Rozpoczęła się budowa hotelu sieci Hilton w Olsztynie   INWESTYCJE

Inwestor, spółka Kapitańska, rozpoczął budowę hotelu nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Z informacji "Hotelarza" wynika, że hotel będzie działał pod marką Hilton Garden Inn i będzie miał około 200 pokoi.

Jezioro Ukiel w Olsztynie/Adobe Stock

Jak informowaliśmy w marcu 2023 roku, o pozwolenie na budowę zespołu dwóch budynków hotelowych z infrastrukturą drogową i zagospodarowaniem terenu przy ul. Kapitańskiej 7 nad jeziorem Ukiel na dwóch działkach o łącznej powierzchni ok. 44 tys. m kw. wystąpiła spółka Kapitańska, związana z olsztyńskim deweloperem mieszkaniowym Dom Deweloper.

Jak informuje "Gazeta Olsztyńska", z działki zostały już wykarczowana roślinność, a teren przystosowywany jest pod budowę. Obiekt będzie miał dwie bryły połączone parkingiem podziemnym na ponad 200 miejsc i wspólnym parterem, gdzie będzie mieścił się basen, restauracja, sale konferencyjne i strefa spa.

Pierwsza, większa bryła będzie miała ok. 13 metrów wysokości do ostatniego piętra. Zaplanowano tam 140 pokoi, a na dachu budynku – basen. Druga bryła będzie nieco wyższa, ale mniejsza kubaturowo. Wysokość ostatniej kondygnacji sięgnie ok. 14 metrów. Będzie tam 37 apartamentów.

Łączna powierzchnia obu budynków to ponad 73 tys. metrów kwadratowych, natomiast łączna powierzchnia zabudowy to ponad 3,5 tys. metrów kwadratowych.

Budynek będzie posadowiony w odległości ok. 25 metrów do drewnianego pomostu, który łączy plaże, od jeziora będzie go oddzielała zieleń.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *