Globus Orbisu zaświecił

15 czerwca o 21.00 rozświetlił się na nowo gigantyczny globus na dachu siedziby Grupy Hotelowej Orbis przy ulicy Brackiej 16.

To jeden z największych i najstarszych neonów Warszawy. Grupa Hotelowa Orbis zdecydowała się na odnowienie i przywrócenie do życia kultowego neonu stolicy, ponieważ stanowi on charakterystyczny element architektury miasta. Cała operacja trwała blisko rok, gdyż wymagała stworzenia od początku dokumentacji projektowej i wielomiesięcznych prac konstrukcyjnych. Stary globus ważący ponad 5 ton został zdemontowany 19 marca, a jego elementy w postaci kontynentów o wysokości około 3 metrów przekazane do Muzeum Neonu. Nowy, ze szkieletem o śr. 5 m i wadze 1,5 tony, został zamontowany z powrotem na specjalnej iglicy i 15 czerwca globus Orbisu zaświecił. – Jesteśmy nowoczesną firmą, która łączy dumę ze swojej 90-letniej tradycji z rozpoznawalnymi markami i szanuje ważne symbole. Globus funkcjonował od dziesięcioleci i wpisał się w panoramę Warszawy, dlatego podjęliśmy wysiłek jego zachowania i przywrócenia w pełnej, rozświetlonej formie – mówi Laurent Picheral, prezes zarządu Orbis


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *