Condohotel w kompleksie PINEA Resort & Apartments w Pobierowie gotowy   INWESTYCJE

Po otwarciu w 2021 r. pierwszego etapu kompleksu PINEA Resort & Apartments w Pobierowie ze 175 apartamentami wakacyjnymi, pozwolenie na użytkowanie uzyskał drugi z trzech planowanych w ramach inwestycji budynków ze 132 apartamentami prywatnymi i inwestycyjnymi w formule condohotelu. W trzecim budynku inwestor zapowiadał jeszcze w 2020 r. hotel pod marką Hilton Garden Inn ze 156 pokojami, którym miałby zarządzać VHM Hotel Investment.

W drugiej części oba typy lokali –  prywatne i inwestycyjne – są wydzielone od siebie kontrolą dostępu i skomunikowane odrębnymi trzonami wind. Kompleks powstaje na ponad 2-ha terenie położonym w pierwszej linii brzegowej. Całość została w wkomponowana w otoczenie sosnowych lasów (stąd nazwa kompleksu pinea od ang. sosna) porastających linię brzegową i oddzielających plażę od kameralnej miejscowości. W PINEA Resort przewidziano bogatą ofertę relaksacyjno-rehabilitacyjną, obejmującą m.in. terapie borowinowe, laseroterapię, masaże wirowe, krioterapię, hydroterapię i wiele usług SPA. Strefa basenowa obejmuje brodzik dla najmłodszych, dwa duże jacuzzi, basen rekreacyjny oraz basen pływacki. Ze strefy basenowej zaplanowano bezpośrednie wyjście na zielone patio. Jedną z atrakcji będzie tężnia solankowa z elementami groty solnej oraz strefa saun. Dwupoziomowa kuchnia stanowi zaplecze dla przestronnej sali restauracyjnej. W obiekcie przewidziano też trzy bary oraz kącik zabaw dla dzieci.

W sprzedaży znajdują się wykończone pod klucz studia oraz apartamenty 2- i 3-pokojowe od 27 do ponad 100 m kw. Całość to siedem pięter, dwie kondygnacje podziemne, tunel łączący budynek pierwszego etapu z drugim, a także dwukondygnacyjny parking podziemny, który w części będzie miał charakter publiczny. Cały kompleks posiada efektowną iluminacją, zwłaszcza południowe fasady budynków z wyfrezowaną i podświetlaną grafiką w komponującą nadmorskie motywy w całościowy obraz przechodzący z jednego budynku na drugi.

Inwestorem kompleksu jest spółka AS Management, wchodząca w skład poznańskiej grupy deweloperskiej EKO-DEVELOPER, która z kolei powiązana jest z belgijskim deweloperem FENIXCO. Głównym projektantem była międzynarodowa pracownia Chapman & Taylor, zaś za projekt wnętrz odpowiadało polsko-belgijskie biuro projektowe ELD. Generalnym wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm Strabag i Euroklimat.

Działka pod tę inwestycję kupiona została jeszcze w 2016 r. od gminy Rewal za 14,1 mln zł. Już w 2018 r. „Hotelarz” informował o planach wprowadzenia do kompleksu marki Hilton Garden Inn. Na początku 2020 r. inwestor oficjalnie je potwierdził i rozpoczął budowę pierwszego etapu, zapowiadając, że po jej zakończeniu, przystąpi do budowy dwóch kolejnych budynków kompleksu. Ostatecznie po otwarciu w 2021 r. pierwszej części PINEA Apartments, rozpoczął budowę jedynie budynku condohotelowego PINEA Resort, który właśnie uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Na razie nie informuje o planach rozpoczęcia budowy hotelu – który nie miałby działać w formule condo – ale na stronie inwestycji cały czas jest on wymieniany jako część inwestycji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *