W Dźwirzynie powstanie The Elements Resort   INWESTYCJE

Deweloper Peninsula Property uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę aparthotelu The Elements Resort w pierwszej linii brzegowej w Dźwirzynie k. Kołobrzegu. Kompleks zaoferuje 351 apartamentów, a także m.in. strefę SPA & wellness z basenem, ponad 300 m kw. powierzchni konferencyjnej, dwie restauracje i całoroczne lodowisko. Projekt wnętrz przygotowała pracownia Tremend. Do 80 proc. zapotrzebowania energetycznego budynku zaspokajane ma być ze źródeł odnawialnych.

Większość projektu stanowią apartamenty o powierzchniach ok. 40 mkw. w układzie z dwoma pokojami, ale dostępne są też 3- i 4-pokojowe. Do każdego z apartamentów przynależy balkon lub taras, a ponad 75 proc. apartamentów posiadało będzie widok na morze. Inwestycja w aparthotelu The Elements Resort jest oferowana w dwóch wariantach – zakup apartamentu na użytek własny i pod wynajem, gdzie usługa zarządzania najmem będzie zapewniana przez operatora aparthotelu, a podział przychodów wynosił 30/70 dla właściciela. W każdym z wariantów apartamenty są oferowane w standardzie „pod klucz”.

Deweloperem obiektu jest Peninsula Property, należąca do Polskiego Związku Firm Deweloperskich i realizująca inwestycje w Warszawie i Kołobrzegu. Operatorem będzie Peninsula Hotel Management prowadzona przez Olofa Karlssona, który wprowadzał na rynek środkowoeuropejski, w tym do Polski, markę Radisson. Finansowanie projektu zapewnia IBI Investment House Polska – spółka wchodząca w skład obecnego na rynku polskim izraelskiego funduszu inwestycyjnego IBI Investment House, założonego w 1971 r., specjalizująca się w pozabankowym finansowaniu dla firm oferując produkt w postaci pożyczek dla przedsiębiorców zabezpieczonych hipoteką na nieruchomości.

Deweloper otrzymał w maju prawomocne pozwolenie na budowę, a rozpoczęcie ciężkich prac ziemnych zaplanowano na 15 września. Cała inwestycja została wkomponowana w otaczającą ją zieleń, przy projektowaniu części zielonych wykorzystano wydmową, rodzimą roślinność, a przy wykończeniu części wspólnych oraz samych apartamentów wykorzystano naturalne materiały inspirowane żywiołami. Tam gdzie wymagało tego wystawienie materiałów na niesprzyjające czynniki zewnętrzne wykorzystano materiały odporne na zasolenie, aby inwestycja „pięknie się starzała”. Architektura wnętrz została stworzona przy współpracy z pracownią Tremend, a od samego początku w pracach nad projektem uczestniczyli też przedstawiciele przyszłego operatora projektu.

The Elements Resort zapewni rozbudowaną infrastrukturę, jak wewnętrzny basen ze strefą saun, siłownię, klub dla dzieci, przestrzeń konferencyjną i dwie restauracje, a także m.in. całoroczne lodowisko, letnie kino i plac fontann dla dzieci. The Elements Resort chce być też pierwszym obiektem aparthotelowym na wybrzeżu, który w tak dużym stopniu będzie czerpał energię ze źródeł odnawialnych. Gruntowa pompa ciepła, woda lodowa, panele fotowoltaiczne na dachu oraz odzyskiwanie wody deszczowej do utrzymania części wspólnych sprawią, że do 80 proc. zapotrzebowania energetycznego budynku będzie czerpane prosto z energii żywiołów. Takie podejście pozwolić ma w przyszłości obniżyć koszty utrzymania i sprawić, że zyski z najmu apartamentów będą jeszcze bardziej atrakcyjne.

Na terenie inwestycji deweloper przygotował apartament pokazowy, a do 15 lipca prowadzona jest przedsprzedaż projektu z ofertą miejsce postojowe w cenie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *