Olandia się rozbudowuje

Kompleks hotelowy Olandia w Prusimiu w Wielkopolsce rozbudował się o 39 nowych pokoi, kort tenisowy, boiska sportowe, plażę i magazyn sprzętu wodnego. Łącznie oferuje teraz 61 pokoi.

Olandia znajduje się na liście Centrów Pobytowych przygotowanych dla drużyn piłkarskich na Euro 2012. W skład otwartego w połowie ubiegłego roku 6-hektarowego kompleksu zabudowań dworsko-folwarcznych wchodził dotychczas Dwór z ośmioma pokojami utrzymanymi w klimacie olenderskich rzemieślników oraz Spichlerz z 14 pokojami, Karczmą Olenderską i Winiarnią oferującą wina od Marka Konrata. Włącznie z nowo otwartą częścią tzw. Kamiennikiem obiekt oferuje teraz ponad 200 miejsc noclegowych, 260 miejsc restauracyjnych i 130 konferencyjnych oraz park i różne atrakcje rekreacyjne. Olandia położona jest na skraju Puszczy Noteckiej nad jeziorem Kuchennym, ok. 70 km od Poznania. Nazwa obiektu wywodzi się z tradycji terenów, na których się znajduje. W XVI i XVII wieku osiedlali się tu rolnicy i rzemieślnicy z Królestwa Niderlandów. Dlatego nowy obiekt nawiązuje do tej historii, działa tu m.in. skansen, a właściciele tworzą program otwartych imprez, pokazujące tradycje olenderskich

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *