Indigo Wawel Castle ruszyć ma wiosną 2025   INWESTYCJE

Na wiosnę przyszłego roku zapowiadane jest otwarcie hotelu Indigo Kraków Waweł Castle w rewitalizowanej kamienicy przy ul. Stradomskiej połączonej z nowym budynkiem powstałym od ul. św. Agnieszki. Zaoferuje 74 pokoje i apartamenty, restaurację, dwie sale konferencyjne, bar, fitness, SPA i parking podziemny.

Inwestorem jest Howell Investment Group, która opisuje, że „projekt hotelu zdefiniowały wszechobecna w Krakowie architektura secesyjna oraz sąsiedztwo Zamku Królewskiego. Zgromadzona w nim przez króla Zygmunta Augusta imponująca kolekcja arrasów z motywami roślinnymi i zwierzęcymi stała się inspiracją, zauważalną zwłaszcza w holu i części hotelowych pokoi. Dostrzec można w nich także nawiązania do geometrycznych marmurowych posadzek, przykuwających wzrok ornamentów czy kamiennych piwnic, tak charakterystycznych dla Wawelu".

Poza tym znajdą się również „pokoje o hipsterskim klimacie, inspirowane estetyką Kazimierza. Królują w nich kontrast, odważna kolorystyka oraz wyraziste wzory, które nadają projektowi dynamiki i pobudzają zmysły”.

Część pokoi utrzymana będzie z klimacie secesji.

Hotel zaoferuje też apartament królowej Bony.

W podwórzu spajającym kamienicę z nową częścią znajdzie się restauracja, a w hotelu również bar.

Kamienica przy ul. Stradomskiej została zbudowana w drugiej połowie XIX wieku i od tamtej pory pełniła funkcję mieszkalną. W 2020 r. inwestor uzyskał pozwolenie na budowę obiektu noclegowo-usługowego. Za projekt architektoniczny odpowiada krakowska pracownia FLC Projekty.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *