Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Condo – komu się opłaca, na co uważać?

Condo – komu się opłaca, na co uważać?


Na polskim rynku hotelowym w ostatnim czasie nastąpił prawdziwy wysyp inwestycji hotelowych w systemie condo. Skąd popularność tej formy finansowania inwestycji? Jakie zagrożenia dla inwestorów są z tym związane? Jakie stopy zwrotu i przez ile lat gwarantować nabywcom pokoi, aby było to bezpieczne dla obydwu stron? Na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umów? O tym dyskutowaliśmy z przedsiębiorcami kierującymi największymi grupami hoteli condo w Polsce. Relacja w najnowszym wydaniu „Hotelarza”.W ponad 100 stronicowym numerze ponadto m.in. rozmowa z Maryelle Arnett, wiceprezesem sieci Hilton ds. rozwoju w Europie Środkowej i Wschodniej, która mówi nam o nadziejach związanych z rozwojem marki Motto by Hilton w Europie Centralnej i Wschodniej.

Roksana Kurz z firmy Profitroom podaj praktyczne wskazówki jak zajmować wysokie pozycje w wyszukiwarce Google, a Milena Rzemieniak-Kielin z Kancelarii Prawnej Borczyk Strubel pisze o tym jakie regulacje prawne chronią hotelarzy przed kłopotami z gośćmi, którzy na przykład nie chcą opłacić rachunku.

W najnowszym numerze czytelnicy znajdą także jak zwykle pogłębione aktualności dotyczące zmian kadrowych, nowych inwestycji, otwarć hoteli i istotnych zmian na rynku.

Prenumeratę "Hotelarza" zamówić można TUTAJ.

Czasopismo dostępne jest także w salonach Empik na terenie całej Polski.

Komentarze: 4 dla “Condo – komu się opłaca, na co uważać?”

  1. Takie hotele w górach , nad morzem .Można nazwać trafioną inwestycją . Natomiast wysyp inwestycji condo w dużych miastach Warszawa, Łódz, Poznań, Kraków,Wrocław to zwykłe nieporozumienie . W każdy weekend duże miasta i hotele pustoszeją . Cena w Markowych hotelach kosztują 30-40 % ceny . Jak się czyta sponsorowane artykuły w prasie o wspaniałych wizjach inwestycji w condo np. Warszawa ,zastanawiam się gdzie jest granica zdrowego rozsądku .

  2. Oj, Kamil, zachęcam do głębszej analizy na czym polega system condo… to że hotele w weekend pustoszeją to nie oznacza że jest to zła inwestycja condo. to samo można zarzucić hotelom nad morzem i w górach że po sezonie wysokim także pustoszeją… jest to błędne rozumowanie. Dane należy analizować w formie zagregowanej bez podziału na dni, czy nawet tygodnie. inwestycja w dużym mieście może być doskonałym instrumentem finansowym tak samo jak hotel nad morzem. Większość zależy od skuteczności operatora hotelowego, ale to już oddzielny temat…

  3. oprecentowanie 6% ,po obliczeniu podatki + pobyt daje 4,4%

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Planuje kolejne markowe hotele

W najnowszym „Hotelarzu” rozmawiamy z Arturem Kozieją, inwestorem hotelarskim który otworzył hotel Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, otwiera Lake Hill Resort&Spa w Sosnówce i (...)

Co dalej z Orbisem?

Rok 2018 był kolejnym dobrym rokiem Grupy Orbis, jeśli chodzi o przychody i wyniki hoteli w całym regionie. I dobrych wyników można się było spodziewać (...)

Raport Demand Outlook wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza”

Wszyscy prenumeratorzy „Hotelarza” wraz z najnowszym wydaniem miesięcznika otrzymają także opracowany przez specjalistów z Z-Factor raport „Demand Outlook, Polska&Europa Środkowo-Wschodnia 2018” opisujący rynek spotkań w (...)

Hilton Sponsorem Platynowym konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2019

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska z portfolio 15 marek i ponad 5600 nieruchomości z prawie 913 000 pokojami w 103 krajach, została Sponsorem Platynowym organizowanej (...)

Orbis wciąż rośnie, zysk netto za ubiegły rok to 141,9 mln zł

Grupa Orbis podsumowała ubiegł rok. Spółka podtrzymała wzrost kluczowych wskaźników operacyjnych piąty rok z rzędu. Dobre wyniki operacyjne potwierdza także wzrost przychodów o +4,1% w (...)

Bezpłatny newsletter
  2019-02-15 Starszy Kelner Hotel Aspen
  2019-02-12 KUCHARZ Krubki-Górki
  2019-02-19 Pomoc kucharza Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-19 Pracownik Recepcji Hilton Garden Inn Rzeszów, Al. Kopisto 1, 35-315 Rzeszów
  2019-02-12 RECEPCJONISTA/KA Hotel Centrum Sosnowiec
  2019-02-19 Kucharz Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-19 Pokojowa Tartak Brzózki, 96-325 Radziejowice
  2019-02-19 Key Account Manager Warszawa
  2019-02-11 Kosmetolog Gniew
  2019-02-14 Recepcjonista/Recepcjonistka Wrocław
Z Branży
Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA