42 tony wyposażenia po hotelu Felix do ponownego wykorzystania   ESG

W miejscu hotelu Felix z 227 pokojami na Grochowie w Warszawie zamkniętego w październiku ub.r. powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa realizowana przez Unidevelopment SA. Spółka nawiązała współpracę z fundacją BRDA specjalizującą się w odzysku materiałów budowlanych i mebli. Dzięki temu już na etapie poprzedzającym rozbiórkę hotelu uratowano ok. 42 ton elementów wyposażenia budynku. Na dalszym etapie prac planowany jest demontaż materiałów budowlanych, które również zostaną ponownie wykorzystane.

Wspólne działania Unidevelopment SA i Fundacji BRDA prowadzone są w duchu gospodarki cyrkularnej, polegającym na minimalizacji zużycia surowców oraz ilości odpadów. Celem projektu jest nie tylko ochrona środowiska, ale również wsparcie potrzebujących organizacji. Odzyskane dotychczas elementy wyposażenia zostały przekazane 19 podmiotomw tym, m.in. domom pomocy społecznej, placówkom wychowawczym oraz organizacjom społecznym i osobom prywatnym dotkniętym skutkami powodzi. – Osiedle Omulewska, które powstanie w miejscu Hotelu Felix, będzie miało zrównoważony charakter. Zależało nam, by już na etapie poprzedzającym budowę działać w sposób odpowiedzialny i odzyskać jak najwięcej materiałów, którym można nadać drugie życie – tłumaczy Aleksandra Knapiuk, dyrektor projektu w Unidevelopment SA.

Fundacja BRDA, specjalizująca się w odzysku materiałów budowlanych oraz ich ponownym zastosowaniu w projektach architektonicznych i społecznych, rozpoczęła działania na terenie hotelu Felix od przeprowadzenia szczegółowej inwentaryzacji budynku. Zlokalizowano ok. 4,3 tys. przedmiotów do ponownego wykorzystania. Wśród nich znalazły się m.in. meble, w tym krzesła, stoły i łóżka, oświetlenie, sprzęt RTV czy pościel i ręczniki, które trafiły do szpitala w Zaporożu.

– Większość wyposażenia budynku została już ponownie wykorzystana przez potrzebujących w Polsce i za granicą. Wszystkie elementy, które postanowiliśmy przekazać organizacjom, z którymi współpracujemy na co dzień, są dla nich realnym wsparciem. Zależało nam zwłaszcza na pomocy gminom na południu Polski, które do tej pory borykają się ze skutkami powodzi. Dla nich łóżka, szafy, lampy, każda pomoc rzeczowa jest nadal na wagę złota – podkreśla Zofia Jaworowska z Fundacji BRDA.

Współpraca Unidevelopment i Fundacji BRDA będzie kontynuowana również w trakcie rozbiórki konstrukcji hotelu, m.in. zdemontowane okna i drzwi balkonowe zostaną przekazane organizacjom społecznym w Ukrainie wspierającym oddolną odbudowę domów zniszczonych w atakach rakietowych.

Docelowo na działce po hotelu Felix powstanie Osiedle Omulewska – inwestycja mieszkaniowa zaprojektowana przez pracownię architektoniczną WWAA. Projekt przewiduje powstanie czterobryłowego budynku z wewnętrznym dziedzińcem i terenami zielonymi. Znajdzie się tam 237 mieszkań oraz lokali usługowych i przestrzeni sprzyjających sąsiedzkiej integracji. Założenia architektoniczne projektu nawiązują też do historycznych ogrodów różanych, które dawniej były charakterystycznym elementem tej części Grochowa.



Komentarze zamieszczane przez użytkowników wyrażają ich własne poglądy. Wydawca portalu e-hotelarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze nie stanowią materiału prasowego w rozumieniu ustawy – Prawo prasowe

Jedna odpowiedź do “42 tony wyposażenia po hotelu Felix do ponownego wykorzystania”

  1. Kiedy zaczną być publikowane oferty pracy na portalu? Czy osoby niepełnosprawne są również wykluczane w branżę jako że sumy element accessibilité i inclusion ? Które hotele polskie i zagraniczne akceptują małe pieski? Które hotele współpracują z artystami? Wystrój ścian – polecamy się artyści z niepełnosprawnością!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *