Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Koniec szarej strefy w hotelarstwie?

Koniec szarej strefy w hotelarstwie?


Ministerstwo Sportu i Turystyki zajęło się postulowanym przez branżę hotelarską i turystyczną problemem szarej strefy, związanym z krótkoterminowym najmem nieruchomości. Nowe regulacje mają ujednolicić kwestie prawne, dotyczące między innymi rejestracji wszystkich podmiotów świadczących takie usługi. MSiT zakłada, że nowa ustawa może zacząć obowiązywać nie wcześniej, niż pod koniec 2019 r. O szczegółach, opiniach branży w tym nadziejach i obawach związanych z planowanymi zmianami piszemy w najnowszym „Hotelarzu”.


Ponadto w numerze rozmawiamy z Gillesem Clavie, prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Grupy Orbis m.in. o tym jak długo jeszcze jego zdaniem trwać będzie jeszcze rynkowa koniunktura w hotelarstwie w naszym regionie Europy, a także o tym co odróżnia AccorHotels od innych sieci hotelowych.

Na kilkunastu stronach relacjonujemy szczegółowo konferencję Hotel Investment Trends Poland&CEE, która odbyła się przed miesiącem w hotelu Renaissance Airport w Warszawie.

W raporcie „Media w hotelu” o Internecie i telewizji w hotelu, a także czym kierować się wybierając telewizor do hotelu.

W najnowszym "Hotelarzu" jak zwykle także pogłębione aktualności dotyczące zmian kadrowych, nowych inwestycji, otwarć hoteli i istotnych zmian na rynku.

Prenumeratę "Hotelarza" możesz zamówić TUTAJ.


1 Komentarz dla “Koniec szarej strefy w hotelarstwie?”

  1. Ministerstwo o opinie zapytało tylko jedną stronę – Hotele. Wiadomo, że w ich interesie jest całkowite ograniczenie najmu mieszkań i condo.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Planuje kolejne markowe hotele

W najnowszym „Hotelarzu” rozmawiamy z Arturem Kozieją, inwestorem hotelarskim który otworzył hotel Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, otwiera Lake Hill Resort&Spa w Sosnówce i (...)

Co dalej z Orbisem?

Rok 2018 był kolejnym dobrym rokiem Grupy Orbis, jeśli chodzi o przychody i wyniki hoteli w całym regionie. I dobrych wyników można się było spodziewać (...)

Raport Demand Outlook wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza”

Wszyscy prenumeratorzy „Hotelarza” wraz z najnowszym wydaniem miesięcznika otrzymają także opracowany przez specjalistów z Z-Factor raport „Demand Outlook, Polska&Europa Środkowo-Wschodnia 2018” opisujący rynek spotkań w (...)

Hilton Sponsorem Platynowym konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska z portfolio 15 marek i ponad 5600 nieruchomości z prawie 913 000 pokojami w 103 krajach, została Sponsorem Platynowym organizowanej (...)

Orbis wciąż rośnie, zysk netto za ubiegły rok to 141,9 mln zł

Grupa Orbis podsumowała ubiegł rok. Spółka podtrzymała wzrost kluczowych wskaźników operacyjnych piąty rok z rzędu. Dobre wyniki operacyjne potwierdza także wzrost przychodów o +4,1% w (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-21 kelner Jeleśnia
  2019-02-12 KUCHARZ Krubki-Górki
  2019-02-12 Kelner / barman Arche Hotel Krakowska
  2019-02-15 Starszy Kelner Hotel Aspen
  2019-02-21 Manager Sprzedaży i marketingu Warszawa lub dowolna miejscowość w okolicy - praca z domu
  2019-02-21 Specjalista ds. Sprzedaży Aktywnej Nowy Dwor Mazowiecki
  2019-02-19 Pomoc kucharza Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-19 Key Account Manager Warszawa
  2019-02-19 Kelner /-ka Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-11 Kosmetolog Gniew
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA