Sfinansować leasingiem można niemal wszystko w hotelu

Autor: Adam Linkiewicz

Market produkt manager w EFL, ekspert Związku Polskiego Leasingu.

Ostatnie lata stanowiły duże wyzwanie dla polskiego rynku hotelarskiego. Obostrzenia związane z pandemią i rekordowa inflacja, której szczyt przypadł na początek 2023 r., w połączeniu m.in. ze wzrostem cen energii i kosztów pracy pociągnęły za sobą wzrost kosztów prowadzenia biznesu.

Jak wynika z Barometru EFL na I kwartał 2024 r. (syntetyczny wskaźnik informujący o skłonności firm z sektora MŚP do wzrostu, tj. rozwoju rozumianego jako stawianie sobie przez przedsiębiorstwa celów związanych ze wzrostem sprzedaży i produkcji, ekspansją na nowe rynki i maksymalizacją zysków, co jest związane z inwestycjami w środki trwałe), HoReCa zaczęła nowy rok w najlepszych nastrojach od wybuchu pandemii. Branżowy wskaźnik dla HoReCa wyniósł 50,1 pkt, co oznacza wzrost o 4,8 pkt kwartał do kwartału. Jest to najlepsze otwarcie roku od czterech lat, kiedy w styczniu 2020 r. odczyt wyniósł 53,5 pkt. Na wyższą w porównaniu z poprzednim pomiarem wartość subindeksu Barometru EFL dla HoReCa największy wpływ miały prognozy w obszarze sprzedaży. 20 proc. hoteli, restauracji i firm cateringowych prognozowało wzrost zamówień w swoich lokalach w najbliższych miesiącach.

Co dziesiąty hotelarz i restaurator planuje więcej inwestować w swój biznes

Należy także zwrócić uwagę na sporo wyższy odsetek przedsiębiorców prognozujących większe inwestycje. Tak odpowiedziało 10 proc. zapytanych, a kwartał wcześniej zaledwie 1 proc. W zakresie finansowania inwestycji zarządzający hotelami mogą skorzystać z oferty i doradztwa firm leasingowych. Według danych Polskiego Związku Leasingu branża leasingowa w ub.r. sfinansowała inwestycje polskich przedsiębiorców o rekordowej wartości 102 mld zł. Wśród korzystających z finansowania są również przedstawiciele branży hotelarskiej. Dlaczego przedsiębiorcy wybierają leasing?

Ponieważ jest szybkim i bezpiecznym narzędziem finansowania inwestycji. Firma leasingowa przez cały okres trwania umowy jest właścicielem finansowanego sprzętu i w związku z tym nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Dzięki temu formalności zredukowane są do niezbędnego minimum. Funkcjonujące na polskim rynku firmy leasingowe są w większości przypadków własnością banków lub należą do międzynarodowych grup finansowych, co gwarantuje stabilność finansową i bezpieczeństwo transakcji. To sprawia, że klienci bez konieczn

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *