Nowe linie arabskie na lotnisku Kraków-Balice dodają 14 połączeń tygodniowo z Półwyspem Arabskim

Do grona przewoźników lotniczych z lotniska Kraków-Balice w czerwcu dołączyły arabskie linie low-costowe Jazeera Airways z Kuwejtu i Air Arabia ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które w wakacje realizowały będą 14 nowych połączeń tygodniowo. Łącznie w wakacje lotnisko w Balicach oferowało będzie 41 połączeń tygodniowo z Dubajem, Abu Zabi, Kuwejtem oraz Szardżą z ZEA realizowane przez cztery linie, w tym FlyDubai i WizzAir.

Pierwsi pasażerowie linii Jazeera Airways w Krakowie. Fot. Krakow Airport

Nowe połączenie Air Arabia największej taniej linii lotniczej na Bliskim Wschodzie – do Szardży, trzeciego największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po Dubaju i Abu Zabi, stolicy emiratu As-Sriqa, realizowane będzie w wakacje 12 razy w tygodniu (co drugi dzień dwa razy). Lot trwał będzie ok. 6 godzin.   Ta nowa trasa stanowi znaczący dodatek do naszej stale rosnącej siatki połączeń, oferując pasażerom płynne połączenie z urzekającym miastem Kraków, znanym z bogatej historii, życia kulturalnego i cudów architektury – mówił Adel Al Ali, group chief executive officer Air Arabia ogłaszając nowe połączenie. – Dodanie Krakowa do naszej siatki połączeń nie tylko wzmacnia nasze zaangażowanie w zapewnianie przystępnych cenowo podróży, ale także otwiera ekscytujące możliwości zarówno dla osób podróżujących w celach rekreacyjnych, jak i biznesowych.

Linie Air Arabia początkowo planowały inauguracje nowego połączenia lotniczego z Szardżą pod koniec czerwca i zakończenie sezonowych rejsów 1 września, ale dzięki zainteresowaniu Krakowem postanowiły przyspieszyć o dwa tygodnie dzień inauguracji lotów na 15 czerwca i wydłużyć o dwa miesiące okres wykonywania połączeń. Do 29 czerwca, czyli pierwotnej daty inauguracji lotów, rejsy będą wykonywane trzy razy w tygodniu, w środy, soboty i niedziele, potem do 1 września codziennie, a od września do 25 październiku cztery razy w tygodniu.

Z kolei dzięki bezpośredniemu połączeniu Kraków – Kuwejt linii Jazeera Aiways, które realizowane będzie dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki, podróż, która dotąd zajmowała 10 godzin z przesiadkami skróci się o połowę. Połączenie zainaugurowane zostało 11 czerwca i realizowane będzie do 10 września. – To wspaniale, że Jazeera Airways może uruchomić najnowsze połączenie do urokliwego miasta, jakim jest Kraków. Jako nowy kierunek podróży, Kraków stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na zróżnicowaną ofertę letnią – powiedział Barathan Pasupathi, chief executive officer Jazeera Airways. –Widzimy duży popyt na podróże do Krakowa latem i bardzo się cieszymy, że możemy połączyć oba miasta. Dzięki uruchomieniu tego nowego połączenia, Jazeera Airways stanie się idealnym wyborem dla często podróżujących w celach urlopowych mieszkańców Kuwejtu, a także dla zamieszkałej w Kuwejcie polskiej społeczności oraz obcokrajowców

Jak informuje Kraków Airport, stale wzrasta zainteresowanie połączeniami ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskim – w wakacje trzy razy dziennie realizowane będą przez FlyDubai loty do Dubaju, największego miasta ZEA , a trzy razy w tygodniu przez WizzAir do Abu Zabi, stolicy ZEA. Czyli w wakacje na lotnisku w Balicach lądowało będzie tygodniowo 41 Boeingów 737, Airbusów A320 i A321 z ok. 200 pasażerami w każdym.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *