Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » INWESTYCJE, Najnowsze Informacje (2) » Kolejny projekt BBI Development i Archidiecezji

Kolejny projekt BBI Development i Archidiecezji


Spółka zależna BBI Development zawarła z Archidiecezją Warmińską przedwstępną umowę inwestycyjną dotyczącą planowanego projektu hotelowego Rybaki-Łańsk w województwie warmińsko-mazurskim, którego koszt szacowany jest wstępnie na ok. 300 mln zł. To kolejny po Roma Tower w Warszawie, wspólny projekt BBI z Archidiecezją.

jezioro Łańsk


Przypomnijmy, że według naszych informacji w warszawskim 170-metrowym kompleksie Roma Tower, który powstać ma w 2023 roku powstać ma 200-pokojowy hotel Four Seasons. To jedna z najbardziej luksusowych marek hotelarskich na świecie obok Ritz- Carlton, Waldorf Astoria i Kempinski.

Warmńsko-mazurski projekt BBI i Archidiecezji zakłada budowę i komercjalizację 4-gwiazdkowego hotelu w gminie Stawiguda, z częścią rekreacyjną wraz z towarzyszącym mu kompleksem jednokondygnacyjnych domów mieszkalnych przeznaczonych docelowo do sprzedaży indywidualnym nabywcom.

Projekt będzie realizowany wieloetapowo, na dwóch nieruchomościach o łącznej powierzchni około 16,5 ha, które do spółki celowej zostaną wniesione przez Archidiecezję Warmińską. Jednocześnie przedwstępna umowa inwestycyjna zakłada, że w początkowych fazach projektu podmioty wniosą wkład do spółki celowej oraz wykonają prace na rzecz przedsięwzięcia o łącznej wartości około 15 mln PLN. Dalsze finasowanie przedsięwzięcia realizowane będzie z wkładów własnych, środków pozyskanych przez spółkę celową w toku komercjalizacji projektu we wcześniejszych etapach oraz środków zewnętrznych (finansowanie dłużne). Dopuszcza się również przystąpienie do projektu dodatkowego partnera kapitałowego.

Łączny koszt projektu szacowany jest wstępnie na ok. 300 mln zł

Zakłada się, że po wniesieniu przez Archidiecezję Warmińską nieruchomości do spółki celowej udział w zysku Archidiecezji wyniesie 51%, zaś spółki zależnej BBI 49%.

Inwestor zastrzega, że "Realizacja projektu, w tym przede wszystkim zawarcie przyrzeczonej umowy inwestycyjnej oraz wniesienie nieruchomości do spółki celowej, uzależnione są od wielu zdarzeń przyszłych i niepewnych, z których najistotniejszym jest możliwość prawna wniesienia nieruchomości do spółki celowej (w związku z ograniczeniami obrotu nieruchomościami rolnymi) oraz uzyskanie stosownej zgody alienacyjnej ze strony Stolicy Apostolskiej.”

1 Komentarz dla “Kolejny projekt BBI Development i Archidiecezji”

  1. ze względu na unikalne walory środowiskowe, to powinien być teren ABSOLUTNIE!!! wyłączony z wszelkich dużych instalacji i inwestycji. Ściany hoteli dają kasę, ale kasą oddychać się nie da! Mało tego, w ciągu lat funkcjonowania tego obiektu wwiezione zostaną tony spalin, lasy będą zadeptywane i zaśmiecane. To początek degradacji i końca unikalnego w skali Europy kawałka przyrody.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Pergo Sponsorem Złotym Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Firma Pergo, wiodący producent podłóg, została złotym sponsorem organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019, która odbędzie się 30 maja w (...)

Goście potajemnie nagrywani w hotelowych pokojach

Ponad 1600 osób zostało potajemnie sfilmowanych w swoich pokojach w 30 hotelach w dziesięciu różnych miastach Korei Południowej. Kamery zostały zainstalowane w gniazdkach i uchwytach (...)

Wkrótce premiera Raportu z Rynku HoReCa 2019

Podczas targów EuroGastro i WorldHotel, które odbędą się w dniach 27-29 marca br. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, swoją premierę będzie miał „Raport z (...)

Moxy wchodzi do Lublina

Sieć Marriott International podpisała umowę franczyzową na otwarcie w 2022 r. hotelu pod marką Moxy ze 120 pokojami w Lublinie przy ul. 1 Maja. Inwestorem (...)

Zarządzanie hotelową recepcją w Akademii Hotelarza

To właśnie recepcja hotelowa jest pierwszym miejscem z którym gość ma styczność zaraz po wejściu do hotelu. Od recepcji zależy nie tylko w dużej mierze (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-03-11 Manager ds. Marketingu Kraków
  2019-03-13 Specjalista ds. Sprzedaży Uniejów
  2019-03-11 KUCHARZ Moszna
  2019-03-19 Kierownik ds. Marketingu Gdańsk
  2019-03-11 Kelnerka Gubin
  2019-03-12 MANAGER RESTAURACJI Śródmieście
Z Branży


Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA