Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Śniadanie „Hotelarza”. O Warmii i Mazurach

Śniadanie „Hotelarza”. O Warmii i Mazurach


W hotelu Willa Port Art & Business w Ostródzie odbędzie się 9. października kolejna debata z cyklu Śniadanie „Hotelarza”, tym razem poświęcona rynkowi hotelarskiemu na Warmii i Mazurach (poza Olsztynem, któremu poświęcone było Śniadanie dwa lata temu). W spotkaniu wezmą udział zaproszeni inwestorzy, właściciele i dyrektorzy generalni obiektów działających w miejscowościach turystycznych.Województwo warmińsko-mazurskie uchodzi za jeden z najtrudniejszych rynków hotelarskich w Polsce. Obłożenie hoteli w 2017 r. według danych GUS wyniosło 41 proc. i było najniższe oprócz woj. świętokrzyskiego. Biorąc pod uwagę, że wynik ten zawyża nieco Olsztyn, gdzie hotele miały 47-procentowe obłożenie, to pozostałe obiekty w województwie średniorocznie wypełnione są w ok. jednej trzeciej. I trudno się temu dziwić, bo patrząc na miesięczne wyniki od października do kwietnia obłożenie jest najniższe w Polsce, wahając się w granicach 26 – 34 proc. (włącznie z Olsztynem, więc bez stolicy regionu w najsłabszych miesiącach mają niekiedy poniżej 20 proc.). Wyniki nadrabiają w wakacje, gdy rośnie ono do ok. 65 – 70 proc.

Jak w takiej sytuacji prowadzić hotel? Jak hotelarze starają się zapełnić swoje obiekty poza okresem letnim? Jakie są, jeśli są, mocne strony tego rynku poza warunkami naturalnymi? Jakie są bariery rozwoju? Jakie maksymalne ceny można osiągnąć za pokój? Czy bliskość granicy przekłada się na wyniki? Co może wpłynąć na to, aby rynek był bardziej atrakcyjny? Jakie są źródła popytu? Co skłania inwestorów do zaangażowania się na tym rynku? Jak zmienił się rynek w ciągu ostatnich lat?  Jaskie trendy obserwują hotelarze? Czy w ogóle można mówić o jednej specyfice rynku hotelarskiego na Mazurach, czy też obiekty w Iławie lub Ostródzie żyją innym rytmem i mają innych klientów niż hotele w Mikołajkach lub Giżycko, i kto komu zazdrości?

O tym wszystkim dyskutować będziemy podczas ósmego już Śniadania „Hotelarza” po spotkaniach poświęconych rynkom w Lublinie, Bydgoszczy, Olsztynie, Łodzi, Kołobrzegu, Zakopanem i Katowicach. Relację ze spotkania opublikujemy w październikowym "Hotelarzu".

Komentarze: 2 dla “Śniadanie „Hotelarza”. O Warmii i Mazurach”

  1. Maciej Szpot

    jestem zainteresowany uczestnictwem

  2. Łukasz Wendrowski

    Ja również jestem zainteresowany.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Royal Tulip w Unique Tower przy Grzybowskiej

Unique Apartments, spółka zależna firmy Marvipol Development, podpisała list z Louvre Hotels Group w sprawie umowy franczyzy dotyczącej budynku przy ul. Grzybowskiej 51 w Warszawie (...)

Maciej Knyrek w aparthotelu Molo Park w Mielnie

Maciej Knyrek, ostatnio dyrektor generalny hotelu AC by Marriott we Wrocławiu, został konsultantem firmy Hotel Professionals Management Group, która przygotowuje do otwarcia aparthotel Molo Park (...)

22. edycja Hotel Investment Forum w Berlinie

Już za niecały miesiąc w dniach 4-6 marca  w hotelu InterContinental odbędzie się 22 edycja Międzynarodowego Forum Inwestycji Hotelarskich (The International Hotel Investment Forum – (...)

Kolejny sieciowy hotel powstanie na bliskiej Woli – Radisson Red?

W inwestycji Liberty Tower na rogu ul. Grzybowskiej i Żelaznej w Warszawie znajdzie się sieciowy hotel z 267 pokojami i centrum konferencyjnym. Kompleks apartamentowo-hotelowy, którego (...)

10 najlepszych hoteli luksusowych w Polsce

Pisaliśmy już o „Najlepszych hotelach w Polsce według Tripadvisor”, dziś prezentujemy „Najlepsze hotele luksusowe” w naszym kraju. Ranking powstał na podstawie recenzji i ocen wystawianych (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-12 Kierownik Zmiany Bankietów Arche Hotel Krakowska
  2019-02-11 Titolare Chorzow-Katowice
  2019-02-07 Sales Manager Renaissance Warsaw Airport Hotel
  2019-02-12 RECEPCJONISTA/KA Hotel Centrum Sosnowiec
  2019-02-08 Masażysta / pracownik SPA Gniew
  2019-02-06 Recepjonistka/ Recepcjonista Polonia Palace Hotel
  2019-02-06 Specjalista ds. konferencji Kraków
  2019-02-14 Pokojowy/Pokojowa Wrocław
  2019-02-14 Recepcjonista/Recepcjonistka Wrocław
  2019-02-15 Starszy Kelner Hotel Aspen
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA