Małgorzata Chechlińska opuściła areszt

Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa rozpatrzył sprawę aresztu dla Małgorzaty Chechlińskiej. Założycielka zakopiańskiej Grupy Hotelowej Trip odzyskała wolność po wpłaceniu miliona złotych poręczeni majątkowego.


Przypomnijmy, że Chechlińska została zatrzymana na 3 miesiące w Wielki Czwartek, bo prokuratura zarzuca jej próbę oszustwa warszawskiej kancelarii adwokackiej "Modrzejewski i Wspólnicy". Spółka ta chciała od niej kupić zakopiański hotel Belvedere i wpłaciła tytułem tego zadatek 20 milionów złotych.

Sąd postanowił, że Małgorzata Chechlińska może opuścić areszt pod warunkiem wpłaty pół miliona złotych poręczenia majątkowego (pozostałych pięciu zatrzymanych powiązanych ze sprawą wyszło z aresztu za poręczeniem majątkowym w wysokości po 50 tys. zł.). Jednak z decyzją sądu nie zgodziła się prokuratura i obrona podejrzanej. Obie strony złożyły zażalenie. Minęły prawie 2 tygodnie zanim sąd wydał ponowną decyzję w tej sprawie, która pozwala Chechlińskiej opuścić areszt. Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie, podczas czwartkowego posiedzenia utrzymano zgodę na opuszczenie aresztu, ale podniesiono wysokość poręczenia majątkowego do miliona złotych. Sąd zaostrzył też środki wolnościowe w przypadku, jeśli Małgorzata Chechlińska opuści areszt, orzekając zakaz opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu.

Zgodnie z wcześniejszym oświadczeniem prokuratury Chechlińska oskarżana jestZgodnie z treścią zarzutu - Małgorzata Ch. wprowadziła w błąd spółkę Modrzejewski i Wspólnicy co do rzeczywistego zamiaru zawarcia umowy przyrzeczonej – sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Zakopanem i doprowadziła w/w spółkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ponad 20 mln zł, wypłaconych reprezentowanej przez nią spółce tytułem zadatku. Jak ustalono, biorąc pod uwagę podejmowane przez nią czynności prawne i faktyczne, w/w nie miała zamiaru wywiązać się z umowy, a zawarcie umowy służyło jedynie uzyskaniu zadatku w w/w kwocie. Ponadto podejmując czynności związane z pozornym obciążeniem majątki spółki Tatra Club 2000 Hotel Belvedere na rzecz innej spółki prawa handlowego z nią związanej, działała w celu udaremnienia zaspokojenia wierzyciele – spółki Modrzejewski i Wspólnicy. Pozostałe osoby, którym przedstawiono zarzuty pomocnictwa w udaremnieniu zaspokojenia wierzyciela, podjęły szereg czynności prawnych i faktycznych mających na celu pozorne obciążenie majątku spółki Tatra Club 2000 Hotel Belveder. Czynności te umożliwiły przeniesienie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Zakopanem zabudowanej budynkiem o nazwie Hotel Belvedere, na inną spółkę prawa handlowego powiązaną z Małgorzatą Ch,, a tym samym wobec wyzbycia się przez podejrzaną środków, udaremniły zaspokojenie wierzyciela - spółki Modrzejewski i Wspólnicy. Po wykonaniu czynności procesowych, dzisiaj prokurator skierował do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa wniosek zastosowanie wobec Małgorzaty Ch. tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Małgorzata Chechlińska opuściła areszt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *