Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Koniec szarej strefy w hotelarstwie?

Koniec szarej strefy w hotelarstwie?


Ministerstwo Sportu i Turystyki zajęło się postulowanym przez branżę hotelarską i turystyczną problemem szarej strefy, związanym z krótkoterminowym najmem nieruchomości. Nowe regulacje mają ujednolicić kwestie prawne, dotyczące między innymi rejestracji wszystkich podmiotów świadczących takie usługi. MSiT zakłada, że nowa ustawa może zacząć obowiązywać nie wcześniej, niż pod koniec 2019 r. O szczegółach, opiniach branży w tym nadziejach i obawach związanych z planowanymi zmianami piszemy w najnowszym „Hotelarzu”.


Ponadto w numerze rozmawiamy z Gillesem Clavie, prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Grupy Orbis m.in. o tym jak długo jeszcze jego zdaniem trwać będzie jeszcze rynkowa koniunktura w hotelarstwie w naszym regionie Europy, a także o tym co odróżnia AccorHotels od innych sieci hotelowych.

Na kilkunastu stronach relacjonujemy szczegółowo konferencję Hotel Investment Trends Poland&CEE, która odbyła się przed miesiącem w hotelu Renaissance Airport w Warszawie.

W raporcie „Media w hotelu” o Internecie i telewizji w hotelu, a także czym kierować się wybierając telewizor do hotelu.

W najnowszym "Hotelarzu" jak zwykle także pogłębione aktualności dotyczące zmian kadrowych, nowych inwestycji, otwarć hoteli i istotnych zmian na rynku.

Prenumeratę "Hotelarza" możesz zamówić TUTAJ.


1 Komentarz dla “Koniec szarej strefy w hotelarstwie?”

  1. Ministerstwo o opinie zapytało tylko jedną stronę – Hotele. Wiadomo, że w ich interesie jest całkowite ograniczenie najmu mieszkań i condo.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Unirest otworzy Indigo we Wrocławiu

Spółka Unirest kupiła XIX-wieczną kamienicę w centrum Wrocławia przy ul. Kościuszki, gdzie planuje otworzyć sieciowy hotel. Z informacji „Hotelarza” wynika, że będzie on działał pod (...)

Satoria Group otworzy Hilton Garden Inn w Toruniu

W  Starym Browarze w Toruniu otwarty zostanie hotel Hilton Garden Inn ze 120 pokojami. W ub.r. Stary Browar kupiła spółka Polskie Projekty Inwestycyjne należąca do (...)

W Krakowie powstanie pierwszy w Polsce hotel marki Curio Collection by Hilton

Dysponujący 113 pokojami hotel marki Curio Collection by Hilton powstanie w zabytkowym budynku dawnego hotelu Saskiego przy ulicy Sławkowskiej w pobliżu Rynku Głównego w Krakowie (...)

W Ustce ruszył kolejny hotel rodziny de Lubicz – The Sun

Rodzina de Lubicz Szeliskich, która prowadzi już w Ustce dwa hotele – Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka oraz Lubicz Spa & Wellness – otworzyła trzeci. The (...)

110 pokoi i apartamentów w Szczawnica Park Resort & Spa. W condo.

W grudniu tego roku pierwszych gości przyjąć ma 4-gwiazdowy hotel Szczawnica Park Resort & Spa, którego inwestorem jest Grupa Kapitałowa Szczawnica Park. Hotel dysponować będzie (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA