W Szklarskiej Porębie ruszyła budowa Nickel Resort & Spa   INWESTYCJE

W Szklarskiej Porębie rozpoczęła się budowa pierwszego górskiego resortu pod marką Nickel Resort & Spa. W pierwszym etapie powstają trzy budynki łącznie z 89 apartamentami, restauracją i przestrzeniami rekreacyjnymi. Kompleks zaprojektowany został przez Q2 Studio, a zarządzać nim będzie VHM Hotel Management. Nickel Resort & SPA powstaje też w Grzybowie koło Kołobrzegu.

W pobliżu stacji PKP Szklarska Poręba Górna na terenie, na którym wcześniej znajdowały się niedokończone budynki osiedla Towarzystwa Budownictwa Socjalnego przy ul. Demokratów, po ich wyburzeniu powstaje współczesny, nawiązujący architektonicznie do dziedzictwa górskich kurortów zespół budynków apartamentowych. Nickel Resort & Spa Szklarska Poręba obejmuje trzy etapy, a pierwszy z nich, którego budowa rozpoczęła się na przełomie maja i czerwca ma być ukończony w IV kwartale przyszłego roku. Znajdą się w nim apartamenty od 25 do 64 m kw. sprzedawane w systemie condo z 15-letnią umową najmu i udziałem w przychodzie z wynajmu apartamentów, deklarowaną rentownością na poziomie 8 - 8,5 proc. rocznie, 30-dniowym pobytem właścicielskim w sezonie i nielimitowanym poza sezonem. Docelowo cały kompleks oferowac ma ok. 300 apartamentów, strefę SPA & wellness z basenami i wodnymi atrakcjami dla dzieci, saunarium, zewnętrznymi jacuzzi i zapleczem konferencyjnym.

Obecnie wykonywana jest płyta fundamentowa hali garażowej. Firma Nickel Development, znana ze swoich realizacji w Poznaniu, Kołobrzegu i Warszawie, stara się minimalizować nawierzchnię utwardzoną. dlatego większość miejsc postojowych na tym terenie, przeniesiona będzie pod ziemię. Zakres aktualnie prowadzonych prac dopełnia dostosowanie istniejących już na działce elementów instalacji do potrzeb nowo powstającego obiektu.

Firma podkreśla, że choć nabyła niezalesioną działkę, po zakończeniu budowy Nickel Resort & Spa na jego terenie o powierzchni nieco ponad 2 ha, będzie rosło ponad 200 drzew i kilkanaście tysięcy krzewów. – Tylko w pierwszym etapie wokół budynków Nickel Resort & Spa posadzimy aż 77 drzew. Ich dobór pod względem gatunków jest inspirowany florą regionu Karkonoszy. Do tego ponad 4 tys. krzewów, wśród których dominować będzie oczywiście kosodrzewina – mówi Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development. – Powierzchnia czynna biologicznie na całym terenie zajmie 11,5 tys. m kw., czyli 47 proc. gruntów, uwzględniając w tym powierzchnię zabudowy.

Nad spójnością całego projektu czuwa wrocławska pracownia Q2 Studio, która specjalizuje się w obiektach o charakterze hotelowym w miejscowościach turystycznych. Projektanci dostali zdanie wpisania budynków w kontekst architektoniczno-kulturowy i zachowanie harmonii miejsca. Wrocławscy architekci postawili na kamień, drewniane materiały wykończeniowe i duże przeszklenia, a także charakterystyczne strome dachy, jednoznacznie kojarzące się z turystyką górską.

Wraz ze startem budowy firma Nickel Development rozpoczęła także podpisywanie umów deweloperskich, już na podstawie znowelizowanej ustawy deweloperskiej. To oznacza dla kupujących dodatkowe zabezpieczenia. – Budowa jest nadzorowana w całości przez bank finansujący inwestycję, czyli Velo Bank, który zgodnie z najnowszymi przepisami prowadzi odrębne rachunki powiernicze dla każdego z trzech etapów inwestycji i dysponuje szeregiem dodatkowych uprawnień kontrolnych w porównaniu z wcześniejszymi, powszechnie znanymi przepisami. Inwestycja jest chroniona przez Deweloperski Fundusz Gwarancyjny, co jest bardzo istotne w kontekście bezpieczeństwa inwestora. Większość klientów docenia przy tym nasze 25-letnie doświadczenie w budowie i sprzedaży nieruchomościmówi Edyta Kołodziej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *