Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Focus Hotels w 2017 r: obłożenie – 63,7 proc., średnia cena – 167,9 zł, RevPAR – 106,7 zł

Focus Hotels w 2017 r: obłożenie – 63,7 proc., średnia cena – 167,9 zł, RevPAR – 106,7 zł


Średnioroczne obłożenie ośmiu hoteli sieci Focus Hotels w 2017 r. wyniosło 63,7 proc. i było niemal identyczne jak z 2016 r., średnia cena wzrosła o ok. 8 proc. ze 155,3 do 167,9 zł, a RevPAR z 98,5 do 106,9 zł – wynika z raportu rocznego Grupy Kapitałowej Immobile, właścicieli sieci.

Przychody Focus Hotels wzrosły z 34,3 do 44,4 mln zł. Wzrost ten spowodowany był przede wszystkim  dwoma czynnikami: pełnym rokiem działalności hotelu Focus Premium Gdańsk, który został otwarty w czerwcu 2016 r. oraz przejęciem od kwietnia 2017 r. 4-gwiazdkowego obiektu Focus Premium Pod Orłem w Bydgoszczy. Segment hotelarski stanowi 17 proc. w całościowych przychodach GK Immobile, w których dominują przychody z sektora przemysłowego (67 proc.).

Celem strategicznym Focus Hotels S.A. jest konsekwentne powiększanie sieci poprzez pozyskiwanie w skali roku od dwóch do czterech nowych obiektów hotelowych. W obszarze zainteresowania spółki, która posiada obecnie obiekty w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Chorzowie, Inowrocławiu, a od 2018 r. również w Sopocie, są największe miasta Polski – Warszawa, Wrocław, Kraków, a także miasta mniejsze, mające powyżej 100 tysięcy mieszkańców, takie jak Rzeszów i Toruń. Najbliższe otwarcia planowane są w Poznaniu (2018), Lublinie (2019) i Warszawie (2020). Równolegle do ekspansji w kraju prowadzone są działania mające na celu zaistnienie sieci na rynkach zagranicznych. Z początkiem września 2017 r. spółka otworzyła swoje biuro w Bukareszcie, którego zadaniem jest rozwój sieci hotelowej w Rumunii poprzez zakup oraz dzierżawę hoteli.

Plany Focus Hotels przewidują również zamknięcie 2-gwiazdkowego hotelu w Bydgoszczy przy ul. Modrzewiowej z 36 pokojami i przeznaczenie go na funkcje mieszkaniowe oraz jednoczesne otwarcie w tym mieście 3-gwiazdkowego obiektu w ramach posiadanej nieruchomości na ul. Bernardyńskiej z ok. 100 pokojami, a także rozbudowę 116-pokojowego hotelu w Łodzi do 150 pokoi z jednoczesnym podwyższeniem standardu do czterech gwiazdek.

Znaczące umowy hotelowe zawarte przez GK Immobile i Focus Hotels w 2017 r.:

– umowa ze spółką GOLDFINCH 4 zobowiązującą ją do wybudowania i dzierżawy hotelu w Poznaniu przy ul. Serafitek (94 pokoje, 3 gwiazdki); umowa zawarta została na okres 10 lat, a szacowany czynsz w tym okresie wyniesie minimum 13,5 mln zł netto (ok. 1,2 tys. za pokój miesięcznie, ok. 40 zł od pokoju dziennie);

– umowa z właścicielem nieruchomości przy ul. Podzamcze w Lublinie zobowiązująca go do wybudowania i dzierżawy hotelu (75 pokoi, 4 gwiazdki); umowa zawarta została na okres 15 lat a ustalony czynsz dzierżawy w całym okresie wyniesie ok. 23 mln zł (ok. 1,7 tys. za pokój miesięcznie, ok. 55 zł od pokoju dziennie);

– umowa ze spółką Woronicza Prestige PM zobowiązująca ją do wybudowania i dzierżawy hotelu w Warszawie przy ul. Woronicza (238 pokoi,4 gwiazdki); umowa zawarta została na okres 15 lat, a czynsz dzierżawy wyniesie niemniej niż 84 mln zł (ok. 2 tys. zł za pokój miesięcznie, ok. 68 zł od pokoju dziennie);

– jeszcze w 2016 r. Focus Hotels podpisał umowę ze spółką DSJ International zobowiązującą ją do wybudowania i dzierżawy hotelu w Sopocie (70 pokoi, 3 gwiazdki, uruchomiony został w kwietniu 2018); umowa zawarta została na okres 15 lat, przychody z działalności hotelarskiej możliwe do osiągnięcia w 10-letnim okresie dzierżawy oszacowano na 61,7 mln zł (7,3 tys. z pokoju miesięcznie, RevPAR 245 zł), a szacowany czynsz dzierżawy za ten okres wynieść ma ok. 18,5 mln zł, czyli blisko 30 proc. przychodów (2,2 tys., z pokoju miesięcznie, 73 zł dziennie);

–  przedwstępna warunkowa umowa zakupu akcji w spółce Strandhalle za 9,6 mln zł (Strandhalle jest użytkownikiem wieczystym nieruchomości w Gdańsku Brzeźnie przy plaży, na której istnieje możliwość zbudowanie hotelu, ale działka ma obciążoną hipotekę, Strandhalle ma też dług wobec miasta z tytułu opłat za użytkowanie wieczyste; zakup spółki  uzależniony jest od rozwiązania przez nią tych kwestii);

– ostateczna umowa zakupu udziałów w spółce Przedsiębiorstwo Hotelowe Majewicz, która była właścicielem bydgoskiego hotelu Pod Orłem za 2,4 mln zł netto oraz umowa ze wszystkimi pozostałymi współwłaścicielami nieruchomości za 14,1 mln zł.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Świeradów-Zdrój: Biały Kamień rozbudowuje się. W condo

Hotel & Medi Spa Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju z 67 pokojami rozbudowuje się o 29 Apartamentów Biały Kamień sprzedawanych w systemie condo od 12 do (...)

Kołobrzeg: powstający – w condo – Seaside Park Hotel szuka dyrektora

Grupa doradcza hotelAG rozpoczęła rekrutację do nowo powstającego hotelu Seaside Park w Kołobrzegu z 391 pokojami i apartamentami, który otwarty ma być w połowie 2019 (...)

Koło Brzegu w Kołobrzegu. I w condo

Poznańska firma Nickel Development rozpoczęła inwestycję Koło Brzegu z 96 apartamentami wakacyjnymi w Kołobrzegu, sprzedawanymi w systemie condo. Nabywcom oferuje comiesięczne rozliczenia na zasadzie 70 (...)

Na Wyspie Spichrzów powstanie Grand Hotel Gdańsk. W condo. I w spichrzu

Supernova Development rozpoczyna inwestycję w kompleks Grand Hotel Gdańsk na Wyspie Spichrzów z 340 pokojami i apartamentami na sprzedaż w systemie condo. 4-gwiazdkowy hotel, w którym znajdzie (...)

Orbis z kolejnym hotelem w Rumunii

Grupa Hotelowa Orbis – największy operator na rynku hotelarskim w Europie Wschodniej i strategiczny partner AccorHotels, podpisała umowę na kolejny hotel w Rumunii – ibis (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA