Holiday Inn Resort Warszawa Józefów sprzedany   TRANSAKCJE

W poniedziałek 27 maja sfinalizowano transakcję sprzedaży 148-pokojowego hotelu Holiday Inn Resort Warszawa Józefów, należącego dotychczas do Grupy Aquila. Nowym właścicielem obiektu została Grupa TMS Inwestycje, kontrolowana przez rodzinę Solorzów, do której należy m.in. Grupa Polsat Plus. Jako pierwszy informuje o tym "Hotelarz".

Holiday Inn Resort Warszawa Józefów

Transakcja objęła zarówno samą nieruchomość, jak i udziały w spółce Aquila Hotele prowadzącej na nieruchomości działalność operacyjną.

Spółką zarządzającą operacyjnie hotelem Holiday Inn Resort Józefów, pozostaje Aquila Hotele, z zarządem w składzie: Urszula Tomasik, przedstawiciel TMS Inwestycje, oraz Rafał Kuczyński, dotychczasowy dyrektor hotelu, kontynuując współpracę z siecią IHG, pod marką Holiday Inn Resort. Grupa TMS planuje inwestycje w hotel, -Widzimy ogromny potencjał w tym obiekcie i jesteśmy przekonani, że dzięki włączeniu obiektu do Grupy TMS Inwestycje, oraz nowym inwestycjom stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla naszych obecnych i przyszłych gości, powiedziała Urszula Tomasik.

Jak powiedział "Hotelarzowi" Marcin Górzyński, prezes zarządu Aquila Park, -Jesteśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy z Holiday Inn Resort Warszawa Józefów. Cieszymy się, że obiekt trafia w ręce inwestora, który podziela naszą wizję i będzie kontynuował jego rozwój.

Hotel posiada duże zaplecze rekreacyjne

Jak podkreślają strony, transakcja ta stanowi strategiczny krok zarówno dla Grupy Aquila, jak i dla TMS Inwestycje. Grupa Aquila może teraz skupić się na nowych, innowacyjnych projektach. TMS Inwestycje, dzięki tej inwestycji, wzmacnia swoją pozycję na rynku hotelarskim i otwiera nowe perspektywy dla dalszego rozwoju.

-Inwestycja w Holiday Inn Resort Warszawa Józefów to dla Grupy TMS Inwestycje kolejny krok w realizacji strategii budowania portfolio atrakcyjnych lokalizacyjnie obiektów i rozwoju działalności hotelowej Grupy. Z jednej strony dzięki włączeniu do Grupy TMS Inwestycje hotelu Holiday Inn Resort chcemy budować synergie przychodowe Grupy, z drugiej strony będziemy szukać optymalizacji kosztowych na poziomie Grupy, jednocześnie inwestując w przejmowany obiekt, głównie w innowacyjne rozwiązania podnoszące standard usług - powiedziała Beata Białkowska, prezes zarządu TMS Inwestycje.

Należąca do Tobiasza Solorza, syna jednego z najbogatszych Polaków Zygmunta Solorza, spółka TMS Inwestycje, jest już właścicielem przejętych od syndyka Grupy Trip hoteli, Ossa, Belvedere, Litwor i Czarny Potok. Planuje także kolejne akwizycje, oraz budowę kolejnych obiektów, m.in. w Porcie Praskim na warszawskiej Pradze.

Dotychczasowy właściciel, Grupa Aquila to inwestor oraz operator hotelarski z wieloletnim doświadczeniem, który zarządzał Holiday Inn Resort Warszawa Józefów przez ostatnich 17 lat.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *