Hamptony przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku

Spółka Port-Hotel należąca do Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze podpisała umowy franczyzowe z Hilton Worldwide na prowadzenie dwóch hoteli ekonomicznych marki Hampton by Hilton przy lotniskach w Warszawie i Gdańsku. Mają być otwarte na początku 2013 roku.

Obydwa hotele posiadały będą 116 pokoi, centra fitness, sale konferencyjne o pow. ok. 50 mkw. i parkingi na 60 – 80 samochodów. Oferować będą darmowy dostęp do internetu, bezpłatne śniadania i całodobowy snack-bar. Hampton by Hilton Warsaw Airport będzie zlokalizowany ok. 800 m od głównego terminalu przy skrzyżowaniu ul. 17 stycznia ze Żwirki i Wigury. Z kolei Hamtpon by Hilton Gdańsk Airport powstanie naprzeciwko budowanego obecnie głównego terminalu lotniska im. Lecha Wałęsy. Ich budowa rozpocznie się na początku przyszłego roku, a do końca tego wybrany ma być generalny wykonawca.

 

Obecnie trwa faza projektowa, za którą odpowiedzialna jest pracownia AGK Architekci (autor m.in. kilku Ibisów i Etapów oraz hotelu DeSilva Warszawa Airport). Port-Hotel jest już właścicielem otwartego w 2003 roku hotelu Courtyard by Marriott przy Okęciu i planowanego obok niego Renaissance by Marriott, który ma być oddany do użytku w 2013 roku. – To milowy krok dla naszej spółki. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się podpisać umowy na otwarcie hoteli Hampton w pobliżu dwóch najbardziej ruchliwych lotnisk w Polsce. Nowe obiekty zapewnią tak potrzebną na lokalnym rynku dobrej klasy bazę hotelową w segmencie ekonomicznym – mów Mirosław Moczarski, prezes Port-Hotel. Strategia spółki zakłada budowę oraz zarządzanie hotelami biznesowymi i ekonomicznymi przy lotniskach i w centrach miast, prowadzonymi pod znanymi markami hotelowymi, samodzielną realizację projektów hotelowych, a także uczestnictwo w projektach z udziałem partnerów biznesowych, w oparciu o własność i zarządzanie.

 

Pod marką Hampton działa obecnie na świecie ok. 1,8 tys. hoteli, głównie w USA. W Europie jest ich dziewięć, które otwarte zostały w ciągu ostatnich dwóch lat (osiem w Wlk. Brytanii i jeden w Niemczech), a kolejnych 20 jest w planach. Pierwszym hotelem tej marki w Polsce będzie 104-pokojowy obiekt w Świnoujściu, który ruszyć ma na przełomie roku 2011/12. Jego inwestorem jest spółka PBG Dom, wchodząca w skład Grupy PBG, jednej z 20 największych firm notowanych na warszawskiej GPW. Dla Hilton Worldwide Polska jest jednym z sześciu strategicznych rynków w Europie obok Wlk. Brytanii, Niemiec, Włoch, Rosji i Turcji. W styczniu otwarty został w Krakowie pierwszy hotel marki Garden Inn by Hilton ze średniego segmentu, pod koniec roku otwarty ma być kolejny w Rzeszowie, a w 2013 trzeci przy podkrakowskim lotnisku Balice. W Łodzi trwa budowa pierwszego hotelu DoubleTree by Hilton, a wkrótce zacząć ma się budowa kolejnego w Wawrze pod


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *