Vienna House by Wyndham na Mokotowie świętuje 5-lecie  w klimacie TruskaVkoVego Party

W 2019 r. na hotelowej mapie Warszawy i biznesowej dzielnicy Mokotów pojawił się biznesowo-lifestyle’owy hotel Vienna House, który charakteryzuje się wysublimowanym designem, tętniącym życiem lobby, oryginalnym konceptem kulinarnym i dbałością o doświadczenia gości. Z tej okazji Vienna House by Wyndham świętował swoją rocznicę w czasie koktajlu, którego motywem przewodnim były ... truskaVki.

Od momentu otwarcia hotel przyjął ponad 219 tys. gości. – Vienna House by Wyndham Mokotow Warsaw jest hotelem zaprojektowanym z myślą o komforcie i estetycznych doświadczeniach gości. Zarządzam hotelem dopiero od trzech miesięcy, ale obserwuję niesamowitą energię bijącą od zespołu i promieniującą od gości – podkreśla Tomasz Murawski, dyrektor generalny hotelu. – Cieszy mnie fakt, że mamy wielu stałych bywalców, którzy lubią do nas wracać i cenią sobie komfort, czystość, a przede wszystkim wyjątkową atmosferę, którą tworzy nasz zaangażowany zespół.

Jak informuje dyrektor, pierwszą połowę roku hotel zamyka ze średnim obłożeniem w okolicach 80 proc. i średnią ceną za pokój na poziomie 10 proc. powyżej średniej ceny naszej konkurencji. Vienna House zlokalizowany jest w dzielnicy nazywanej potocznie „Mordorem”. Jej charakter zmienia się z typowo biurowego zagłębia w szybko rozwijającą się warszawską dzielnicę o zróżnicowanej ofercie. – Obserwujemy rosnącą konkurencję ze strony segmentu najmu okazjonalnego i mieszkaniowego, dlatego naszym celem jest wzmocnienie naszej pozycji wiodącego hotelu biznesowego, który wyróżnia się najwyższą jakością, i uatrakcyjnienie oferty dla gościa lokalnego, szczególnie oferty gastronomicznej restauracji Greenhouse. Chcemy, aby stała się modnym miejscem, w którym można spędzić wartościowy czas z rodziną czy przyjaciółmi – podkreśla Tomasz Murawski. 

Anna Olszyńska i Tomasz Murawski

25 czerwca Vienna House by Wyndham Mokotow zaprosił przyjaciół, partnerów i klientów na koktajl, w przestrzeniach wspólnych hotelu – designerskim lobby z centralnie położonym barem oraz tonącą w zieleni restauracją Greenhouse z kameralnym ogródkiem. Goście zostali przywitani truskawkowym prosecco. Oficjalnie imprezę otworzył dyrektor generalny hotelu Tomasz Murawski oraz dyrektor regionalna HR Group Anna Olszyńska.

Następnie goście mogli posilić się letnim menu przygotowanym przez szefa kuchni Macieja Duszkę, w którym królowały truskawki. Czas umilał saksofonista Marcin Borkowski oraz DJ Marek Trzaskowski. Goście mogli również obejrzeć magiczny pokaz iluzjonisty Karola Sanettiego oraz wysłuchać krótkiego recitalu Julii Stefaniuk, która jest częścią zespołu Vienna House by Wyndham Mokotow Warsaw od niedawna, a śpiewa od dziecka i doskonali swoje zdolności wokalne w wolnych chwilach. Nie zabrakło również loterii z nagrodami oraz przestrzeni do wspólnego kibicowania polskiej drużynie piłki nożnej, która akurat tego dnia grała na mistrzostwach Europy mecz z Francją.

                                                                                              ***

Hotel oferuje 164 pokoi, w tym 44 o podwyższonym standardzie. W pokojach superior znajdują się designerskie przelewowe ekspresy do kawy, a w łazience - wanna. 19 pokoi można łączyć z jednym lub dwoma sąsiadującymi, a sześć jest przeznaczone dla alergików.  Dla gości biznesowych przygotowano również strefę konferencyjną, która łączy się z lobby i restauracją. 180 m kw. powierzchni podzielone zostało na trzy sale z możliwością łączenia oraz boardroom. Goście mogą również korzystać z 50 miejsc w parkingu podziemnym oraz strefy fitness dostępnej 24/7.

Hotel od 2021 r. należy do sieci HR Group, która jest wiodącą multibrandową spółką hotelarską w Europie Centralnej. Inwestorem mokotowskiego obiektu jest firma Garvest Real Estate, zaś za projekt architektoniczny odpowiadała pracownia JEMS Architekci. Wystrój wnętrz to efekt współpracy inwestora, projektantki Agaty Pleśniarowicz oraz Vienna House. Siedmiokondygnacyjny budynek nawiązuje do historii przemysłowej dzielnicy Służewiec i wyróżnia się brutalistycznym charakterem. Betonowe i stalowe elementy tworzące industrialny wystrój łączą się z ocieplającą wnętrza bujną zielenią oraz dużymi oknami od podłogi do sufitu. Budynek został wyróżniony w konkursie Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy w 2020 r.

W wystroju wnętrz nie brakuje unikatowych perełek w skali europejskiej, takich jak lampy z kolekcji Gras, wiszące żyrandole DCW editions In The Tube Solar 6 czy krzesła Fermob z kolekcji Luxembourgh, będące reinterpretacją modelu z 1923 roku. Restauracja Greenhouse przypomina szklarnię, tonie w zieleni, a charakterystyczne okna od podłogi do sufitu dają dużo światła we wnętrzach. Kuchnia prowadzona jest od samego otwarcia przez szefa Maciej Duszkę, który specjalizuje się w stekach z wołowiny rasy Simental, długo sezonowanych w hotelu. Od otwarcia goście zamówili steki z ok. 3 690 kg wołowiny.

Zdjęcia:


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *