Moda na cudze tekstylia

Coraz więcej firm z sektora HoReCa ubiera swych pracowników w stroje firmowe lub robocze, które są wzięte w leasing lub wypożyczone.Na polskim rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań sprawdzonych i z powodzeniem stosowanych już w krajach Europy Zachodniej. Jednym z nich jest wypożyczanie lub leasing strojów firmowych, bielizny pościelowej, zasłon i firanek, obrusów i tekstylnej galanterii stołowej, a nawet ręczników. Na naszym rynku rozwiązania takie oferują m.in. spółka DBL, specjalizująca się w odzieży roboczej, lub wchodząca właśnie do Polski spółka z grupy Blycolin, której specjalnością są tekstylia białe - bielizna pościelowa, łazienkowa i kuchenna w tym fartuchy i ścierki.


Korzyści wynikające ze współpracy z firmami oferującymi tego typu usługi to przede wszystkim brak inwestycji w bieliznę ze strony hoteli czy lokali gastronomicznych - wszelkie koszty ponoszą bowiem usługodawcy. Ponadto pozwala to na redukcję administracji związanej z zakupem i kontrolą tekstyliów, stałe, miesięczne rozłożenie kosztów, likwidację kosztów magazynowania oraz stałą kontrolę nad obiegiem oraz stanem tekstyliów. Zarządzanie tekstyliami przez firmy zewnętrzne pozwala ponadto na elastyczne dostosowywanie bielizny czy ubrań pracowniczych do doraźnych potrzeb hotelu lub lokalu.

Firmy takie dysponują zazwyczaj szerokim asortymentem tekstyliów i w razie potrzeby są w stanie dostarczyć np. czerwone obrusy na specjalną konferencję lub mundury khaki dla kucharzy z hotelowego cateringu przygotowujących imprezę plenerową.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *