Stradom House, Autograph Collection Kraków – Inwestycją Roku, Angel Poland Group – Inwestorem Roku   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Hotel Stradom House pod marriottowskim soft brandem Autograph Collection zdobył tytuł Inwestycji Roku w głosowaniu 30-osobowej Kapituły konkursu HIRo – Hotelarskie Inwestycje Roku, a Angel Poland Group został Hotelarskim Inwestorem Roku. Kapituła wybierała inwestycje roku wśród obiektów otwartych między 1 kwietnia 2023 r., a 30 marca 2024 r.

Nagrody w obydwu kategoriach odebrał Ron Ben Shahar, współwłaściciel i CEO Angel Poland Group

Stradom House ze 125 pokojami i apartamentami, ulokowany w budynku, którego historia sięga XIV wieku między Wawelem a Kazimierzem, odwołuje się do krakowskiego dziedzictwa, oferując bogactwo unikatowych detali. Otwarty po trwającym siedem lat generalnym remoncie, który przywrócił go do stanu świetności i wydobył urok historycznych detali m.in. z na nowo odkrytymi freski i licznymi elementami historycznymi. Przestrzenie wspólne i pokoje odwołują się do krakowskiej historii, a zwłaszcza do czasów modernizmu z początku XX wieku, na czele z największym apartamentem hotelowym w Krakowie o pow. 155 m kw. Chapel Loft m.in. z fortepianem. Ściany hotelu zdobi kolekcja polskiej sztuki współczesnej m.in. z pracami Wilhelma Sasnala. Wizytówką Stradom House jest klub Hedwig's, działający w dawnej kaplicy. Do tego m.in. dwie restauracje John Dory i Gaia oraz SÓL Spa i SÓL Wellness.

Angel Poland Group wcześniej otworzył m.in. 5-gwiazdkowe hotele DoubleTree by Hilton i The Granary we Wrocławiu. Shachar Samuel, współzałożyciel Angel Poland Group: – Naszą wizją od początku było stworzenie w Krakowie niepowtarzalnego miejsca. Dzięki inspiracji bogatym dziedzictwem kamienicy i otaczającej ją historii, udało nam się zachować niepowtarzalny i unikalny charakter tego miejsca. Zgodnie z filozofią Angel Poland Group, każda realizowana przez nas inwestycja ma przynieść korzyści lokalnej społeczności. Naszym celem jest nie tylko poprawa jakości otoczenia, ale także poziomu życia mieszkańców. Projekt przy ulicy Stradomskiej jest dla nas szczególnie ważny – jesteśmy szczęśliwi, że ten klejnot polskiej architektury, położony w samym sercu parku kulturowego, będący częścią dziedzictwa UNESCO może powrócić w nowej odsłonie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *