Arche Mielno Fabryka Samolotów z Hangarem 3500 i 48 nowymi pokojami   OTWARCIA

Otwarta w ub.r. pierwsza część kompleksu Arche Fabryka Samolotów w Mielnie ze 115 apartamentami, powiększyła się o Hangar 3500 w zabytkowym hangarze, w którym można organizować wydarzenia na 3,5 tys. uczestników. Znalazło się też w nim 48 kolejnych pokoi.

Hangar niegdyś należał do Bazy Lotnictwa Luftwaffe, która produkowała wojskowe wodoloty. Składowanie jednostek trwało do 1945 r., a następnie teren przejęło Wojsko Polskie. Baza służyła armii do lat 90. W 2020 r. teren o pow. ok. 6,5 ha pomiędzy jeziorem Jamno a Morzem Bałtyckim kupiło Arche i ogłosiło plany stworzenia kompleksu z ok. 500 apartamentami w pięciu nowych budynkach, a w zrewitalizowanym hangarze dużego centrum eventowego, pełniącego też funkcje kulturalne, widowiskowe i sportowe.

– W sierpniu 2023 r. otworzyliśmy hotel z 115 pokojami a zaledwie rok później, dokładnie 29 czerwca oficjalnie otworzyliśmy Hangar3500. Jest to wielofunkcyjna sala, która pomieści do 3,5 tys. osób w układzie teatralnym oraz 2,5 tys. w układzie bankietowym. Hangar łączy unikatową przestrzenią zewnętrzną z bezpośrednim dostępem do Morza Bałtyckiego i jeziora Jamno. W połączeniu z bazą noclegową stanowi jedną z największych przestrzeni eventowych w Polsce – mówi Artur Spyrzewski, dyrektor Arche Fabryki Samolotów w Mielnie. Tego lata hangar stał się przestrzenią wypoczynku dla gości hotelowych z barami, basenami, przestrzenią rekreacyjną pod dachem oraz dmuchańcami dla dzieci.

Pod koniec czerwca Grupa Arche otworzyła też Sanatorium Milicyjne Arche Nałęczów. – W otwarciu tych obiektów widzę nie tylko znaczący rozwój naszej firmy, ale także istotny impuls dla lokalnej gospodarki i turystyki. To potwierdzenie, że z należytym szacunkiem dla historii można kreować nowoczesne przestrzenie, które w pełni odpowiadają oczekiwaniom współczesnych gości. – mówi Władysław Grochowski, prezes Arche SA  –  W czerwcu ożywiliśmy dwa miejsca, które niegdyś były skazane na zapomnienie. To tylko fragment naszych szerszych planów, ale już teraz stanowią one ogromny postęp zarówno dla lokalnej społeczności, jak i dla naszego doświadczenia w branży.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *