Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Koniec szarej strefy w hotelarstwie?

Koniec szarej strefy w hotelarstwie?


Ministerstwo Sportu i Turystyki zajęło się postulowanym przez branżę hotelarską i turystyczną problemem szarej strefy, związanym z krótkoterminowym najmem nieruchomości. Nowe regulacje mają ujednolicić kwestie prawne, dotyczące między innymi rejestracji wszystkich podmiotów świadczących takie usługi. MSiT zakłada, że nowa ustawa może zacząć obowiązywać nie wcześniej, niż pod koniec 2019 r. O szczegółach, opiniach branży w tym nadziejach i obawach związanych z planowanymi zmianami piszemy w najnowszym „Hotelarzu”.


Ponadto w numerze rozmawiamy z Gillesem Clavie, prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Grupy Orbis m.in. o tym jak długo jeszcze jego zdaniem trwać będzie jeszcze rynkowa koniunktura w hotelarstwie w naszym regionie Europy, a także o tym co odróżnia AccorHotels od innych sieci hotelowych.

Na kilkunastu stronach relacjonujemy szczegółowo konferencję Hotel Investment Trends Poland&CEE, która odbyła się przed miesiącem w hotelu Renaissance Airport w Warszawie.

W raporcie „Media w hotelu” o Internecie i telewizji w hotelu, a także czym kierować się wybierając telewizor do hotelu.

W najnowszym "Hotelarzu" jak zwykle także pogłębione aktualności dotyczące zmian kadrowych, nowych inwestycji, otwarć hoteli i istotnych zmian na rynku.

Prenumeratę "Hotelarza" możesz zamówić TUTAJ.


1 Komentarz dla “Koniec szarej strefy w hotelarstwie?”

  1. Ministerstwo o opinie zapytało tylko jedną stronę – Hotele. Wiadomo, że w ich interesie jest całkowite ograniczenie najmu mieszkań i condo.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

W Pobierowie powstanie Hilton Garden Inn

W Pobierowie między Świnoujściem a Kołobrzegiem powstanie 150-pokojowy Hilton Garden Inn – wynika z informacji „Hotelarza”. W mieście powstaje też największy hotel w Polsce – (...)

Hotelarz Roku 2018 – Nominacje w kategorii „Dyrektor generalny hotelu niezależnego”

Przedstawiamy nominacje w kolejnej kategorii konkursu na „Hotelarzy Roku 2018” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz” – Dyrektor generalny hotelu niezależnego. Ogłoszenie laureatów konkursu odbędzie się podczas (...)

Ostatnia szansa na zgłoszenie udziału w Hotel Trends Poland&CEE

Już za tydzień odbędzie się konferencja Hotel Trends Poland&CEE 2018 – najważniejsze forum hotelowe, gromadzące w jednym miejscu wszystkich decydentów branży hotelowej z Polski. TO (...)

Jeszcze większa Bania

Hotel Bania Thermal & Ski w Białce Tatrzańskiej ze 150 pokojami rozbudowuje się o nowe skrzydło ze 110 pokojami i apartamentami, centrum konferencyjnym o powierzchni (...)

Elżbieta Lendo: Mamy trudniejszy region i rynek

- Praca hotelarzy na Warmii i Mazurach wymaga większej kreatywności, niż w innych częściach Polski. Jesteśmy zmuszani do tego, aby dać z siebie więcej, by (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA