Prezentujemy nominacje w kategorii: Inwestorzy Roku w konkursie HIRo – Hotelarskie Inwestycje Roku. Zwycięzca wybrany przez 20-osobową Kapitułę ogłoszony zostanie podczas gali Forum HIT – Hotel Investment Trends 19 maja w Focus Hotel Premium Warszawa.

WŁADYSŁAW GROCHOWSKI
Nie ustaje w rozwoju grupy Arche. Tylko w ub.r. otwarte zostały Arche Nałęczów, dawne Sanatorium Milicyjne, z 308 pokojami, Arche Klasztor we Wrocławiu z 86 pokojami i drugi etap Arche Fabryka Samolotów w zabytkowym hangarze z 3,5 tys. m. kw. powierzchni eventowej i 48 kolejnymi pokojami. Trwa inwestycja w Arche Metalowiec Muszyna-Złockie z ponad 350 pokojami, która otwarta ma zostać do końca tego roku. Rozpoczynają się w: nowy obiekt w Krakowie, Młyn Szancera w Tarnowie, Garnizon w Białymstoku, Elektrociepłownię Szombierki w Bytomiu, Starą Olejarnię w Szczecinie. Pod koniec ubiegłego roku kupił pięć kolejnych nieruchomości pod obiekty hotelowe: famuły w Łodzi, młyn w Koszalinie, fabrykę szkła w Szklarskiej Porębie i Pałac Donnersmacków w Siemianowicach Śląski
JAKUB I KAROL PROZNER
Mercure Szczyrk Resort, który powstał w efekcie trwającej od 2021 r. przebudowy ośrodka wczasowego Orle Gniazdo z lat 70. XX wieku, to największy z otwartych w 2024 r. hoteli w Polsce i najdłuższy w Europie, którego bryła rozciąga się na długości 330 m, a mimo to harmonijnie wpisuje się w krajobraz. Na 35 tys. m kw. powierzchni oferuje 447 pokoi, 2,5 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej z największą salą na 1,2 tys. osób, dwie restauracje i trzy bary, PURE Spa z 10 gabinetami, strefą basenową: Water & Fun i saunową Hot & Chill.
PAWEŁ i GRZEGORZ ROJEK
Mövenpick Grand Hotel ze 179 pokojami, 270 m kw. powierzchni konferencyjnej i restauracją The Gate o powierzchni 470 m kw. powstał w odtworzonym hotelu Grand z początku XX w. Inwestycja ogłoszona została w 2017 r. jednak po drodze pojawiły się problemy budowlane, które spowodowały, że z oryginalnej bryły pozostały tylko mury dwóch kondygnacji, a reszta wraz z wnętrzami została wyburzona i odbudowana z odwzorowanymi detalami historycznymi: płaskorzeźbami, ornamentami, balustradami, sztukateriami oraz wieńczącą narożnik budynku wieżą, która uległa zniszczeniu podczas II wojny. W ub.r. Rafin został nagrodzony tytułem Modernizacja Roku w kategorii Elewacje konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI w. „Projekt rekonstrukcji Hotelu Grand to znakomity przykład dbałości o historyczne dziedzictwo i jednocześnie wprowadzenie subtelnych nowoczesnych akcentów”.
Dodaj komentarz