15 lat Vienna House Andel’s by Wyndham w Łodzi

15 maja 2009 r. rozpoczął działalność pierwszy w Łodzi hotel 4-gwiazdkowy andel’s. Od tego czasu na łódzkim rynku hotelarskim wiele się zmieniło, włącznie  z nazwą hotelu na obecną Vienna House Andel’s by Wyndham, ale ciągle pozostaje on jednym z liderów i najbardziej rozpoznawalnych obiektów w mieście. Na jego czele od samego początku stoi Anna Olszyńska, która jako jedyna dotychczas dwukrotnie zdobyła tytuł Hotelarza Roku w kategorii Dyrektor Generalny Hotelu Sieciowego 2015 i 2019, a sam hotel zdobył tytuł Hotelu z Pomysłem 10-lecia.

Vienna House by Wyndham Andel’s jest hotelem biznesowo-konferencyjnych, zlokalizowanym tuż przy centrum Manufaktura i wyróżniającym się oryginalnym designem. Autorami projektu architektonicznego hotelu jest wiedeńskie biuro OP ARCHITEKTEN i architekci: Wojciech Popławski i Andrzej Orliński. Za wystrój wnętrz odpowiadało londyńskie biuro Jestico+Whiles. Od otwarcia w 2009 r. hotel przyjął ponad 1,1 mln gości oraz zorganizował ponad 14,4 tys. konferencji i eventów. Za fasadą z czerwonych cegieł w byłej fabryce Izreala Poznańskiego znajduje się 277 pokoi i apartamentów, w tym dwupoziomowe maisonette oraz jedno z największych hotelowych centrów konferencyjnych w Łodzi o powierzchni 2,5 tys. m kw., składające się z 16 sal konferencyjnych i dużego lobby na parterze hotelu oraz sali balowej dla 800 gości, która wraz z foyer ma powierzchnię 1,3 tys. m kw. Dodatkowo na eventy są wykorzystywane sale restauracji Delight, która serwuje kuchnię międzynarodową z mocnymi akcentami regionalnymi. W hotelu znajduje się też Centrum SPA i Fitness SkySPAce z oszklonym basenem oraz SkyFLY Bar. Z obydwu miejsc można podziwiać panoramę Łodzi.

– Dla mnie hotel jest jak bezpieczna przystań, w której można nie tylko odpocząć, ale również doświadczyć ciekawych emocji. Dlatego od samego początku działalności w równym stopniu stawiamy na profesjonalizm w działalności biznesowej, jak i na aktywności dodatkowe, angażujące naszą społeczność  – podkreśla Anna Olszyńska.  – Wierzę, że mimo zmian technologicznych i digitalizacji hotele ciągle będą stać relacjami i tworzyć je będą ludzie. Gościnność jest bowiem wpisana w DNA hotelarstwa.

W hotelu obecnie zatrudnionych jest 105 etatowych pracowników, w tym 9 osób, które są tutaj od otwarcia. Poza Anna Olszyńską jest to m.in. resident manager Katarzyna Szymańska. Hotel oraz jego restauracja Delight zdobyły ponad 45 nagród i wyróżnień polskich i międzynarodowymi. Doceniano jego oryginalny design, jakość obsługi, centrum konferencyjne czy kuchnię. Jest też jednym z najczęściej wybieranych hoteli przez organizatorów międzynarodowych koncertów. Nocowali tu m.in. David Cameron, Placido Domingo, który był jednym z pierwszych gości, Martin Scorsese, Sting, Justin Bieber, Lenny Kravitz, Rihanna, siatkarz Giba, który mieszkał w hotelu 6 miesięcy czy Beata Kozidrak i Paulla, które też zorganizowały w hotelu sesję zdjęciową do swoich albumów. Budynek hotelu, w którym niegdyś mieściła się fabryka Izraela Poznańskiego „zagrał” też w wielu filmach i serialach. Najbardziej znaną produkcją jest „Ziemia Obiecana”, a z nowszych „Komisarz Alex” i „365 dni”.  Cyklicznie odbywały się tu też pokazy Fashion Week Poland, kolacje charytatywne Przyjaciele Gotują czy spotkania w ramach Europejskiego Forum Gospodarczego (5 edycji). Hotel zorganizował też kolację dla 700 osób w ramach OBWE 2022.

– Moim celem przez te 15 lat zarządzania Vienna House by Wyndham Andel’s było stworzenie miejsca, gdzie różnorodni goście czują się jak u siebie w domu. Miejsca, które jest jednocześnie przestrzenią artystyczną, miejscem spotkań i głębokiego relaksu – podkreśla Anna Olszyńska. – Równolegle oczywiście dbamy o to, aby hotel realizował swoje cele budżetowe i osiągał doskonałe wyniki finansowe.

Vienna House Andel’s jest częścią jednego z największych i najbardziej cenionych projektów rewitalizacyjnych w Europie. Łączy zabytkową architekturę z nowoczesnymi trendami we wzornictwie i kolekcją sztuki współczesnej, która aktualnie składa się już z ponad 220 dzieł z pracami znanych artystów współczesnych, m.in. Urszuli Tarasiewicz czy Maurycego Gomulickiego. W ramach projektu Andel’s Art, który realizowany jest od 15 lat, hotel organizuje regularnie czasowe wystawy. W ciągu ostatniego roku gościł prace m.in. Jacka Skolimowskiego, Julla Dziamskiego, Andrzeja Pągowskiego czy z okazji 600-lecia Łodzi.

Hotel jest również aktywnym członkiem społeczności lokalnej i angażuje się w liczne działania charytatywne. Od dwóch lat organizuje Charytatywny Bazar Rozmaitości, który wspiera Łódzkie Hospicjum dla Dzieci Łupkowa. Jest partnerem BRA Day Polska
i Stowarzyszenia Przyjaciele Świata. Aktywnie współpracuje ze szkołami, dbając o edukację młodych adeptów hotelarstwa i promocję zawodu hotelarza. Przyjmuje uczniów na praktyki zawodowe, a w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich im. W. Grabskiego w Łodzi prowadzi pilotażowy program klasy patronackiej. Jej uczniowie w tym roku odbyli dziesięć szkoleń prowadzonych przez pracowników Vienna House by Wyndham Andel’s, a na koniec każdego roku szkolnego jeden z uczniów otrzymuje stypendium w wysokości 2,5 tys. zł przyznane przez hotel. 

Od 2022 r. hotel należy do multibrandowej sieci hotelowej HR Group z siedzibą
w Berlinie, która obecnie posiada prawie 200 hoteli w Europie. Marka Vienna House od 2022 r. należy do amerykańskiej sieci Wyndham Hotels & Resorts.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *