Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Condo – komu się opłaca, na co uważać?

Condo – komu się opłaca, na co uważać?


Na polskim rynku hotelowym w ostatnim czasie nastąpił prawdziwy wysyp inwestycji hotelowych w systemie condo. Skąd popularność tej formy finansowania inwestycji? Jakie zagrożenia dla inwestorów są z tym związane? Jakie stopy zwrotu i przez ile lat gwarantować nabywcom pokoi, aby było to bezpieczne dla obydwu stron? Na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umów? O tym dyskutowaliśmy z przedsiębiorcami kierującymi największymi grupami hoteli condo w Polsce. Relacja w najnowszym wydaniu „Hotelarza”.W ponad 100 stronicowym numerze ponadto m.in. rozmowa z Maryelle Arnett, wiceprezesem sieci Hilton ds. rozwoju w Europie Środkowej i Wschodniej, która mówi nam o nadziejach związanych z rozwojem marki Motto by Hilton w Europie Centralnej i Wschodniej.

Roksana Kurz z firmy Profitroom podaj praktyczne wskazówki jak zajmować wysokie pozycje w wyszukiwarce Google, a Milena Rzemieniak-Kielin z Kancelarii Prawnej Borczyk Strubel pisze o tym jakie regulacje prawne chronią hotelarzy przed kłopotami z gośćmi, którzy na przykład nie chcą opłacić rachunku.

W najnowszym numerze czytelnicy znajdą także jak zwykle pogłębione aktualności dotyczące zmian kadrowych, nowych inwestycji, otwarć hoteli i istotnych zmian na rynku.

Prenumeratę "Hotelarza" zamówić można TUTAJ.

Czasopismo dostępne jest także w salonach Empik na terenie całej Polski.

Komentarze: 4 dla “Condo – komu się opłaca, na co uważać?”

  1. Takie hotele w górach , nad morzem .Można nazwać trafioną inwestycją . Natomiast wysyp inwestycji condo w dużych miastach Warszawa, Łódz, Poznań, Kraków,Wrocław to zwykłe nieporozumienie . W każdy weekend duże miasta i hotele pustoszeją . Cena w Markowych hotelach kosztują 30-40 % ceny . Jak się czyta sponsorowane artykuły w prasie o wspaniałych wizjach inwestycji w condo np. Warszawa ,zastanawiam się gdzie jest granica zdrowego rozsądku .

  2. Oj, Kamil, zachęcam do głębszej analizy na czym polega system condo… to że hotele w weekend pustoszeją to nie oznacza że jest to zła inwestycja condo. to samo można zarzucić hotelom nad morzem i w górach że po sezonie wysokim także pustoszeją… jest to błędne rozumowanie. Dane należy analizować w formie zagregowanej bez podziału na dni, czy nawet tygodnie. inwestycja w dużym mieście może być doskonałym instrumentem finansowym tak samo jak hotel nad morzem. Większość zależy od skuteczności operatora hotelowego, ale to już oddzielny temat…

  3. oprecentowanie 6% ,po obliczeniu podatki + pobyt daje 4,4%

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Traffic w centrum Wrocławia

W pierwszym kwartale 2019 r. w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Świdnickiej ruszyć ma hotel Traffic z 36 pokojami, drugi obiekt pod tą marką po (...)

FILM Gala konkursu Hotelarz Roku 2018 FILM

Film z gali wręczenia nagród w organizowanym przez „Hotelarza” konkursie „Hotelarz Roku 2018″, która odbyła się w dniu 26 listopada 2018 w hotelu Sofitel Warszawa (...)

HOTELARZE ROKU 2018: Tomasz Schweda, Hotelarz do 35. Roku Życia, Mercure Kraków Stare Miasto

Tomasz Schweda, dyrektor operacyjny flagowego hotelu Mercure w Polsce – Mercure Kraków Old Town, głosami Kapituły Konkursu na Hotelarzy Roku, został Hotelarzem do 35. Roku (...)

Kamila Grajewska-Buśko dyrektorem powstającego Best Western Premier we Wrocławiu

Dyrektorem generalnym hotelu Best Western Premier City Center we Wrocławiu, który otwarty ma być w marcu, została , ostatnio dyrektor operacyjna 5-gwiazdkowego The Granary – (...)

Best Western z kolejnym obiektem w Rzeszowie

Do portfolio sieci Best Western dołączył właśnie hotel Principe z Rzeszowa, który będzie działał pod marką Best Western Premier. To drugi, po Best Western Plus (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA