Biuro Architektoniczne Roku: nominacje w konkursie HIRo – Hotelarskie Inwestycje Roku   KONFERENCJE "HOTELARZA"

Podczas wieczornej gali po Forum HIT – Hotel Investment Trends 19 maja w Focus Hotel Premium Warszawa ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu HIRo – Hotelarskie Inwestycje Roku wybrani przez 20-osobową Kapitułę, składającą się z najlepszych ekspertów na rynku. Prezentujemy nominacje w kategorii: Biuro Architektoniczne Roku. Kto dołączy do laureatów poprzednich edycji, gdy tytuł ten zdobywali: JEMS Architekci, APA Wojciechowski, Q2 Studio (dwa razy) i AGK Architekci?

Ideą konkursu HIRo–Hotelarskie Inwestycje Roku jest wyróżnianie najlepszych inwestycji, inwestorów i firm pracujących dla branży hotelarskiej, mających największy wpływ na rozwój i kształtowanie wizerunku polskiego hotelarstwa, dzięki inwestycjom, które weszły na rynek w okresie II kwartał 2024 – I kwartał 2025. W kategorii Hotel Interior Design Studio nominowani zostali

GREG ARCHITEKCI

za

Mövenpick Grand, Wrocław

W ramach głównych założeń odtworzono bryłę, oryginalny detal architektoniczny i zniszczoną dominantę w postaci wieży. Kompleks zachowuje zasadnicze elementy dotychczasowego układu funkcjonalno-przestrzennego, z jego delikatną korektą i wprowadzeniem współczesnych akcentów. Projekt podkreśla historyczny charakter zabudowy i nadaje nową jakość przestrzeni głównego placu przed Dworcem Głównym. Nagrodzony tytułem Modernizacja Roku w kategorii Elewacje w konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. jako „znakomity przykład dbałości o historyczne dziedzictwo i jednocześnie wprowadzenie subtelnych nowoczesnych akcentów. Całość projektu nie tylko oddaje hołd przeszłości, ale także integruje subtelne innowacje, które wzbogacają odbiór architektury, tworząc harmonijną i nowoczesną przestrzeń miejską”. 

MĄKA SOJKA ARCHITEKCI

za

Cloud One, Gdańsk

Hotel powstał w ramach drugiego etapu inwestycji Granaria, polegającej na zabudowie północnej części Wyspy Spichrzów. Sama architektura, jak i sposób wykończenia budynków czerwoną cegłą, bezpośrednio nawiązuje do stylu, w jakim budowane były historyczne spichlerze, a indywidualne wybarwienia i formy ceglanych płytek na fasadzie stanowią łącznik pomiędzy przeszłością i teraźniejszością. Architekci podzielili masywną elewację na strzeliste moduły, które dzięki wykorzystaniu cegły pozostają w dialogu z historyczną zabudową, a różne formy architektoniczne hotelu sprawiają wrażenie, iż fasadę stanowią cztery różne budynki – spichlerze, które wewnątrz łączą się w jeden.

PRACOWNIA ARC oraz GRONNER & RĄCZKA ARCHITEKCI

za

Mercure Resort, Szczyrk

Powstał w ramach przebudowy ośrodka Orle Gniazdo z lat 70. XX wieku. Dziewięciokondygnacyjna bryła rozciąga się na długości 330 m, a mimo to harmonijnie wpisuje się w krajobraz. Inspiracją dla koncepcji budynku była wiązka uplecionych gałęzi stanowiących posadowione w poprzek zbocza gniazdo, gdyż estetyka przebudowy obiektu miała nawiązywać do tradycyjnej nazwy tego miejsca - Orle Gniazdo. Wyrazista estetyka elewacji północnej jest uzupełniona przez proste modernistyczne ponadczasowe formy pozostałej części obiektu, aby w ten sposób wyeksponować nieoczywistą strukturę przestrzenną zespołu budynków, a przez zastosowanie odniesień do przyrody i prostych form – ponadczasowość rozwiązania.



Komentarze zamieszczane przez użytkowników wyrażają ich własne poglądy. Wydawca portalu e-hotelarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze nie stanowią materiału prasowego w rozumieniu ustawy – Prawo prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *