzenia pierwszego na świecie smart hotelu 5G. Projekt, poprzez wprowadzenie pierwszej w branży (...)

HIT 2019: Po ilu latach zwraca się hotel? Jak właściwie zaplanować koszty i przychody z inwestycji hotelarskiej?

Budowa hotelu to koszt kilkudziesięciu, a nieraz nawet kilkuset milionów złotych. Aby ta ogromna inwestycja przyniosła spodziewany zysk, należy ją mądrze i precyzyjnie zaplanować pod (...)

Mikołaj Wild Gościem Specjalnym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Mikołaj Wild, Sekretarz stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP, został Gościem Specjalnym konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbędzie (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-04-12 Kierownik Restauracji Kraków
  2019-04-15 Kelner/Kelnerka Warszawa
  2019-04-17 RECEPCJONISTA / RECEPCJONISTKA Warszawa
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl    

Polski Jubiler www.polskijubiler.pl     Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl Polityka prywatności